Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

6 minutes ago, Zverilla said:

Parkside je ok, ali ovo ti ne treba. Bukvalno je samo za grane (premalo sečivo za bilo šta drugo), ako nemaš mnogo drveća koje redovno odrzavas, bacas pare. Bolje uzmi dobru ručnu za iste pare, više će ti koristiti za sve živo, a odseći ćeš te grane ovas posla

E i ja tako nešto razmišljam, možda za neko sečenje gipsanih ploča, ali za to treba mnogo ozbiljniji kvalitet... 

Mene mnogo više zainteresovala ona "teleskopske makaze za sečenje grana" 

Link to comment

Kao što rekoh, treba mi baš za grane, da ne mlataram napred-nazad dok sam na merdevinama. Ne mogu drvo (džanariku) tek tako da oborim, pašće na krov ili moje, ili komšijine garaže. U suprotnom će da sruši zidanu ogradu kako je krenula.

Link to comment

Aa, nisam shvatio. Mislio da hoćeš da potkreses par grana, a ti imaš tu dosta da seces

 

@Frank Pembleton te teleskopske sprave su dobre dokle god mogu da dobace sve šta ti treba da zemlje. Sa merdevina ih je baš teško (imam utisak i opasno) koristiti jer dosta poremete ravnotežu. Najbolje da odeš u radnju i da uzmeš takvu ili neku slicnu u ruke. Ja sam tako probao i odustao 

Edit: videh da hoćeš one makaze što im se produžavaju drške a ne onu motornu testeru na štapu. One su odlična stvar

Edited by Zverilla
Link to comment
17 minutes ago, Zverilla said:

Aa, nisam shvatio. Mislio da hoćeš da potkreses par grana, a ti imaš tu dosta da seces

 

@Frank Pembleton te teleskopske sprave su dobre dokle god mogu da dobace sve šta ti treba da zemlje. Sa merdevina ih je baš teško (imam utisak i opasno) koristiti jer dosta poremete ravnotežu. Najbolje da odeš u radnju i da uzmeš takvu ili neku slicnu u ruke. Ja sam tako probao i odustao 

Edit: videh da hoćeš one makaze što im se produžavaju drške a ne onu motornu testeru na štapu. One su odlična stvar

Ne mislio sam na ovo "manuelno" 

Link to comment

45-35.jpg

 

Desni odličan, levi užas, baš pravi predstavnik engleske kuhinje na koju nas je upozoravao prof. dr Obrad Stanojević.

Ipak, nemam ničim drugim da se  odobrovoljim nakon ovako provedenog dana.

Link to comment
On 29.8.2020. at 20:58, zorglub said:

Lidl je, pa reko' aj' ovde - jel' neko kupio nekakav Parkside akumulatorski alat?

Od ponedeljka je aku testera za grane na akciji, a realno bi mi baš trebala.

Pitam jer neću stići da je satrem u garanciji, nemam baš toliko posla, dva drveta samo, ali se radi na visini, pa ne bih da mlataram ručnom na merdevinama.

Pre dve nedelje kupio (baterisjki pogon):

bušilica/odvijač

brusilica ugaona

testera - lisičji rep

lančana testera - teleskopska ~3m za grane

trimer za travu

baterija 2Ah sa punjačem i bateriju od 4Ah

 

u međuvremenu radio sa tim alatom i zadovoljan sam, naročito brusilicom i testerom "lisičji rep", toliko lagane da ih možeš držati jednom rukom dok ih koristiš (uz max oprez!!)

 

moja ocena: odličan amaterski alat u kategoriji  (kvalitet+mogućnost)/cena

 

u ponedeljak ujutru ću gledati da se "dočepam": dvostrano tocilo 220v, kružna testera220v, aku odvijač i stega (iako imam dve, nikad ih nije dosta :unsure:)

 

kad je bal, nek je sa muzikom zujanjem ;)

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, zorglub said:

Zemio i ja pomenutu testeru u ponedeljak, ali još nisam stigao da probam.

E uzeo ovu "manuelnu" testeru/makaze i radi posao samo tako... 

E:

Naleteo na drugara koji je "menađer" u Lidlu i kaže mi da će tog Parkside biti opet, ali ih ubiše ovi "preprodavci". 

Kaže osvane posle dva sata na KP sa cenom minimum +30%. 

Kaže da su na nekom sastanku razmatrali kako da spreče to, jer im ne odgovara da ljudi već drugi dan akcije nema robe, ali realno malo toga mogu da urade... 

Link to comment
22 hours ago, J-♣ said:

u ponedeljak ujutru ću gledati da se "dočepam": dvostrano tocilo 220v, kružna testera220v, aku odvijač i stega (iako imam dve, nikad ih nije dosta :unsure:)

 

povremeno imas i kruznu sa sinom, ona ti je nesto skuplja al dosta korisnija (+sama sina od boscha ili nekog slicnog kosta skoro kao ceo lidlov paket)

ako je uzimas, vidi da li ima onaj klin sto sprecava da materijal ustine testeru - to je bas dobra i korisna stvar

  • +1 1
Link to comment
On 10.9.2020. at 15:34, zorglub said:

Ukusi Alpa od danas... Manner napolitanke i Festbier moji favoriti. Šta još valja?

 

Specijaliteti od sira.

Krem sir sa začinskim biljem, koji je klasičan, ovaj zeleni.

 

53-37.jpg

 

A ima još bolje, ali nije na slici. Moj favorit, krem rolat od sira sa sokom od ananasa i posut bademom. Fino, malo pakovanje, izbalansirana uspešna mešavina savršenih ukusa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...