Jump to content
IGNORED

KK Partizan 19/20


garmonbozia

Recommended Posts

Uopšte nije nezamislivo da ekipa može imati manje izmena u rosteru između dve sezone nego tokom jedne sezone između septembra i maja. Možda nisu takvi primeri česti ali nisu nemogući. U NBA su recimo češći. Uzevši u obzir vanredne okolnosti ne vidim veliki problem u tome. Opet kažem nije opcija za koju bih se ja zalagao ali je mnogo bolja od trenutne

Link to comment
  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BWA

    434

  • Tresko

    312

  • ZokiAsov

    261

  • BlackGeorge

    254

Samo što ABA, a ni EL nisu NBA i ugovori ističu svima kad je za to bilo predvidjen kraj sezone, pre pojave pandemije. A i za koji kurac je to partizan zaslužio da se liga oroširuje? Batalite priču o Virtusu i Valensiji, običan red herring.

Link to comment

Uspeo si da napišeš ni 2 reda a da pritom imaš jedno 4 rupe u svom postu. 

 

Prva, Virtus i Valensija nisu u istom košu. Virtus se zbog pandemije onom utakmicom u BG i progurao u final 8. Ako već pričamo o neregularnosti, eto je prva. Unikaha i Partizan su primeri za isti koš, ne Virtus i Valensija. I Endesa i ABA imaju prohodnost ka EL i obe lige su se mogle nastaviti, Endesa se svakako nastavlja. 

 

Druga, Partizan i Unikaha i ostali učesnici EK su zaslužili zbog rezultata ove sezone u takmičenju koje je kvalifikaciono za EL ( sa tim u vidu su uložena sredstva u tim) na neki vid kompenzacije zbog teške situacije. Kao što države širom sveta pomažu građane, tako bi organizacija kojoj je stalo do učesnika dala sve od sebe da izađe u susret ovim timovima da im bar da šansu ili na drugi način kompenzuje uloženo. Više su na gubitku ovi klubovi nego timovi nosioci A licence što neko od njih nije postao šampion recimo. Bar u finansijskom smislu. 

 

Treće, za ovo što sam pisao u prethodnom postu je nebitno kada igračima ugovori ističu jer smo hipotetički u toj situaciji već sa novim rosterima. Otuda i rasprava o tome da li je to sportski. 

 

Četvrto, ti sigurno ne odlučuješ šta je bitno da se piše a šta ne posebno kada su ti argumenti ovako nepovezani. 

Link to comment

Pomenuo sam Virtus i Valensiju jer su se ta dva imena klubova pominjala na temi u poslednjih x stranica.

 

Drugo: "ulozio sam najvise" nije pravno validno, kao ni "imali smo do sada dobre rezultate". AC Milan je vodio 3:0 protiv Bazendzija - ovo koristim samo kao analogiju - i zamisli, zaustavi se utakmica u 60 minutu i kazu, e gotovo je, Milan pobedio. 

 

Trece, nismo hipoteticki u toj situaciji i sa novim rosterima, jer mnogi ugovori nisu izmenjeni/dpounjeni, itd.

 

A sad nastavi sam sa sobom.

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

stvarno ne znam da li su nekako mogli da se skrpe da odigraju 1 evroligu i onda se raspadnu, ili su u svakom slucaju morali da odustanu, nije ni bitno. ali znamo sta se desilo - odustali su i zvezda je igrala, ne znam zasto mislis da bi bilo koja drugacija gimnastika bila primenjena godinu dana ranije? ako mislis. razlika je mozda samo u tome sto je cibona sama odustala, a radnicki bi bio eliminisan od strane evrolige, bas kao sto je bila i igokea.

 

Pokusala je Cibona da nadje pare, nisu oni odustali odmah. Da ih Zagreb nije odjebao igrali bi Evroligu, potencijalni privatni sponzori nisu dolazili u ozbir zbog tadasnjeg menadzmenta za koji se pricalo da je debelo ojadio klub. Tuzna prica ali nema veze ni sa kakvim Zvezdinim lobiranjem i Vucicevim parama, da je Cibona mogla da igra Evroligu igrala bi.

