Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

10 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Apsolutno. Busanje u grudi, Zvijezdaštvo, napušavanje gledalaca, nesposobnost na terenu, sve je tu.

 

e, smeta ti napušavanje gledalaca? a napušavanje igrača je normalno

Link to comment
27 minutes ago, levi said:

 

e, smeta ti napušavanje gledalaca? a napušavanje igrača je normalno

 

Igraci su dobili veliki aplauz posle poraza od Zalgirisa, iako je vecina dosla da gleda vec upisanu pobedu. Stime svira kurcu, pametnije mu je da pomeri onu svoju debelu guzicu u odbrani nego sto se svadja s pojedinim retardima iz publike koji ne umeju da se kontrolisu. Ti retardi ce ostati retardi, ovom izjavom ce Stimac samo navuci gnev i drugih navijaca kojima je odavno pun kurac njegovog prenemaganja.

Link to comment
11 hours ago, harper said:

 

Igraci su dobili veliki aplauz posle poraza od Zalgirisa, iako je vecina dosla da gleda vec upisanu pobedu. Stime svira kurcu, pametnije mu je da pomeri onu svoju debelu guzicu u odbrani nego sto se svadja s pojedinim retardima iz publike koji ne umeju da se kontrolisu. Ti retardi ce ostati retardi, ovom izjavom ce Stimac samo navuci gnev i drugih navijaca kojima je odavno pun kurac njegovog prenemaganja.

Odličan upis, sve je rečeno i za retarde na tribinama i za retarda na terenu koji izigrava uvređenu mladu.

Njegov učinak i njegaova igra u ovom meču me je samo podsetila na ono zbog čega sam u poslednjem njegovom bivstvovanju u našem dresu želeo da on što pre ode.

Jednostavno spor, spor, spor, noge spore a boga mi i glava spora. Čovek bi pomislio da je za sve ove godine igre pod obručima progledao i da sada ne vidi samo loptu i obruč ali on i dalje kada vidi loptu, kao Ferdinand počne da levitira po terenu i da koketira proslavljanjem postignutog koša kao da je Nikola Žigić.

Link to comment
45 minutes ago, harper said:

Neverovatno mi je da smo odrekli Odza u korist ovog Jovanovica, decko je teska drvenarija.

 

Gde se odrekli, evo ga igra... 

Link to comment

Što je još gore jer ne može da se objasni finansijskim razlozima već je jasno da Šakota i/ili Čović misle da je Jovanović bolji igrač od Odža. Meni je petica problematičnija pozicija od keca. U plej-ofu možemo da igramo sa dvojicom iz trojca Dženkins, Beron, Panter dva puta po nekoliko minuta dok je Lorenco na klupi dok na petici nemamo nijednog igrača kome verujem. Gist i Kuzmić je zvučalo odlično pre početka sezone ali avaj. Deluje da Gist podiže formu, možda i ima nade za njega, od Kuzmića ne očekujem ništa ove godine mada je bio dobar protiv Žalgirisa ali opet nije nije to to, nema snage da završi uz kontakt. Štimara je po meni kurton. Imaće on utakmice kao protiv Asvela, nije on totalni duduk, ali nije za do or die utakmice. Tu se traži upravo ono što on nema: čvrstina, odgovornost, pomoć u odbrani, skok, brzo vraćanje nazad i tako dalje.

Edited by Heaviside
Link to comment
3 minutes ago, Heaviside said:

Što je još gore jer ne može da se objasni finansijskim razlozima već je jasno da Šakota i/ili Čović misle da je Jovanović bolji igrač Odža. Meni je petica problematičnija pozicija od keca. U plej-ofu možemo da igramo sa dvojicom iz trojca Dženkins, Beron, Panter dva puta po nekoliko minuta dok je Lorenco na klupi dok na petici nemamo nijednog igrača kome verujem. Gist i Kuzmić je zvučalo odlično pre početka sezone ali avaj. Deluje da s 

 

Mi bukvalno treba da otpustimo sve centre osim Gista i dovedemo jednu krstenu peticu, mada je sada kasno za takve akcije. Osim ako ovo sa Kuzmicem nije neka ideja da on ovim malim minutima ne ispadne totalno iz kosarke a da bude fizicki spreman tamo u aprilu. Doduse, kada se vrate Stratos, Davidovac i Kuridza Odzo i Jovanovic svejedno otpadaju pa ce tu situacija malo da se poboljsa sto se raspodele minuta tice. Gist jednostavno mora nazad na peticu a ostatak minuta na toj poziciji da podele Kuzmic i Stimac, za nadati se Kuzmic uglavnom.

