Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

7 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Brate, da li možeš da razumeš da sa njim u postavi nakon prvog centralnog pika protivnik pravi višak, te da nakon toga SAMO OD PROTIVNIKA zavisi hoće li tu prednost realizovati ili ne?

 

Tačno, ovaj će ponešto pospremiti u napadu u koš, sa naglaskom na PONEŠTO, što znači da to nije moguće u SVAKOM napadu jer nije taj kalibar, dok u odbrani imaš situaciju da KAD GOD PROTIVNIK ODLUČI DA NAPAD IDE PREKO NJEGA tu se odmah stvara i višak.

 

E sada pokušaj da razumeš da li je to nepremostivi problem ili nije.

 

Prvo, pick n roll može da se brani na više načina. Drugo, uporedi mi npr Kuzmićevu igru u odbrani picka i Štimčevu. Koliko je Kuzmić bolji, šta radi bolje, da li je razlika takva da mi samo ovde, tj VI, pričate o Štimcu a njega niko ne spominje, o Odžu da ne pričam, panjini koja bukvalno ne zna ništa.

 

Dakle, elaboriraj mi kako Kuzmić i Odžo brane pick a kako brani Štimac, pošto je tebi Štimac najveći problem sveta. 

 

Pogledaj statistike tog "ponešto" u napadu, čovek šutira za dva skoro 100% jebenih  u EL kod nas, tj 15/16. Na jednoj utakmici je dao 22 poena, poslednjoj koju smo dobili u EL. Popravio je dosta efikasnost ispod koša, centarsku. Kako Gist igra u napadu npr u poslednje vreme? Jebeni Gist koji je realno igračina. Poenta je da se omalovaža sve u vezi Štimca van svake mere. Šta je Gist, glup, da ne zna da se otvori iz picka ili je nešto do glupavog Štimca?

 

I ja bih voleo da imamo boljeg centra koji će da igra 25, 30 a on 10, 15, ali to nije njegova krivica već znamo čija. Malo Ćokijeva, a malo mu se i konkurencija raspada skoro cele sezone.

 

Štimčeve mane su jasne, samo se preuveličavaju u tri pizde materine. U smislu "samo ako budemo imali sreće, nećemo izgubiti ako je on na terenu". To je proseravanje kao takvo, izvinjavam se na reči, ali odgovara. Kao što je i licemerje konstantno ignorisanje svega što doprinese u napadu, to kao da ne postoji.

 

Edit: Naravno da je bolji od Kuzmića, ne duplo, već troduplo. Na osnovu prikazanog do sada obojice.

 

 



 

Edited by Mil@n
Link to comment
1 minute ago, Mil@n said:

 

Štimčeve mane su jasne, samo se preuveličavaju u tri pizde materine. U smislu "samo ako budemo imali sreće, nećemo izgubiti ako je on na terenu". To je proseravanje kao takvo, izvinjavam se na reči, ali odgovara. Kao što je i licemerje konstantno ignorisanje svega što doprinese u napadu, to kao da ne postoji.

 

 

doci ce i plej of aba, pa cemo videti. ja mislim da ne postoji ni teoretska sansa da mi dobijemo partizan ako stime bude igrao vise od jednocifrenog broja minuta.

Link to comment
1 minute ago, Mil@n said:

 

Prvo, pick n roll može da se brani na više načina. Drugo, uporedi mi npr Kuzmićevu igru u odbrani picka i Štimčevu. Koliko je Kuzmić bolji, šta radi bolje, da li je razlika takva da mi samo ovde, tj VI, pričate o Štimcu a njega niko ne spominje, o Odžu da ne pričam, panjini koja bukvalno ne zna ništa.

 

Dakle, elaboriraj mi kako Kuzmić i Odžo brane pick a kako brani Štimac, pošto je tebi Štimac najveći problem sveta. 

 



 

 

Ti jednostavno ne razumeš osnove igre. Ne postoji drugo objašnjenje za ovo tvoje bulažnjenje, bukvalno, budući da je Kuzmić jedan od najboljih evropskih centara što se odbrane od pika tiče. Čovek je doktorirao na tome. Njegovi (retki) propusti na tom planu nisu problem neznanja ili nedostatka želje već isključivo (makar trenutno) fizike.

