Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

sad dosao ovo da napisem, rekoh mora da je Nikodije nesto pogresio posto nismo izgubili od Vojvodine te sezone u 4 utakmice

s druge strane od Partizana su izgubili 3 utakmice a pobedili jednu

Imala je Zvezda neke sokantne poraze, od Rada, Zemuna, ali je u utakmicama protiv Partizana i Vojvodine bila bolja i zasluzeno osvojila titulu

Link to comment
17 minutes ago, Nikodije said:

mislim da je vojvodina vodila 2:0 na marakani, a onda pivaljevic izjednacio na 2:2, i to su mu bili jedini golovi u zvezdi. prilicno sam siguran da je tako bilo.

i siguran sam da je vojvodina bila jesenji prvak. ovih 3:0 u novom sadu se ne secam, ali se jako dobro secam da je tada vojvodina bila tezi rival zvezdi nego partizan.

 

 

       https://www.youtube.com/watch?v=LM8l6tZNHHY

 

 

     Tačno je da je Pivaljević dao samo 2 gola u Zvezdi i to baš te sezone, na istoj utakmici, na Marakani. U rutinskoj pobedi nad Spartakom 3:0.

Link to comment
30 minutes ago, fandorin said:

 

       https://www.youtube.com/watch?v=LM8l6tZNHHY

 

 

     Tačno je da je Pivaljević dao samo 2 gola u Zvezdi i to baš te sezone, na istoj utakmici, na Marakani. U rutinskoj pobedi nad Spartakom 3:0.

 

ok, izvinjavam se, sve mi se pomesalo, ipak je proslo 25 godina :)  definitivno mi je ostalo u secanju da je zvezda nesto tih godina preokretala na marakni protiv vojvodine. mozda godinu ranije kada su oni vodili 2:0, pa zvezda izjednacila, ili cak okrenula na 3;2, nesto je sigurno bilo. ali svakako sam siguran da je vojvodina bila jesenji sampion 94/95, ali eto, ostali su kratkog daha.

 

hvala na intervenciji, ne bih se setio da proverim negde :)

Edited by Nikodije
Link to comment

    @Nikodije

 

     Potpuno razumljivo. I nije mi uopšte bila poenta da dokazujem banalne sitnice, nego, prosto, utisak ti je potpuno pogrešan. Vojvodina jeste bila jesenji šampion i ponavljam, igrali su dobro, ali su bili značajno lošiji od Zvezde, da se razumemo i od Partizana. I nikada nijedan tim od raspada SFRJ realno nije kvalitetom mogao da se umeša u borbu za titulu. Kakav Čukarički, kakvi bakrači. Ne samo zbog mešetarenja na samim mečevima, nego zbog suvog kvaliteta. I to jeste rak rana srpskog fudbala i zato je regionalna liga neophodna. 

    Zvezda je u domaćim okvirima imala moćnu ekipu tada, utoliko mi je čudniji bio rezultat protiv Ksamaksa, ni sad mi nije jasno šta se tada desilo, verujem da bi ih od 10 utakmica dobili bar u 7. 

 

    

Link to comment

pa kada je neko jesenji sampion, onda se moze reci da je on umesan™ u borbu za titulu, ili kao u sezoni 10/11, nekih 10 kola pre kraja bili su apsolutno umesani. tog proleca 2011 dobili su grobare 1:0 na jna i izbili na prvo mesto, ali naravno da nisu imali realne sanse do kraja.

za regionalnu ligu se apsolutno slazem, to je jedina sansa da vidimo nekog fudbala na "ovim prostorima"

Edited by Nikodije
Link to comment

      Striktno terminološki si u pravu. Isto tako možemo reći da je Radnički bio umešan u borbu za titulu prošle sezone jer je teoretski bio u igri do pred sam kraj. Koliko je to realno besmisleno je da pričamo. 

Link to comment

s tim sto je radnicki zvezdina filijala, pa nijednog trenutka niko nije gajio iluziju da taj niski obilic sluzi icemu osim merenju patke sa grobarima, kako eto, zvezdina filijala je ispred  partizana na tabeli. vojvodina je barem u to vreme bila samostalan fudbalski klub, pa ti analogija nije sasvim ispravna.

naravno, vucic ju je kasnije ubio, kao sto je ubio sav sport u srbiji, osim blizanackih fudbalskih i kosarkaskih sekcija

Edited by Nikodije
Link to comment

Kovacevic je igrao rukom kod jednog od ta 2 gola za izjednacenje u Novom Sadu, i Partizan je brutalno pokraden u prvoj utakmici kupa protiv Zvezde

Link to comment
7 minutes ago, Glass Joe said:

Kovacevic je igrao rukom kod jednog od ta 2 gola za izjednacenje u Novom Sadu, i Partizan je brutalno pokraden u prvoj utakmici kupa protiv Zvezde

 

najdeblji ofsajd u istoriji fudbala  :D cak mislim da je pomocni pokazao ofsajd, ali glavni se oglusio.

Edited by Nikodije
Link to comment

Nije bio ofsajd ali sta je sa fer plejom, pred golom Partizanov igrac lezi na zemlji maltene onesvescen, i dva crvena kartona partizanu za obicne prekrsaje od toga jedan na protivnickoj polovini

Link to comment

maxresdefault.jpg&cfs=1&upscale=1&fallba

 

Zvezdin bioskop: Crvena zvezda - Partizan (1996.)

Jucerasnji bioskop... Zamalo da pogode ovu nasu pricu :D

 

Veceras je Zvezda - Kolo Kolo

Edited by Milosh76
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...