Link to comment
10 minutes ago, dragance said:

Drugo: "ulozio sam najvise" nije pravno validno, kao ni "imali smo do sada dobre rezultate". AC Milan je vodio 3:0 protiv Bazendzija - ovo koristim samo kao analogiju - i zamisli, zaustavi se utakmica u 60 minutu i kazu, e gotovo je, Milan pobedio.

U 60. minutu bi bilo nerešeno

 

Ali kako god da okreneš, analogija ti je pogrešna, nisi razumeo o čemu se ovde priča. Ne pričamo ni o vajldkardu za EL ni o poklanjanju titule ili čemu god, već o kompenzaciji ili prilici da im se uloženo isplati. Jer ti si taj koji je organizator takmičenja, klub je uložio u to takmičenje i zbog tog takmičenja i ti ne možeš da se ponašaš kao da se to takmičenje nikada nije ni dogodilo. Nije se desio svetski rat niti je ova pandemija pokosila pola sveta. Zaustavila je takmičenje, prilika da se to takmičenje nastavi postoji, katalonska pizda je odradila stvar kojom isključivo vadi sopstveno dupe i pokazuje nebrigu prema svim ostalim učesnicima njegovih takmičenja, osim naravno onih koji su tamo samo da popune broj.

Link to comment
1 hour ago, fandorin said:

    @theanswer

 

    Zapravo sam citirao mozzera, a on je bio vrlo eksplicitan oko nastavka sezone u avgustu. Jedan roster izbori EL, a sledeće sezone se tamo pojavi potpuno drugi roster. To je normalno, regularno i tradicionalno jer se radi o, gle čuda, sledećoj sezoni. Ovde pričamo o istoj sezoni. Meni to ne izgleda regularno, čak sam dao i primer mogućeg sleda događaja, apsurdan, ali takva je i diskusija.

 

    Kvalifikacioni turnir za proširenje lige ima nekakvog smisla, ali očigledno nema prostora za proširenje lige.

 

Klubovi su ocigledno skontali da im je najbolji nacin da prezive sve ovo taj da skresu troskove i ustede za sledecu sezonu, Bartomeu je samo presekao resenjem koje nije pravedno za sve klubove ali je ocigledno bilo najjednostavnije. Da bi se izvrsila popuna morala bi da se odigra zavrsnica i Evrolige i Evrokupa kako bi se znalo ko ulazi a ko ispada, sto znaci da bi 26 klubova (18 evroligaskih i 8 preostalih u Evrokupu) moralo da igra. Cak i da izuzmemo lokalne lige iz kojih se dodatno popunjava. To jeste bilo izvodljivo ali ocigledno da nije bilo previse zainteresovanih. Za evroligaske klubove je jasno zasto nisu bili zainteresovani (osim Efesa koji ko zna kada ce ponovo da napravi onakvu igru), iz Evrokupa se bune dve ekipe koje su mogle da racunaju na visok plasman. Tri ekipe su isuvise malo da bi se izvodile krive Drine i nalazila neka druga resenja s promocijom i ispadanjem, kada je vec odluceno da se nece igrati.

 

Sa sportskog stanovista ova sezona je ocigledno nesto sto je baceno u vodu ali me ovo resenje nimalo ne iznenadjuje i ne mogu reci da ga nisam ocekivao. Mnogo stvari u Evroligi se vrti oko para a kad se sagledaju troskovi koje bi imali i organizacija i klubovi ovo je za njih bio no brainer. Samo sa americkim igracima bi bila velika zajebancija a ima ih po evropskim klubovima kao kusih pasa. Jeste malo bezveze zbog Partizanovih rezultata, Virtusovih ulaganja i Efesove Larkinove igre ali, sto bi rekao jedan eminentni strucnjak, ako su ruze procvetace i sledece godine.

