Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

Just now, harper said:

 

Nema vise krstenih ni nekrstenih novih igraca, s ovim rosterom zavrsavamo sezonu. Ako prodje, prodje.

 

a dosta je mala sansa da ce proci.

Link to comment
On 18.1.2020. at 18:25, Shaq said:

da li ce sada bar biti toliko pametni da ne skidaju zoa za cibonu i barsu, i zasto ne?:fantom:

naravno da ne, i ne da ga nisu odmirili protiv cibone, nego je igrao najvise, 25 minuta.. tezak debilizam :facepalm:

Link to comment

Meni je Odžo bolji, ali se u principu slažem da su ista klasa. Odžo makar ima jasnu prednost koja može da se koristi - ogromnu telesinu, dok Jovanović ima odlično all-round telo za košarku ali ni u čemu nije posebno dobar. A i brate jbg, jebeš košarkaša koji standardno maši zicere.

 

@Harper

Pa doveli smo tu peticu - Štimca :D

Slažem se da nas on i Panter neće dovesti do trofeja. Po meni takve igrače forsiraju treneri koji su nivo ispod onih kojih redovno isporučuju trofeje. Takvi igrači su za klubove kao Cedevita. Trpaju tokom sezone, doguraju do završnice plejofa i onda ih počiste ekipe sa jasnim planom i odgovornom igrom. Trebalo bi gurati Berona, koji se i kod nas i u Turskoj dokazao kao igrač koji isporuči kada je frka čak i kada mora da igra pleja, a Panter da ga menja. O Štimcu sam već napisao šta mislim, a bojim se da će ga Šakota forsirati u plejofu i da je Kuzmić otpisan za ovu sezonu. Ja bih Kuzmiću dao 4-6 nedelja bez putovanja, da se spremi i da igra samo domaće utakmice, a ne mora ni to. Ne bi bio ni prvi ni poslednji koji je propustio januar i deo februara i digao formu do plejofa. Samo što bi to značilo da Čović prizna grešku da su ga prerano gurnuli na teren, dakle neće se desiti.

Link to comment
3 hours ago, harper said:

Neverovatno mi je da smo odrekli Odza u korist ovog Jovanovica, decko je teska drvenarija.

pored odricanja faye-a i dericka, ti se uvatio za oja, koji nije nista manja kanta od jovanovica, pri tom pricamo o cetvrtom centru..

ne znam sta su ga uopste i vracali, pogotovo sto nije produzio ugovor, a jovanovicevo je i onako da s vremene na vreme odigra koji minut u garbage time-u, nema tu sta  ojo da  trazi..:fantom:

Link to comment
20 minutes ago, Mil@n said:

Nema sile da je petica problematičnija od keca, ni u jednom univerzumu. Nama utakmice rešavaju bekovi ili ne, centri nisu planirani za vodeće uloge u timu. Pogotovu ne Gist sa koliko već godina. Đenka igra pleja pa ne stigne da vidi koša. A ni on nije neko ko može lagano da organizuje napade u finišu sezone kada bude sve prštalo od odbrana i odgovornosti.

 

Kršteni drugi plej je ključna stvar za nastavak sezone, Kuzmić Gist i Štimara će biti poslednji razlog zašto ćemo nešto osvojiti ili ne. Kuzmić se raspada, mada mi se čini da počinje da mu se vraća osećaj oko koša, barem u šaci i prstima za šut, gist je mator i ne igra toliko uopšte a Štimara je Štimara i sumnjam da je doveden da bude ključni teg na tasu pobeda. Šakota je danas baš miksao, ali mislim kada krene frka da Ojo neće videti terena, kao ni Jovanović i da će se i ta hijerarhiha iskristalisati i da će ljudi dobijati više minuta, oni od kojih se očekuje da budu nosioci.

Ukratko, kad god Lorenzo bude na manje od 80% mogućnosti, možda i više, mi ćemo biti u problemu protivh dobrih ekipa jer svako drugi na pleju ne može ni do njegovih 50%.

Čekaj, petica nije problem, iako i sam kažeš da nemamo nijednu da valja, pošto nam petice ne rešavaju utakmice, ali rezervni plej jeste pošto nam rezerve tj. rezerva ubedljivo najboljeg igrača rešava utakmice ili šta? Pri tome u timu imamo Berona koji je rešavao utakmice u prošlogodišnjem plejofu igrajući pleja. 

 

Ne rešavaju nam centri utakmice jer su loši. Da Kuzmić igra kao u prvom mandatu, rešavao bi i on utakmice. U tome i jeste problem. Nemamo nijednu peticu koja je blizu toga da reši kad je stvarno gusto ili da makar garantuje stabilnost kroz tešku plejof seriju dok na kecu imamo mamojeba Lorenca, Berona koji je prošle godine u plejofu igrao pleja protiv istih protivnika koji nas očekuju i ove i Dženkinsa.

