Jump to content
IGNORED

Chernobyl - HBO (2019)


eumeswil

Recommended Posts

lazarus je remekdelo

 

i svi putevi vode k lani del rej. 

dark paradise i like. 

Edited by nisam ja
Link to comment

Odgledao i petu, tacno je - odvaljen sam i ja.
 

Spoiler

 

Jebeno remek delo. Celu epizodu proveo sa knedlom u grlu i gusenjem, majstorska rezija i darmatizacija.

 

A poslednjih pet minuta zakiva.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
1 hour ago, nisam ja said:

lazarus je remekdelo

 

+1

 

btw. za Lazarus je neko na samom snimanju predlozio da za pocetak i kraj budu dosnimljeni kadrovi sa izlaskom iz ormana i vracanjem u orman, kako sam razumeo toga nije bilo u originalnom scenariju. Sada kada znam da je tip rezirao i to i Chernobil slazu mi se kockice u glavi glede citave estetike i sentimenta koji provejava serijom. Scene iz sudnice sa nikad vidjenom fotografijom nepogresivo su socijalisticke - jer DP mesa vestacko i "dnevno" svetlo, postavlja cak i rasvetu kao deo scene... ma.

 

Ozbiljna stvar, jedva cekam da ugrabim vreme i pogledam svih pet zajedno.

Edited by Caligula
Link to comment

Odvaljujuće.

Spoiler

 

Spoiler

 

Kraj, fotografija Legasova i Ščerbine kako se nasmejano gledaju, priča šta se svima desilo, matori bolesni Djatlov sa ožiljcima na nogama... maestralno. Dramatizovana sudnica i KGB za trenutak deluju kao preterano odlepljivanje od realnosti, a onda kraj sa dokumentarnim segmentom sve to lepo uveže. I Večnaja pamjat u pozadini. Sjajno.

 

Edited by fillex
Link to comment

sjajno sve. remek delo rezije, ritam, scenario, dijalozi, gluma. 

 

nisam disala na kraju. jos kad napisase da je i dalje zvanicno 31 poginuo, grudni kos mi se momentalno smanjio. 

 

odlicna serija za preispitivanje. teska tragedija za planetu zemlju. 

divim se svima koji su radili na ovakvom projektu. izguglah da je reziser bff sa mojim ljubimcem jonas aekerlundom :)

 

i malo su dobili ona trojica, jos se jedan vratio da radi u nuklearku! ne znam kako nisu metak dobili?

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Ne verujem da je po zakonu za delo za koje su optuženi (mislim da je bilo nešto tipa criminal mismanagement) mogla biti izrečena smrtna kazna. Ne držite me za reč, nisam čitao sovjetski KZ.

Link to comment
17 minutes ago, napadaj said:

Da nije momenta sa Švedskom i evakuacijom, ovo bi bilo savršeno od prvog do poslednjeg minuta. Veličanstveno.

sta?

Link to comment
5 minutes ago, 3opge said:

sta?

 

Pomeranje dana kada su švedski naučnici saznali unapred, tako da ispada da je svet saznao pre evakuacije i da je to bio glavni okidač za tu evakuaciju,  a u stvarnosti je evakuacija obavljena 27. aprila, a Šveđani i ostatak sveta su saznali 28. aprila.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...