Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

33 minutes ago, Meazza said:

Moj omiljeni igrac od svih iz Zvezde iz Barija je Jugovic. :) 

 

Jugovic je dosta kasno zaradio kredit kod Zvezdine publike, morao je cak i preko pozajmica da se dokazuje.

 

Meni je broj jedan bio Belodedic, uveren sam da je on igracki, takticki i mentalno bio glavni okidac za osvajanje KES u Bariju, tim pre sto je vec osvojio KES na isti nacin na koji je osvojio sa Zvezdom. Nestvaran defanzivac, verovatno takticki najinteligentniji igrac koji je ikada obukao Zvezdin dres. Secam se kad je dosao i zaigrao posle one dugacke pauze, upravo protiv Steaue koja je nakon pada Causeskua dosla da odigra prijateljsku utakmicu, bio sam na istocnoj tribini i dosao samo njega da vidim jer je vec imao veliku reputaciju. Neverovatno je koliko je taj covek bio vazan za Zvezdinu igru, cak i tada posle tolike pauze. On je bukvalno postavljao i kontrolisao kompletan tim, kretao se po terenu kao da je kompjuterski generisan da se postavlja tacno onde gde ce drzati savrsenu geometriju tima. Sve je u Zvezdi pocinjalo od njega, svaki napad, svaka tranzicija, svaka kontra, a kada je tim bio koncentrisan na odbranu i motivisan da trci, sto se jako retko desavalo, drzao je odbranu prakticno neprobojnom, iako je u odbrani bio okruzen uglavnom mediokritetima.

 

Belodedic je nekako opste mesto u tom Zvezdinom timu, svi ga mnogo cene ali ga retko nabroje kad se nabrajaju glavni igraci iz tog tima. Po mom misljenju on je bio najvazniji igrac tog tima i to sa velikom marginom u odnosu na druge velike igrace kojima je taj tim inace obilovao.

Edited by harper
Link to comment
Just now, Milosh76 said:

Nesto kao LeTalek u Milojevicevoj eri.. nije superzvezda tima, ali mnogo bitan igrac

 

Belodedic je bio superzvezda u svim timovima u kojima je igrao, pa i u Zvezdi. Ljudi prosto ne pamte defanzivce previse kad govore o nekadasnjem fudbalu.

Link to comment

i Mile i Jugović su bili i cenjeni i omiljeni u zvezdaškoj javnosti™ u realnom vremenu. niko tu nije bio potcenjen, ili naknadno vrednovan..  možda se najviše pizdelo na Prosinečkog i Savićevića zato što carine loptu, ali onda urade nešto vanserijski i ništa više nema veze

Link to comment
 
Jugovic je dosta kasno zaradio kredit kod Zvezdine publike, morao je cak i preko pozajmica da se dokazuje.
 
Meni je broj jedan bio Belodedic, uveren sam da je on igracki, takticki i mentalno bio glavni okidac za osvajanje KES u Bariju, tim pre sto je vec osvojio KES na isti nacin na koji je osvojio sa Zvezdom. Nestvaran defanzivac, verovatno takticki najinteligentniji igrac koji je ikada obukao Zvezdin dres. Secam se kad je dosao i zaigrao posle one dugacke pauze, upravo protiv Steaue koja je nakon pada Causeskua dosla da odigra prijateljsku utakmicu, bio sam na istocnoj tribini i dosao samo njega da vidim jer je vec imao veliku reputaciju. Neverovatno je koliko je taj covek bio vazan za Zvezdinu igru, cak i tada posle tolike pauze. On je bukvalno postavljao i kontrolisao kompletan tim, kretao se po terenu kao da je kompjuterski generisan da se postavlja tacno onde gde ce drzati savrsenu geometriju tima. Sve je u Zvezdi pocinjalo od njega, svaki napad, svaka tranzicija, svaka kontra, a kada je tim bio koncentrisan na odbranu i motivisan da trci, sto se jako retko desavalo, drzao je odbranu prakticno neprobojnom, iako je u odbrani bio okruzen uglavnom mediokritetima.
 
Belodedic je nekako opste mesto u tom Zvezdinom timu, svi ga mnogo cene ali ga retko nabroje kad se nabrajaju glavni igraci iz tog tima. Po mom misljenju on je bio najvazniji igrac tog tima i to sa velikom marginom u odnosu na druge velike igrace kojima je taj tim inace obilovao.
Најважнији играч и без њега не би ништа освојили иако су и Дејо и Роби били сјајни. А Миле је вредео тиму 5 пута више од Пиксија чији се одлазак уопште није осетио.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk

Link to comment

Slozio bih se za belodedica, bio je lepak ekipe i vrlo je moguce da bi se bez njega savovi rasili i ne bi bilo nista od barija. Ali... Za stizanje do samog kraja treba da se uradi nesto i napred, zato biram pre deja ili robija. Robi mi je uvek bio opasniji, nije toliko oscilirao, ali crnogorac je bio od onih igraca, onih izuzetno retkih igraca, kojih nema nigde 3 utakmice, i nerviraju te zbog toga, ali, kao sto kaze levi, kad u cetvrtoj utakmici napravi potez koji jedino on ume i moze oprastas mu sve u jednoj sekundi. To je zato sto je belodedica bilo i bice, a geniji se ipak redje radjaju. Gol kelnu, kontra za drugi gol u minhenu, superkup protiv junajteda, gol barsi za milan, utakmica protiv francuske kod osima i tako dalje. 

 

Zakljucak je svi su bili podjednako vazni, od malog dike do dragise na krilu. Mrzeo sam ih kao nemce, ali fakat su jedno 3 godine uz milan bili najbolji tim u evropi, a te 1991. bolji i od zabara. 

 

Edit - mislim da je mogla zvezda sa piksijem do titule da ne bese one magle s milanom. To su bila dva najbolja kluba, a eto te sezone je ta nijansa bila na strani milana, a 91 na strani zvezde. Only goes to show koliko je faktor srece, ili prosto sticaj okolnosti ako hocete, bitan na putu do bilo kakvog uspeha u fudbalu. 

Edited by MocaVukotic
Link to comment
9 hours ago, harper said:

 

Belodedic je bio superzvezda u svim timovima u kojima je igrao, pa i u Zvezdi. Ljudi prosto ne pamte defanzivce previse kad govore o nekadasnjem fudbalu.

 

Naravno da je bio superzvezda tima, osvajac KES i slicno, ali nije bio medijska superzvezda u odnosu na Savicevica, Panceva, Prosineckog (sam si to napisao)... u tom smislu.

 

Inace iz te generacije Robi, Juga, Mile... pa tek onda Pancev, Miha, Dejo..

Edited by Milosh76
Link to comment
6 hours ago, Peter Fan said:

Ja sam ga strasno volio:

 

 

A jao, bio sam na ovoj utakmici. Čitav stadion mu je aplaudirao za ovaj gol, što je neverovatno za Mostar.

Link to comment

92347175_10158381180619884_4402954408887

 

 

Kad se setim cekanja za karte, pa nema severa, nema juga, ostao istok. Drugar kupuje 2 karte za poslednje pare...

 

Odlicna utakmica!

Link to comment

Imas i celu utakmicu

 

Nadam se da su malo sredili snimak

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Nadam se da su malo sredili snimak

Edited by Milosh76
Link to comment

Kakva je to utakmica bila, kako smo se ispromašivali, a Miloje i njihov golman briljirali. Barsa sa sve Hristom, Luis Enrike i Zubom... 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked this topic
  • Hamlet Strašni unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...