Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Ukratko, da ne idem na "virusne topike", moj utisak iz SAD je da Amerika nema vodjstvo, da Tramp nije dorastao zadatku i da ne postoji jasan plan kako da se suprodstavi zarazi.  Tramp iz dana u dan, a nekada i cesce, ide iz jedne krajnosti u drugu i to najcesce na osnovu onoga sto mu u datom trenutku padne na pamet.  Slabo se konsultuje sa "strukom" (kako se to kaze u Srbiji) a kada mu se struka suprodstavi, on ih ignorise ili dezavuise.  Narod ovde oseca da nema vodjstva i plana i zato panici; kupuje sve sto treba za dugu krizu (zato su rafovi takve robe ispraznjeni) plus se naoruzava za situaciju kada stigne vreme "Svako za sebe."  Jeino sto drzi vodu je da drzave koje imaju najvise zarazenih imaju odlicne guvernere koji su stvari preuzeli u svoje ruke ne ocekujuci mnogo od federalne vlasti, i sto je narod jos uvek ima poverenja u struku i tehnologiju da ce pre ili kasnije proizvesti neki preparat koji ce da obuzda zarazu. 

Link to comment

I da dodam, Tramp je rasturio tzv. "duboku drzavu" a samim time i sistem i strukturu rukovodjenja drzavom koja je neophodna u kriznim situacijama.  U Srbiji se slavila pobeda Trampa bas zbog njegovog antagonistickog stava prema dubokoj drzavi, ali sa stanovista nekoga ko zivi u SAD to je bilo ravno katastrofi jer ovaj sarlatan koji sedi u Beloj kuci nema sta da ponudi u zamenu.  Ako vec rusis proverene standarde, onda moras da ponudis nesto bolje u zamenu.  U protivnom, imaces haos.

Link to comment
26 minutes ago, Dimitrije said:

Ja sam zarobljen u svom stanu vec dve nedelje (visok rizik).  Ne izlazim dalje od dvorista, tako da nemam pojma sta se desava u gradu i okolini a vesti slabo pratim.  Jedina veza  sa svetom mi je ZOOM koji koristim za drzanje nastave na daljinu.

 

Cuvaj se samo.

Link to comment
19 minutes ago, Dimitrije said:

Ukratko, da ne idem na "virusne topike"

vrlo ste dobrodošli

 

svako dobro vam želim

Link to comment

puštaju snimak nemačke televizije, uz  komentar Sećanja Sos kanala, a na jutubu isto to samo sa tonom prenosa radio beograda

 

kakve kombinacije

Link to comment

Ti si dragance bezosecajan! Zamisli imas platu 50.000 evra i neko ti uzme pola 3 meseca! Kako bi se ti osecao sa samo 25.000 evra mesecno!  :D

Ili daleko bilo da imas 20.000 evra mesecno, a neko ti uzme pola! Kako preziveti sa 10.000 evra u situaciji kad nemas gde da potrosis pare? :D 

Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

Ti si dragance bezosecajan! Zamisli imas platu 50.000 evra i neko ti uzme pola 3 meseca! Kako bi se ti osecao sa samo 25.000 evra mesecno!  :D

Ili daleko bilo da imas 20.000 evra mesecno, a neko ti uzme pola! Kako preziveti sa 10.000 evra u situaciji kad nemas gde da potrosis pare? :D 

 

pa dobro ne rade oni za preživljavanje od meseca do meseca, nego za penziju od 35 god

Link to comment

Daj meni 15 godina 10.000 evra mesecno i rado cu organizovati sebi zivot nakon 35 bez da mrdnem prstom sledecih 40 godina :D

 

Naravno, ogromna manjina ima tih 10.000 evra mesecno, osim nasih i grobarskih "vedeta", ali svejedno. Nisu oni na prosjackom stapu, samo ne umeju da potrose pare :D

Link to comment
10 minutes ago, Milosh76 said:

Ti si dragance bezosecajan! Zamisli imas platu 50.000 evra i neko ti uzme pola 3 meseca! Kako bi se ti osecao sa samo 25.000 evra mesecno!  :D

Ili daleko bilo da imas 20.000 evra mesecno, a neko ti uzme pola! Kako preziveti sa 10.000 evra u situaciji kad nemas gde da potrosis pare? :D 

Nisam pratio bas detaljno, a i ne znam kako se vodi zvezda kao firma, ali pricao je vucic nesto o otpustanjima i smanjivanjima plate u drzavnim firmama. Mozda neko zna dal ce drzava da dozvoli to prepolovljavanje? Ako je uopste zvezda drzavna firma

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked this topic
  • Hamlet Strašni unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...