Link to comment
1 minute ago, Dankan Ajdaho said:

 

Ti jednostavno ne razumeš osnove igre. Ne postoji drugo objašnjenje za ovo tvoje bulažnjenje, bukvalno, budući da je Kuzmić jedan od najboljih evropskih centara što se odbrane od pika tiče. Čovek je doktorirao na tome. Njegovi (retki) propusti na tom planu nisu problem neznanja ili nedostatka želje već isključivo (makar trenutno) fizike.

 

Mislim da pričamo o trenutno a ne o nečemu što je neko nekad bio. 


O osnovama igre nećemo, mene su trenirali igrači i treneri koje si ti samo gledao na televiziji. 

Al pošto si ekspert, hoću da mi objasniš razliku u branjenju picka njih dvojice koja je tolika da Štimac ako igra mi moramo da imamo sreće da ne izgubimo, a valjda ako igra Kuzmić i Odžo, dobijamo 100%. 

Dakle, ja čak neću ni da kontriram tome da je Štimara problem u odbrani, samo tome koliki je problem, a mislim da nije problem koliki se navodi.

 

 

Link to comment

Ti što su te trenirali neka pređu na kriket ukoliko te nisu naučili kako se brani pik, ili su gubili vreme s tobom ako ti to ni dan danas ne možeš da provališ. Kretanje, postavljanje, većinu oblika branjenja pika odlično izvodi, Show & recovery, trap, switch, hedge and follow (jednu varijantu je Alimpije neuspešno pokušavao s Lesorom...), dok Štimara veliki Zvezdaš neke niti može jer je jednostavno prespor (npr zadnja dva), a neke ne ume ili jednostavno neće da se cima.

 

I još jednom da ponovim proročanstvo; sa Štimarom u bilo kakvoj bitnoj ulozi nećemo osvojiti ništa. 

Link to comment

Halo čoveče, Štimac je ovde po treći put. Nagledali smo se (tj nismo) svih varijanti kod različitih trenera, ni u jednoj jednioj ni kod jednog trenera nije bio sposoban da odbrani ništa.

Link to comment
4 hours ago, Dankan Ajdaho said:

 

Ti jednostavno ne razumeš osnove igre. Ne postoji drugo objašnjenje za ovo tvoje bulažnjenje, bukvalno, budući da je Kuzmić jedan od najboljih evropskih centara što se odbrane od pika tiče. Čovek je doktorirao na tome. Njegovi (retki) propusti na tom planu nisu problem neznanja ili nedostatka želje već isključivo (makar trenutno) fizike.

On niti gleda utakmice, a kada se desi da gleda, opet džaba, jer ih ne zna gledati, čovjek veze nema sa košarkom, tako da ne vrijedi crtati. A zadnji njegov post govori o tome koliko i prati sve.

Link to comment
34 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

On niti gleda utakmice, a kada se desi da gleda, opet džaba, jer ih ne zna gledati, čovjek veze nema sa košarkom, tako da ne vrijedi crtati. A zadnji njegov post govori o tome koliko i prati sve.

 

Na kojim si ti drogama? Osim što se ponašaš i pišeš kao da imaš 2 i po godine?

 

Link to comment
10 hours ago, harper said:

 

Danas igraci imaju trening i Lorenzo ce biti na njemu, tu ce se verovatno duplo vise potrositi nego na utakmici juce. Covek nije povredjen, nije rovit, nema potrebe da ide ni na kakvu terapiju, ni na max ni na min. Niko u klubu nije blesav da rizikuje tako bitnog igraca i da je imao bilo kakve probleme Lorenzo ne bi igrao juce. Kapiram da svi sve znate i u sve se razumete ali prestanite vec jednom da se blamirate.

ko i uvek vreme ce pokazati, a strucni stozer svakao ne uliva poverenje da zna sta radi..:fantom:

Link to comment
1 minute ago, Shaq said:

ko i uvek vreme ce pokazati, a strucni stozer svakao ne uliva poverenje da zna sta radi..:fantom:

 

Sta ce vreme pokazati? Covek je zdrav, igrao je opustenu utakmicu lagano i bez ozbiljnog kontakta, necemo valjda da ga drzimo u staklenoj vitrini jer ne daj Boze moze da se povredi. Svako moze da se povredi, malo je glupo proricati nekome povredu da bi se na forumu dokazala neka budalastina. Mi nemamo vise lufta da gubimo u ABA ligi da bismo odmarali igraca koji vec duze od nedelju dana nije mrdnuo iz Beograda.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...