Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Svaka veca evropska utakmica ili Derbi na severu nije moglo da se mrda tih bar 2 i po sata ... a kad krenu talasi...

 

Protiv Liverpoola je bilo tako, od novijih utakmica.

Edited by Milosh76
Link to comment

Ko su Predrag Jovanovic, Dusko Savic, Slavisa Cula i Sasa Nedeljkovic? Igrali su 91/92 u Kupu Sampiona, nista skoro ne mogu da nadjem o njima, osim podataka da su igrali u raspad klubovima sto pre, sto posle. Otkud u Zvezdi pa direktno odatle u propast? Za drugu dvojicu sam cuo, jedan dao gol Anderlehtu, drugi sjeb'o protiv Sampdorije, a za prvu dvojicu nisam nikada ni cuo. 

Link to comment
1 hour ago, Plajvi said:

Ko su Predrag Jovanovic, Dusko Savic, Slavisa Cula i Sasa Nedeljkovic? Igrali su 91/92 u Kupu Sampiona, nista skoro ne mogu da nadjem o njima, osim podataka da su igrali u raspad klubovima sto pre, sto posle. Otkud u Zvezdi pa direktno odatle u propast? Za drugu dvojicu sam cuo, jedan dao gol Anderlehtu, drugi sjeb'o protiv Sampdorije, a za prvu dvojicu nisam nikada ni cuo. 

      Jovanović je došao iz Slobode, po starom dobrom Džajinom običaju, jer nam je dao nekoliko golova, 2 u Tuzli u prilično šokantnom porazu od 3:0, a i neki na Marakani. Odigrao je epizode u par utakmica, prosto jer nije bio za više. Perjanica tuzlanske Slobode (izvinjavam se Šećerbegoviću). 

       Duško je iz omladinskog tima. Za razliku od gorepomenutog epizodiste, ovaj je bio statista. Skrpio je valjda 2 sata u prvom timu, ako i toliko. 

    Čulu su pompezno najavljivali, ali se nije nametnuo. Protiv Dinama je gurnut u vatru jer je Pančev izostao iz nekog razloga, ispromašivao se, a Binić mu ukrao šou sa 2 gola. Ipak, ima taj gol u Briselu da prepričava unucima. 

      Nedeljković je došao iz Rada kao pojačanje, bio prilično standardan kod Vladice pa je brukanjem u evropskim utakmicama izdejstvovao one way ticket. 

      Kad smo već kod tih i takvih, treba istaći primer Maze Vasilijevića kao paradoksalan. Bezvredan igrač, seljačina, neandertalac, a naigrao se onoliko, bio i kapiten, pa funkcioner. Grozno. Meni svakako najomraženiji igrač. 

Link to comment

Mislim da je Duško došao iz Užica. Sećam se da je 1991 igrao neplanirano na nekoj prvenstvenoj utakmici i “zalagao se” pa su ga za nagradu vodili na Kipar protiv Limasola u kvalifikacijama...

Link to comment

Igrao je protiv Panatinaikosa tamo kad je Pancev dao one dve golcine, prvo sam mislio da je zajeb (Dule Savic), posle sam kopao i nasao jednu jedinu sliku coveka na Guglu. :D 

Link to comment

   Ne sećam se koji su bili kriterijumi na onom bizarnom, Lukićevom proglašenju 6. Zvezdine zvezde. Nisu baš svi koji su igrali na tom spisku, recimo  pominjani Duško Savić, ili Joksimović. Bešić i Maza su postali besmrtni.

Link to comment

Dusko je došao u junu 91. Bešić je bio na klupi za rezerve u sezoni 90/91. Maza je igrao protiv Grashopersa, mislim čak od pocetka jer je Najdoski imao kartone npr. Posle je otišao u vojsku...

 

sad gledam, protiv švajcaraca obe počeo, u bgd mesto najdoskog i odigrao celu u cirihu igrao na levom beku, marovic ga zamenio u 58 minutu.

Link to comment

Po nekoliko minuta na putu do Barija su igrali i Ivica Momčilović, Goran Jurić i Rade Tošić plus ono poluvreme Kaludjerovića u Glazgovu...

 

Mislim da Joksimović nije ni bio prijavljen za KEŠ. On je došao tokom sezone da bude rezervni napadač u prvenstvu kao iskusniji (65 godište). Lukić je bio u vojsci, a osim Binića i Pančeva nismo imali napadača iskusnog. Mrkela je otišao u Galatasaraj u septembru

Link to comment

   Igrao je Duško i u Bari sezoni, ceo meč u Banjaluci sa desetkom na leđima, a u Zagrebu je ušao umesto Binića. Joksimović je igrao čak 6 mečeva (u sezoni 87/88 kad smo bili šampioni bio je Vasketov omiljeni džoker, dao i dosta važnih golova. Posle prešao u Partizan).

 

   @ Hamlet 

   Aha, misliš da su zvezde samo oni koji su bili bar u protokolu na evropskim mečevima. Da, to je moguće. Glupost dostojna Vladana Lukića.

Edited by fandorin
Link to comment

jeste, u pravu si, jednu je počeo i jednu ušao kao zamena. Da da, u Banjaluci smo igrali bukvalo sa drugim timom. Aleksandar Ilić nosio 5.

Link to comment

Davne 1979 godine... Milos Sestic nam je doneo finale tadasnjeg Kupa UEFA

 

 

 

Herta - Crvena zvezda 2:1 (2:0)

 

Berlin, 25. april 1979.

 

Strelci: Ber u 2 i Zidka u 18. za Hertu, a Šestić u 74. minutu za Crvenu zvezdu.

Stadion: Olimpijski u Berlinu.

Gledalaca: 75.000.

Sudija: Rikardo Latanci (Italija).

 

Herta: Nigbur, Brik, Difenbah, Kliman, Sidat, Vajner, Ber, Zidka, Nising, Agerbek, Kramer.

 

Crvena zvezda: Stojanović, Jovanović, Jovin, Muslin, Miletović, Jurišić, Petrović, Blagojević, Savić, Krmpotić (od 46. Šestić), Milosavljević.

 

http://www.crvenazvezdafk.com/sr/vest/9869/Na-danasnji-dan-Sestic-pogodio-finale-Kupa-UEFA

 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...