 

 

Link to comment
18 minutes ago, Heaviside said:

Čekaj, petica nije problem, iako i sam kažeš da nemamo nijednu da valja, pošto nam petice ne rešavaju utakmice, ali rezervni plej jeste pošto nam rezerve tj. rezerva ubedljivo najboljeg igrača rešava utakmice ili šta? Pri tome u timu imamo Berona koji je rešavao utakmice u prošlogodišnjem plejofu igrajući pleja. 

 

Ne rešavaju nam centri utakmice jer su loši. Da Kuzmić igra kao u prvom mandatu, rešavao bi i on utakmice. U tome i jeste problem. Nemamo nijednu peticu koja je blizu toga da reši kad je stvarno gusto ili da makar garantuje stabilnost kroz tešku plejof seriju dok na kecu imamo mamojeba Lorenca, Berona koji je prošle godine u plejofu igrao pleja protiv istih protivnika koji nas očekuju i ove i Dženkinsa.

 

Nisam uopšte rekao da su loši. Rekao sam da nijedan centar nije doveden da bude ključni igrač i ne možeš sada to od njih očekivati. Kuzmić je uvek bio radnik pa šta uradi, Gist je dobar ali mator i on ima svoje limite, pri tom je baš loš poslednjih 2 meseca, Štimara je bolji od obojice na 5 trenutno i to osetno, a i on je tip igrača koji rudari, pa šta skupi, a ne neko na koga će tipski da se igra i na kome će da se bazira igra. Niko od njih nije ne znam kakav napadač, Gist je valjda više ovde igrao leđima na postu nego u poslednjih 5 godina karijere. 

 

Dakle, ne petica nije problem, Štimac igra ok, Kuzmić se, čini mi se popravlja ali igra u skladu sa svojom situacijom i svim što mu se desilo, još Gist igra najpromenljivije. 

 

Glavni problem je drugi plej, i malo mi je iskreno čudno da ne možemo oko toga da se složimo. O svemu ostalom da se diskutovati. 

 

Da ne pričam ako se mali ljigavi pacov oporavi za najbitnije tekme a hoće - koji će to biti pakao jebeni.

 

 

Link to comment

Ne slažemo se zato što ja ne mogu da prihvatim da je Beronovih/Dženkisovih 5-8 minuta u plejofu veći problem od Štimčevih 20. Btw, Gist jeste doveden da bude jedan od glavnih igrača i igra daleko ispod očekivanja ali je dovoljno dobar za ABA plejof. Još jednom, Beron je pokazao da može da igra za trofeje na pleju. Ne izgleda to lepo ali se pokazalo kao dovoljno i za mnogo više od par minuta dok Lorenco odmara. To što se plejofa tiče, a sistemski naravno rezervni plej jeste najveća rupa u timu, samo što to postaje manje bitno u plejofu kada ti je prvi plej ubedljivo najbolji igrač i ima snage za 35 minuta. E sad, ako Filip bude igrao po 15 minuta u plejofu onda nema dileme koji nam je najveći problem. 

 

Generalno si odveo raspravu u pogrešnom smeru jer porediš rezervnog pleja i celu poziciju. 

Edited by Heaviside
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Tu se traži upravo ono što on nema: čvrstina, odgovornost, pomoć u odbrani, skok, brzo vraćanje nazad i tako dalje.

 

Dobar je Štimara, poseduje sve osim navedenog.

Link to comment

Što se mene tiče, neka Gist igra na 5 20, 25 minuta, a ovi neka dele, nije problem. Slažem se da je od njega očekivano više i da je sigurno doveden za više, ali postavlja se i pitanje koliko je to bilo realno, iako je dobro krenuo. Ako se ispostavi da problem i jeste bio u centrima, kriv je onaj ko je koncipirao tim, ne oni. Štimara igra bolje od svih trenutno, a on je doveden naknadno. 

 

Beron ne treba da igra pleja nikako jer nam je čovek prva, druga opcija u napadu pored Lorenca. Pri tom, iskreno, mislim da nema potrebnu tehniku driblinga i pregled igre da bi mogao pod pritiskom da obavlja tu funkciju kako bi trebalo a da igra ne trpi. U ABA i možda i to pretežno u zavisnosti ko ga čuva, ako ga uhvati neki buldog, može da se slika.  Ako već neko treba samo da je prevede, bolje Đenka kako bi Beron imao snage da trpa. 

Edited by Mil@n
Link to comment

Može i Dženkins da odigra tih nekoliko minuta. Berona sam pomenuo jer imamo jasan dokaz da može to odigra u scenariju o kome pričamo. U kombinaciji sa 30+ minuta Lorenca to je svakako mnogo manji problem od pozicije na kojoj 

 

6 minutes ago, Mil@n said:

 Štimara igra bolje od svih trenutno

 

Link to comment
7 minutes ago, Mil@n said:

 Štimara igra bolje od svih trenutno 

 

To je i najveci problem.