Link to comment

ja (verujem makar) u potpunosti razumem navijace partizana

u smislu zala za evroligom

isto cu se tako osecati ako aba ispali borac, a vrlo lako je moguce

naravno, situacija nije istovetna, ali je u dobroj meri slicna, sa strane rezultata ovogodisnjih, ulaganja za taj plasman, cak su i organizacije podjednako jadne

 

jedino mi nije jasno zasto je vecina ili dobar deo vaseg gneva usmeren ka zvezdi

otprilike kao kad bi ja sutra svoj bes usmerio ka megi, misku i navijacima mege kojotu

nadrealno mi deluje da neko istinski veruje da je ova odluka doneta zbog zvezde

jebe se njima za zvezdu

 

a dalje, a u dobroj vezi sa tim, nervira me i sto je tako olako prihvaceno da nam pripada to jedno i to upitno mesto ne za samo ova dva kluba, vec za ligu

cini mi se da bi makar mi obicni navijaci mogli insistirait na tome da oba kluba imaju mesto u el

a meni deluje da donesu odluku da uopste nemamo mesto ne samo u el, vec i u ek, vec dobijamo jedno mesto za 6 krugova kvalifikacija za taj evrokup da bi sva ostrica navijaca zvezde/partizana bila uperena u onog drugog "samo da oni ne uzmu to mesto"

Link to comment

Usmeren ka CZ? CZ je pomenuta da je dobila učešće ne baš zahvaljujući svojim zaslugama na terenu. Ostalo kada se pominjala je bilo na račun tzv šaljenja™ njenih navijača na račun Partizana, uobičajeno stanje stvari.

Link to comment

moguce onda da mi se ucinilo :)

meni je delovalo da se u vecini postova pominje zvezda

 

npr tvoj poslednji:

1 hour ago, copkillah said:

U 60. minutu bi bilo nerešeno

 

Ali kako god da okreneš, analogija ti je pogrešna, nisi razumeo o čemu se ovde priča. Ne pričamo ni o vajldkardu za EL ni o poklanjanju titule ili čemu god, već o kompenzaciji ili prilici da im se uloženo isplati. Jer ti si taj koji je organizator takmičenja, klub je uložio u to takmičenje i zbog tog takmičenja i ti ne možeš da se ponašaš kao da se to takmičenje nikada nije ni dogodilo. Nije se desio svetski rat niti je ova pandemija pokosila pola sveta. Zaustavila je takmičenje, prilika da se to takmičenje nastavi postoji, katalonska pizda je odradila stvar kojom isključivo vadi sopstveno dupe i pokazuje nebrigu prema svim ostalim učesnicima njegovih takmičenja, osim naravno onih koji su tamo samo da popune broj.

ili si asocirao na nekog drugog?

Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

npr tvoj poslednji:

ili si asocirao na nekog drugog?

Svake sezone imaš nekoliko klubova koji na kraju tu samo popunjavaju broj, ne moram ni na koga konkretno da asociram, prosto pogledaj ko se sve, uključujući i tvoj klub poslednjih godina, motao u donjem domu. Nemam problem da vas direktno prozivam, to sam uradio na drugoj temi :lol: Na ovoj temi sada samo ozbiljno :nobles:

Link to comment
4 minutes ago, dragance said:

Samo što nismo bili pri dnu ni jednom. Ove godine nekim čudom.

U sezoni 2017-18. bili ste 14. od 16 ekipa, ove sezone ste u ovom momentu 14. od 18 ekipa. Ne znam kako te plasmane da rastumačim nego pri dnu.

Link to comment

Osim što je nekim čudom to sve bilo otvoreno da se ide dalje do pred kraj, uključujući i ovu sezonu. E sad, što je baš nismo zaslužili zbog glupiranja legende i izlapelom matorcu na klupi je druga stvar.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...