 

Ono sto mnogo vise brine je totalno odsustvo hijerarhije u timu, ako ne racunamo Lorenza koji ima sva ovlascenja. Beron je danas prvi put sutnuo i pogodio nekih 13 minuta nakon pocetka utakmice, tako izbacen iz utakmice je promasio sledeca tri suta i otisao na klupu, Dzenkins do poslednje cetvrine nije ni gledao ka kosu, jednom je probao, promasio i odmah odustao. Mi ako se budemo oslanjali na to da nas vade Panter i Stimac nema sanse da uradimo nesto u zavrsnici ABA lige, oni treba samo da popunjavaju roster i pokusaju na nekoliko minuta da nekim minijaturama naprave neku razliku na terenu. Gist na cetvorci samo kratko i kao odgovor na potencijalne specijale protivnika, nikako sa Stimcem u kombinaciji.

 

Dve sledece utakmice nam odredjuju plasman, narocito ona u Baru. Ako to dobijemo gotovo smo sigurno treci jer ne verujem da Cedolimpija moze da nas mlatne u Pioniru. To znaci da cemo do finala morati preko Podgorice, sto bi i imalo karmickog smisla nakon sto smo pobegli s megdana u ligaskom delu. Ako to nekim cudom prodjemo trebace nam jos jedno u Areni da bismo prelomili odlicni Partizan koji u ovom trenutku deluje ubedljivo najjace. Ono sto je sigurno je da sa ovim rosterom ne mozemo ni do finala, zato je vazno da se povredjeni igraci oporave i dobro spreme za zavrsnicu.

Link to comment

Meni su oba u 5 deka, s tim što bih malu prednost ipak dao Jovanoviću. Bolja leđna tehnika (znam, znam ziceri...), nešto bolji odbrambeno i još igra na 4, a klasična petica.

Link to comment

Nema sile da je petica problematičnija od keca, ni u jednom univerzumu. Nama utakmice rešavaju bekovi ili ne, centri nisu planirani za vodeće uloge u timu. Pogotovu ne Gist sa koliko već godina. Đenka igra pleja pa ne stigne da vidi koša. A ni on nije neko ko može lagano da organizuje napade u finišu sezone kada bude sve prštalo od odbrana i odgovornosti.

 

Kršteni drugi plej je ključna stvar za nastavak sezone, Kuzmić Gist i Štimara će biti poslednji razlog zašto ćemo nešto osvojiti ili ne. Kuzmić se raspada, mada mi se čini da počinje da mu se vraća osećaj oko koša, barem u šaci i prstima za šut, gist je mator i ne igra toliko uopšte a Štimara je Štimara i sumnjam da je doveden da bude ključni teg na tasu pobeda. Šakota je danas baš miksao, ali mislim kada krene frka da Ojo neće videti terena, kao ni Jovanović i da će se i ta hijerarhiha iskristalisati i da će ljudi dobijati više minuta, oni od kojih se očekuje da budu nosioci.

Ukratko, kad god Lorenzo bude na manje od 80% mogućnosti, možda i više, mi ćemo biti u problemu protivh dobrih ekipa jer svako drugi na pleju ne može ni do njegovih 50%.

Edited by Mil@n
Link to comment
1 minute ago, hrkljush boys_2 said:

Meni su oba u 5 deka, s tim što bih malu prednost ipak dao Jovanoviću. Bolja leđna tehnika (znam, znam ziceri...), nešto bolji odbrambeno i još igra na 4, a klasična petica.

 

Jovanovic igra na cetvorci jer nema ko, on nema nijedan adut za tu poziciju. Spor je, lako ga je uguziti u reket, nema sut spolja, lose stiti obruc, s njim na parketu nam je spejsing uzasan. Veceras je na petici nesto i odigrao kad je Gist izasao zbog cetvrte licne, u prvom poluvremenu je bio tragikomican na cetvorci.

Link to comment
Just now, Mil@n said:

Nema sile da je petica problematičnija od keca, ni u jednom univerzumu. Nama utakmice rešavaju bekovi ili ne, centri nisu planirani za vodeće uloge u timu. Pogotovu ne Gist sa koliko već godina. Đenka igra pleja pa ne stigne da vidi koša. A ni on nije neko ko može lagano da organizuje napade u finišu sezone kada bude sve prštalo od odbrana i odgovornosti.

 

Kršteni drugi plej je ključna stvar za nastavak sezone, Kuzmić Gist i Štimara će biti poslednji razlog zašto ćemo nešto osvojiti ili ne. Kuzmić se raspada, mada mi se čini da počinje da mu se vraća osećaj oko koša, barem u šaci i prstima za šut, gist je mator i ne igra toliko uopšte a Štimara je Štimara i sumnjam da je doveden da bude ključni teg na tasu pobeda. Šakota je danas baš miksao, ali mislim kada krene frka da Ojo neće videti terena, kao ni Jovanović.

Ukratko, kad god Lorenzo bude na manje od 80% mogućnosti, možda i više, mi ćemo biti u problemu protivh dobrih ekipa jer svako drugi na pleju ne može ni do njegovih 50%.

 

Nema vise krstenih ni nekrstenih novih igraca, s ovim rosterom zavrsavamo sezonu. Ako prodje, prodje.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...