Ti ili neces ili ne mozes da razumes da ako na neresenom rezultatu poslednjih 5 minuta plejof utakmice (kad je stani pani) imas Stimca u petorci, drasticno si povecao sanse da izgubis utakmicu. Tj. pobedices je samo ako imas ludu srecu ili dovoljno loseg trenera preko puta Sakote, da ne iskoristi taj prigodan poklon.

I to i jeste jedan od osnovnih problema za zavrsnicu sezone.

Da imamo Kuzmica iz prvog mandata potpisao bih da cistimo sve aba konkurente. Pri tome je sekundarno tih 10ak poena koje bi dao u odnosu na onu sigurnost koju je davao u odbrani.

Takodje, tih poslednjih 5-10 min kad se lomi svakako ce igrati Lorenzo, a ima ko da ga odmeni u ranijem delu utakmice. Apsolutno veci problem pozicija 5. 

Ovo sve pod uslovom da se sin "ne oporavi". Ako je neko dovoljno lud da njemu da neke minute u plejofu, onda neka nam je Bog u pomoci.. (kao prosle god :))

Link to comment
3 hours ago, Shaq said:

naravno da ne, i ne da ga nisu odmirili protiv cibone, nego je igrao najvise, 25 minuta.. tezak debilizam :facepalm:

 

Igrao je kao na treningu, verovatno se vise umorio dok je izlazio iz auta koji ga je dovezao na utakmicu. Cibona nas je bas castila jednom laganom, korektnom i otvorenom utakmicom, da je FMP protiv nas odigrao ovako goreo bi forum od teorija zavere.

Link to comment



 
To je i najveci problem.
Ti ili neces ili ne mozes da razumes da ako na neresenom rezultatu poslednjih 5 minuta plejof utakmice (kad je stani pani) imas Stimca u petorci, drasticno si povecao sanse da izgubis utakmicu. Tj. pobedices je samo ako imas ludu srecu ili dovoljno loseg trenera preko puta Sakote, da ne iskoristi taj prigodan poklon.
I to i jeste jedan od osnovnih problema za zavrsnicu sezone.


Ti kao da nećeš ili ne možeš da razumeš da je Štimac manje više svaku tekmu odigrao dobro od kada je došao. Dakle, preteruješ sa ponižavanjem dotičnog i u startu ti pada teorija, IMHO. Jebote, dečko igra dobro, vi i dalje pričate kao da je jebeni retardirani debil. Kako vam ne dosadi, kako ne kontate da preterujete jebote ovaj tvoj post je klasičan primer.

Kao ako imaš ludu sreću nećeš izgubiti sa njim... Daj jbt meni me se.




Sent from my EVR-L29 using Tapatalk

Link to comment
5 hours ago, harper said:

 

Igrao je kao na treningu, verovatno se vise umorio dok je izlazio iz auta koji ga je dovezao na utakmicu. Cibona nas je bas castila jednom laganom, korektnom i otvorenom utakmicom, da je FMP protiv nas odigrao ovako goreo bi forum od teorija zavere.

pusti to..

nije se kako treba oporavio na kad je prvi put izvrnuo, pa je opet izvrnuo.. tek nakon drugog nije ni pravio pauzu, i sad imao u 5 dana 3 utakmice sa po 25 minuta..

i umesto da preskoci raspalu cibonu i barsu, i da do igokee, tih 9 dana odradi terapiju na max, sa strujom, magnetom, ultrazvukom, oni njega nakon 2 dana protiv raspale cibone drze 25 minuta..

da je setao 25 minuta, nije od pomoci za oporavak ligamenata, a kamoli trcanje i skakanje 20 minuta..

ispade lazic bitniji sraf, posto njega zbog temperature koja se u najgorem slucaju leci za 3 dana odmara, a lorenza povredjenog taslace za sve pare.. 

Link to comment
5 hours ago, Mil@n said:


 

 


Ti kao da nećeš ili ne možeš da razumeš da je Štimac manje više svaku tekmu odigrao dobro od kada je došao. Dakle, preteruješ sa ponižavanjem dotičnog i u startu ti pada teorija, IMHO. Jebote, dečko igra dobro, vi i dalje pričate kao da je jebeni retardirani debil. Kako vam ne dosadi, kako ne kontate da preterujete jebote ovaj tvoj post je klasičan primer.

Kao ako imaš ludu sreću nećeš izgubiti sa njim... Daj jbt meni me se.




Sent from my EVR-L29 using Tapatalk
 

 

 

Brate, da li možeš da razumeš da sa njim u postavi nakon prvog centralnog pika protivnik pravi višak, te da nakon toga SAMO OD PROTIVNIKA zavisi hoće li tu prednost realizovati ili ne?

 

Tačno, ovaj će ponešto pospremiti u napadu u koš, sa naglaskom na PONEŠTO, što znači da to nije moguće u SVAKOM napadu jer nije taj kalibar, dok u odbrani imaš situaciju da KAD GOD PROTIVNIK ODLUČI DA NAPAD IDE PREKO NJEGA tu se odmah stvara i višak.

 

E sada pokušaj da razumeš da li je to nepremostivi problem ili nije.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...