Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

On 17.8.2020. at 11:00, napadaj said:

Naravno da su bezveze.

 

On 17.8.2020. at 11:22, napadaj said:

Meni je najveći gušt da uzmem veknu, pa da u kolima otkinem okrajak, kasnije ne moram ni da ga jedem. 

Oh, pa ti si baš zahtevan korisnik hleba :lolol:

Ne računa ti se utisak, peciva iz Lidla su strava. 

Link to comment
45 minutes ago, jorma shparga said:

od sutra ponovo orijent!

da li je neko slucajno probao kokosovo mleko (220 din/konzerva) ? po ovoj ceni ima samo jos delhaizeovo, dok je sve ostalo bar duplo skuplje

 

 

i delhezevo je u maxiju 250,00 ...a imas i lindino Freshona solidno u redovnoj ponudi za 250,00 ..misim da ne juris akciju i da se ne guzvas cetvrtkom

i mene zanima kakvo je to azijsko ali mi se ne guzva cetvrtkom...ako probas javi..

Edited by ivy
Link to comment

Naravno da su bolji hlebovi po tradicionalnim pekarama (kad naletiš) ali meni su hlebovi iz Lidla uglavnom ok, ja ih isečem u onom njihovom aparatu i držim u kesi u frižideru. Traju mi nekoliko dana. Uglavnom uzimam sa lukom i krompirom, ili samo sa krompirom (uz puter i paradajz to mi je odličan doručak ili večera), kukuruzni mi je ok, bakin nije nešto, onaj sa semenima je odličan kao i lovački. Somuni su odlični. Ako se uporedi sa ponudom po drugim radnjama i većine pekara to je sasvim pristojno. 

Link to comment
Izmaklo mi je ovo danas, ako je uopste i doslo kod mene (mnogi proizvodi iz tih akcija, kampanja ne dolaze, primetila sam) 

eb66f4261651f25a12888a73e5677e14.jpg

 

Jel da se mnogo kajem i patim? :(

Ima li kod vas?

 

Imam masinu, ali me tako mrzi nekad za malo nesto da je rasklapam, da je to cudo jedno -.-

 

 

 

 

 

 

 

to je bulshit apsolutno ti ne treba.  

imam negde zakopano po kutijama, ukljuchila jednom. lakshe mi da raspakujem bagat kolko puta treba.

 

jedino verujem da je pfaff na nivo brenda mozda bolji od random no name djubreta. te stvari sluze da se pale ljudi koji i inache ne umeju da shiju da je to neshto super. mislim, nije.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

Link to comment
to je bulshit apsolutno ti ne treba.  imam negde zakopano po kutijama, ukljuchila jednom. lakshe mi da raspakujem bagat kolko puta treba.
 
jedino verujem da je pfaff na nivo brenda mozda bolji od random no name djubreta. te stvari sluze da se pale ljudi koji i inache ne umeju da shiju da je to neshto super. mislim, nije.
 
sent from bubamoto
 
 
 
 
 
Fala Gospo, ta mi je uteha trebala. Doduse koji dan ranije, al ajd [emoji3]
Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

jedino verujem da je pfaff na nivo brenda mozda bolji od random no name djubreta.

 

PFAFF je pravio neuništive šivaće mašine za industrijsku upotrebu, a onda su ga kupili ovi pa oni i na kraju Kinezi. Tako da to što se danas pravi veze nema s imenom koje znamo.

Link to comment
16 minutes ago, zorglub said:

 

PFAFF je pravio neuništive šivaće mašine za industrijsku upotrebu, a onda su ga kupili ovi pa oni i na kraju Kinezi. Tako da to što se danas pravi veze nema s imenom koje znamo.

onda smo i to reshili.

Link to comment
On 18.7.2020. at 17:19, beyoncé said:

hoću i ja mesožderku, jel to ima u svim lidlovima?

Od sutra ujutru ponovo mesožderke u Lidlu.

Samo treba poraniti da se ne razgrabe, do 8, 8.30 AM, za svaki slučaj.

Edited by halloween
Link to comment

hvala halloween što si se setila :)

neko drag sa foruma mi je već ispunio želju :heart:

 

savet novopečenim/budućim vlasnicima: ne voli da se zaliva vodom sa česme. ni da se zaliva, generalno. više voli da joj se sipa voda u posudicu i da popije koliko joj treba.

a treba joj mnogo, zemlja sve vreme mora da bude vlažna. najviše voli kišnicu, destilovana voda je second best. nikako česmovača, ona je za ove biljke toksična.

ne treba da se presađuje u zemlju za cveće, već se nalazi u odgovarajućoj podlozi. nikako ne treba da se prihranjuje (sredstvima za prihranjivanje cveća), to će je ubiti.

do sada joj ništa nisam davala da jede, računam da se za to pobrine sama (bube joj nisu neophodne za preživljavanje, s obzirom da je autotrofna biljka).

 

dok nisam počela sa režimom destilovana voda + mnogo sunca, bilo je dosta seckanja crnih delova. sada braća džekson dobro napreduju, ima nekoliko mladih i zelenih, a među lišćem ima još klopkica u začeću. 

 

Spoiler

IMG-20200819-161840.jpg

 

 

interesantna je "nauka" o tome kako biljka oseća bubu i kako funkcionišu klopke, kao i to da pokazuje neki oblik memorije, sve s obzirom na to da nema nervni sistem.

bio je pre neki dan veoma lep dokumentarac na cinemaniji - one life (može da se gleda retrogradno), u kojem je jedan segment bio posvećen baš ovoj sorti mesožderki (venerina muholovka).

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...