Jump to content
IGNORED

KK Partizan 19/20


garmonbozia

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BWA

    434

  • Tresko

    312

  • ZokiAsov

    261

  • BlackGeorge

    254

Vrlo lako zapravo. Dva tima sa najboljim skorom ili kvalifikacioni turnir na početku sledeće sezone za ovih 8 timova. Sigurno mnogo pravednije od ovog rešenja. Mesta koja pripadaju ligama Đordi je ustupio klubovima po totalno nesportskim aršinima. Mesto španske lige ne pripada Valensiji, nego španskoj ligi. Mesto ABA lige ne pripada Zvezdi nego ABA Ligi. AKo postoje uslovi da se ta takmičenja završe, to je isto pravednije da se tako da predstavnik. Ako je već potpisao da takmičenje za koje se toliko otimao sa FIBA-om Evrokup nema nikakvo značenje. 

Link to comment

Kakvi bre igraci. Ovo je cista politicka odluka. Sto se ne igra u Avgustu? A moze iduca sezona u Septembru? Smesno.

 

Ispadaju EC timovi koji nisu u TOP8 npr....

 

Ili Batice plati sve troskove.... ako si profi i prava organizacija... 

 

Ma nije ni bitno, svako normalan bi ga izvredjao i zapretio i otisao u FIBU i lobirao svuda i stalno protiv govnara, svuda, svaki dan... mislim svako normalan i nezavistan/ neokupiran... 

Link to comment
1 hour ago, BWA said:

Dakle, u sezoni 12/13 uslovi za tadašnju B licencu za učešće u El su bili; 2 hotela sa 4 *, aerodrom na min.100 km od grada domaćina i dvorana od min. 5000 mjesta.

Igokea je sve ove uslove ispunjavala.

    Niko da pomene da je Aba liga promenila pravilnik pred sam kraj regularnog dela te inkriminisane sezone i da su po tom novom propisu/zakonu/pravilniku u EL išli finalisti plej-ofa. Da li bi izvodili neku gimnastiku da je Dača Mijatović ubacio iz ćoška ne znam, možemo da nagađamo, ali, eto, nije. 

Link to comment

   Ako sam dobro shvatio, nastavak ove sezone u avgustu bi bilo sportsko i regularno rešenje ovog problema. Sportski i regularno bi bilo da potpuno različiti rosteri završavaju takmičenje od onih koji su takmičenje započeli? Šta ako Virtus angažuje u međuvremenu Milutinova, Kalatesa, Kjurika, Mirotića, Rendolfa, Ljulja, Koponena i Avdiju, a Uniks drugih 10 igrača i tako redom, a Partizan im se suprotstavi sa Zagorom i Mozlijem i Čankom na klupi? Jel bi to bilo sportski i regularno? 

Link to comment
20 minutes ago, mozzer said:

Ma nije ni bitno, svako normalan bi ga izvredjao i zapretio i otisao u FIBU

 

Niko normalan ne bi otišao u FIBU. 

Link to comment
3 minutes ago, keitel said:

 

Niko normalan ne bi otišao u FIBU. 

Ljudi nisu isti hbg, i to je okej

Edited by mozzer
Link to comment
24 minutes ago, fandorin said:

    Niko da pomene da je Aba liga promenila pravilnik pred sam kraj regularnog dela te inkriminisane sezone i da su po tom novom propisu/zakonu/pravilniku u EL išli finalisti plej-ofa. Da li bi izvodili neku gimnastiku da je Dača Mijatović ubacio iz ćoška ne znam, možemo da nagađamo, ali, eto, nije. 

 

ta promena pravila usred sezone (slazem se da to nije sportski)  je verovatno bio nacin da se igokea eliminise na "castan" nacin, umesto da im direktno zabrane nakon sto su vec usli u evroligu.

da je mijatovic ubacio iz coska, gimnastika bi se sastojala u tome sto bi radnickom bilo zabranjeno da udje, a onda bi zvezda dobila wc. taj scenario smo  videli kada je cibona dobila zvezdu u areni sledece godine.

Edited by Nikodije
Link to comment

   @Nikodije

 

   Ciboni je bilo zabranjeno da uđe u EL? Aha, ti misliš onda kad je Vučić potplatio državnim novcem Bandića, Acu Petrovića i ostale zagrebačke i cibonaške dužnosnike da odustanu od igranja. Da, da, sad sam se setio. 

Edited by fandorin
Link to comment
2 minutes ago, fandorin said:

   @Nikodije

 

   Ciboni je bilo zabranjeno da uđe u EL? Aha, ti misliš onda kad je Vučić potplatio državnim novcem Bandića, Acu Petrovića i ostale zagrebačke i cibonaške dužnosnike da odustanu od igranja. Da, da, sad sam se setio. 

 

ok, nije im bilo zabranjeno, ali su odustali - da li su sami shvatili da ne mogu, ili im je vucic nasim parama pomogao da shvate - nije ni bitno. svakako bi se to isto desilo i godinu dana ranije, radnicki ne bi igrao el, usla bi zvezda. ali svakako je bolje sto je mijatovic promasio ono.

