Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Zvezda je 94/95 imala ozbilja tim sa igračima koji su posle napravili karijere u ligama petice.

 

Rambo, Kovačević, Stefanović, Stojkoski, Perović, Stoiljković, Jovan Stanković...

 

Plus mladi Perica i Deki Stanković

Link to comment

vojvodina je bila u najmanju ruku ravnopravna - miodrag pantelic, govedarica, zoltan sabo, kocic, saula, jezdimirovic, damir ozegovic, radoslav samardzic...

Link to comment
Just now, Nikodije said:

vojvodina je bila u najmanju ruku ravnopravna - miodrag pantelic, govedarica, zoltan sabo, kocic, saula, jezdimirovic, damir ozegovic, radoslav samardzic...

 

:laugh:

Link to comment

odlicni igraci u to vreme. te sezone svaki put su nadigrali zvezdu, secam se toga jako dobro, ali je zvezda u dva navrata uspevala da stigne 0:2

Edited by Nikodije
Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

odlicni igraci u to vreme

 

Ne zajebavaj, majke ti. Odlicni igraci u odnosu na sta i koga? Svi oni skupa da se saberu nemaju zajedno ni jedan stoti deo karijere Ramba Petkovica.

Link to comment
12 minutes ago, Nikodije said:

pa i da se nisu raspali pre nove godine, svejedno ne bi uzeli titulu,

 

Naravno da ne bi, posto im je otisao mozak tima tj Marko Nikolic... sam si rekao

 

Slaba ti je zavera...

Link to comment

@harper

ne pricamo o kasnijim karijerama, vec o toj sezoni. kazem ti da se jako dobro secam utakmica zvezde i vojvodine iz te sezone. igrali su odlican fudbal, sve nabrojane pamtim. posebno utakmica u jesen 94, ne secam se da je iko na marakani nadigrao zvezdu kao vojvodina tada, ali je darko pivaljevic dao dva gola u zaustavnom vremenu, pa je zavrsilo 2:2

Edited by Nikodije
Link to comment

Da ne ispadne zbog ovog neslaganja s Nikodijem oko kvaliteta nekih timova da mislim da Zvezda i Partizan zasluzeno osvajaju prvenstva. Ne mislim. Mislim da oba ova tima u svaku sezonu ulaze sa idejom da jedan ili drugi osvajaju titule i da je u nasem fudbalu sve namesteno tako da jedan od njih uzme titulu. O nekom trecem koji bi se u to umesao niko u srpskom fudbalu i ne razmislja. Manje se utakmica steluje nego sto se misli jer su Zvezda i Partizan ionako igracki mnogo jaci od konkurencije ali ceo taj stav da se unapred zna ko ce se boriti za titulu je rak rana naseg fudbala a, po mom uverenju, nije dobro ni za ta dva kluba.

Link to comment
4 minutes ago, Nikodije said:

@harper

ne pricamo o kasnijim karijerama, vec o toj sezoni. kazem ti da se jako dobro secam utakmica zvezde i vojvodine iz te sezone. igrali su odlican fudbal, sve nabrojane pamtim. posebno utakmica u jesen 94, ne secam se da je iko na marakani nadigrao zvezdu kao vojvodina tada, ali je darko pivaljevic dao dva gola u zaustavnom vremenu, pa je zavrsilo 2:2

 

Omlatio je i Borac iz Cacka Zvezdu u Kupu kad je Grof bio trener kako niko nije, pa to nista ne znaci kad je nominalni kvalitet igraca u pitanju. Ne ulazim u to sta je Vojvodina mogla ili nije ove ili one sezone ali porediti Ramba Petkovica i Darka Kovacevica s jedne i Pantelica i Govedaricu s druge strane, narocito na stetu ove prve dvojice, je smesno. O ovima koje sam boldovao da i ne govorim.