Edited by Nikodije
Link to comment
3 minutes ago, Nikodije said:

 

ok, nije im bilo zabranjeno, ali su odustali - da li su sami shvatili da ne mogu, ili im je vucic nasim parama pomogao da shvate - nije ni bitno. svakako bi se to isto desilo i godinu dana ranije, radnicki ne bi igrao el, usla bi zvezda. ali svakako je bolje sto je mijatovic promasio ono.

 

      :blink:

 

     Kod tebe ova dilema zaista postoji? Ja sam iskreno mislio u prethodnom postu da se zajebavaš pa sam u tom tonu i odgovorio. 

 

    Podsetiću, Cibona je pred gašenjem (tragično je to i za hrvatski sport i za istoriju košarke na ovim prostorima. Isto važi i za Jugoplastiku) Godinama ne mogu da skrpe ekipu koja bi dobacila do 8. mesta u Aba ligi, a Bane Ratkovica se svrstava u legende kluba novijeg vremena. I ti nisi siguran da li su sami shvatili da ne mogu konkurentno da igraju EL. 

Link to comment
Just now, fandorin said:

 

      :blink:

 

     Kod tebe ova dilema zaista postoji? Ja sam iskreno mislio u prethodnom postu da se zajebavaš pa sam u tom tonu i odgovorio. 

 

    Podsetiću, Cibona je pred gašenjem (tragično je to i za hrvatski sport i za istoriju košarke na ovim prostorima. Isto važi i za Jugoplastiku) Godinama ne mogu da skrpe ekipu koja bi dobacila do 8. mesta u Aba ligi, a Bane Ratkovica se svrstava u legende kluba novijeg vremena. I ti nisi siguran da li su sami shvatili da ne mogu konkurentno da igraju EL. 

 

stvarno ne znam da li su nekako mogli da se skrpe da odigraju 1 evroligu i onda se raspadnu, ili su u svakom slucaju morali da odustanu, nije ni bitno. ali znamo sta se desilo - odustali su i zvezda je igrala, ne znam zasto mislis da bi bilo koja drugacija gimnastika bila primenjena godinu dana ranije? ako mislis. razlika je mozda samo u tome sto je cibona sama odustala, a radnicki bi bio eliminisan od strane evrolige, bas kao sto je bila i igokea.

Link to comment

Ipak je Hrvatska koliko toliko normalna drzava za razliku od nase pa se ne sipa u klubove kao kod nas niti je moguce. I na taj nacin je Cibona shvatila (dobila kitu kad je trazila pare od drzave).

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
40 minutes ago, fandorin said:

   Ako sam dobro shvatio, nastavak ove sezone u avgustu bi bilo sportsko i regularno rešenje ovog problema. Sportski i regularno bi bilo da potpuno različiti rosteri završavaju takmičenje od onih koji su takmičenje započeli? Šta ako Virtus angažuje u međuvremenu Milutinova, Kalatesa, Kjurika, Mirotića, Rendolfa, Ljulja, Koponena i Avdiju, a Uniks drugih 10 igrača i tako redom, a Partizan im se suprotstavi sa Zagorom i Mozlijem i Čankom na klupi? Jel bi to bilo sportski i regularno? 

 

Nisi dobro shvatio. A i zaključak je pogrešan. Kvalifikacioni turnir koji sam naveo kao jedan od mogućih primera si iskusno izostavio. A hipotetički da se odigra u avgustu, ne kao kvailifkacioni turnir nego kao završnica prethodne sezone po čemu bi se to toliko razlikovalo od toga što timovi krenu u sezonu sa jednim rosterom pa je završe sa potpuno drugim. Pošto su već nepredviđene okolnosti i rokovi za registraciju ne moraju da važe. Ili po drugoj logici, jedan roster izbori učešće u EL ove sezone za sledeću sezonu i tamo se gle čuda pojavi drugi roster. U svakom slučaju bi bilo nekih neregularnosti, ne bi se takmičenje završavalo ili novo počinjalo po onome kako se planiralo ali bi barem bio prisutan element sporta i terena kao bar neki faktor odlučivanja. 

Edited by theanswer
Link to comment

    @theanswer

 

    Zapravo sam citirao mozzera, a on je bio vrlo eksplicitan oko nastavka sezone u avgustu. Jedan roster izbori EL, a sledeće sezone se tamo pojavi potpuno drugi roster. To je normalno, regularno i tradicionalno jer se radi o, gle čuda, sledećoj sezoni. Ovde pričamo o istoj sezoni. Meni to ne izgleda regularno, čak sam dao i primer mogućeg sleda događaja, apsurdan, ali takva je i diskusija.

 

    Kvalifikacioni turnir za proširenje lige ima nekakvog smisla, ali očigledno nema prostora za proširenje lige.

Edited by fandorin
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...