Link to comment
8 minutes ago, Nikodije said:

@harper

ne pricamo o kasnijim karijerama, vec o toj sezoni. kazem ti da se jako dobro secam utakmica zvezde i vojvodine iz te sezone. igrali su odlican fudbal, sve nabrojane pamtim. posebno utakmica u jesen 94, ne secam se da je iko na marakani nadigrao zvezdu kao vojvodina tada, ali je darko pivaljevic dao dva gola u zaustavnom vremenu, pa je zavrsilo 2:2

 

      Pa baš se o toj sezoni i radi, Vojvodina je imala dobar tim, to jesu bili dobri igrači, ali je Zvezda imala značajno bolje, sa naglaskom na značajno. Nijedan od ovih što si ih pobrojao nije igrao te sezone ni blizu onoga što je prezentovao recimo Krupniković. Baška ovi što ih je Hamlet nabrojao. 

      

Link to comment
8 minutes ago, fandorin said:

 

      Pa baš se o toj sezoni i radi, Vojvodina je imala dobar tim, to jesu bili dobri igrači, ali je Zvezda imala značajno bolje, sa naglaskom na značajno. Nijedan od ovih što si ih pobrojao nije igrao te sezone ni blizu onoga što je prezentovao recimo Krupniković. Baška ovi što ih je Hamlet nabrojao. 

      

 

zvezda je imala igrace koji su kasnije postigli vise, ali nije igrala znacajno bolje u sezoni 94/95, tj nije igrala bolje uopste. pokusavas da demantujes moj ocinji vid iz te sezone, a tada sam jos isao na utakmice i intenzivno pratio. naveo sam utakmicu iz jeseni 94, a slicno je bilo i na prolece 95. 20.4. 1995 sjajna utakmica u novom sadu vojvodina - zvezda, vojvodina opet povede 2:0, totalno razbije zvezdu, a onda je darko kovacevic spasao zvezdu sa dva gola. ne gleda  se nominalni kvalitet igraca, i ko je sta uradio kasnije u karijeri, ako bi tako gledali deportivo la korunja nema sanse da bi uzeo titulu u spaniji 2000, ostali bi kratkog daha, ali su uzeli jer su igrali najbolji fudbal. isto kao vojvodina kod nas 94/95

Edited by Nikodije
Link to comment
1 minute ago, MiddleClass said:

Mislio sam da ce ti vremenom dosaditi ta Biserko & Vučo uloga. Avaj...

 

izdrzi, i tako nema fudbala, pa se pise kojesta. kada krene ovaj jad od domaceg fudbala prepustam scenu tebi. bice dobrih analiza

Link to comment

     Čekaj malo, lafe. Te sezone, pričamo o sezoni 94/95 kada je Zvezda uzela duplu krunu i kada je igran 100. derbi, Zvezda i Vojvodina su igrali 4 utakmice. U prvoj na Marakani je Zvezda vodila 2:0, a Vojvodina izjednačila golovima u 89. i 90. minutu. U Novome Sadu je bilo 3:0 za Zvezdu. Na proleće se desio taj meč o kome pričaš kad je Vojvodina povela a Kovačević izjednačio, to je takođe igrano na Karađorđu. Bilo je 2:2. Na Marakani je u prolećnom delu bilo 2:1 za Zvezdu. 

 

     Ovo su činjenice, a što se tiče očinjeg vida i mi ostali ga imamo, a i pamćenje nas služi, pa svi tvrdimo jedno a samo ti drugo. Biće da si u krivu.

Link to comment

mislim da je vojvodina vodila 2:0 na marakani, a onda pivaljevic izjednacio na 2:2, i to su mu bili jedini golovi u zvezdi. prilicno sam siguran da je tako bilo.

i siguran sam da je vojvodina bila jesenji prvak. ovih 3:0 u novom sadu se ne secam, ali se jako dobro secam da je tada vojvodina bila tezi rival zvezdi nego partizan.

 

Edited by Nikodije
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...