Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

1 hour ago, Ivo Petović said:

 

Sve to što postavljaš ovde vrlo malo govori o Berniju, a mnogo više o (crnom) afro-američkom establišmentu i glasačima istih. Ne veruju čoveku koji je šetao sa MLK, ali zato veruju dementnom starcu, zato što dobar Trampov drug iz Bruklina stoji iza njega.

 

Da ne ulazim u to da bi, po istoj priči, mogli da analiziramo kako berni dobro prolazi kod Latinosa, kakav je tu nedostatak drugarstva po sredi.

 

I da ne ulazim u to, da će Južne Karoline, Alabame, Arkanzasi i ine bible belt države doneti prevagu u novembru na sveti nikad.

 

Ako je njima (i vama) dobro sa ciglama koje vam prodaju, mi stvarno nema razloga da se nerviramo oko toga

 

MIslim da ne razumete Gandalfovu poziciju.

Gandalfova pozicija nije normativna, vec pozitivna, deskriptivna je a ne vrednosna.

 

Dakle, kritikujete ga ne razumevsi njegove argumente.

 

Ja mislim da ni na toj deskriptivnoj poziciji ne vrsi dobar posao. Prosto, ta pozicija moze da objasni zasto crno tanovnistvo nema poverenja u Bernija, ali skripi kada treba da objasni, ok, necemo Bernija ali pobogu zasto Bajdenara?

Tu pozivanje na sigurnu luku DS broda ne vrsi posao.

 

Moja intuicija je puki klijentelizam i pork barrel - Bajdenara je nas ortak, dace nam neke pare, pusti ti pacovoa i Ejmi, sumnjivi su mi oni. To je racionalno glasanje, ali glasanje koje ne pomera strukturno poziciju crnog stanovnistva na jugu.

Edited by Budja
Link to comment
6 minutes ago, theanswer said:

gandalf i rodžer su najjači likovi, oni konstantno kao dokaze nekih svojih teza izvade iz budžaka neke random tviter likove, takav nivo rasprave na forumu ja još nigde nisam video, totalno ludilo 

samo da potvrdim da od Gandalfa do sada nisam procitao post koji bar malo korelira sa realnoscu

 

Link to comment
18 minutes ago, Budja said:

Bullshit.

Zasto je Kamala imala jednocifreni broj u SC? Je li i ona "otpadnik" od DSa?

Zasto verni vojnici Pit i Ejmi nisu mogli da naprave nikakav pomak u SC ako je rec o partiji a ne licnosti? Zasto je Clyburn endorsovao Bajdena a ne nekog od njih?

da me je neko pitao pre mesec ili nedelju dana da položim kintu na Bajdena vs. Butidžidž vs. Klobučar kontra Sandersa/Voren i kasnije Trampa, sve bih uložio na Bajdena.

 

na trenutak, Bajdenov problem je bio Blumberg.

 

edit: pazi, ne BiH se kladio da će Bajden da dobije kontra Sandersa i kasnije Trampa. ali bih sve uložio da ima najbolje šanse među odanim partijcima.

Edited by Gandalf
Link to comment
1 minute ago, Gandalf said:

da me je neko pitao pre mesec ili nedelju dana da položim kintu na Bajdena vs. Butidžidž vs. Klobučar kontra Sandersa/Voren i kasnije Trampa, sve bih uložio na Bajdena.

 

na trenutak, Bajdenov problem je bio Blumberg.

Sandersov problem je uvek bila lazna levicarka, prevejana baba Warren, koja se sada nada da ce oglodati neku kosku sa stola dementa u slucaju da on uspe.

uspece kurac. 

 

 

Link to comment

Inace, oko ovoga kako Sandersara rusi DS. To jeste narativ koji establisment namece, ali da li je?

 

Ovaj sud, cini mi se nekog Tramparing podrzavaoca, mi izgleda solidan:

 

Quote

It's not policy. They're all going the same direction. This is about control. If the Democratic establishment had a choice between losing elections or losing control of the party, they'd lose elections. Without control of the party they have no leverage to make their deals. The Republican establishment was the same in 2016. They would have rather lost the White House than have President Donald Trump run their party. But Trump rushed them and fought in the mud and the blood and the beer, biting ears off and giving no quarter.

Sanders didn't fight against Hillary Clinton as if it were a battle to the death. He let her off the hook on that scandal about her unsecured email.

With the Democratic establishment and the Beltway media in lockstep against him, Bernie, too, must fight in the mud and bite off an ear. Slaps won't do it. No one ever won a fight with little policy slaps.

That wasn't a little slap that Sen. Elizabeth Warren used on billionaire Mike Bloomberg in the Democratic debates. She ripped out Bloomberg's spine and held it aloft like she was an avatar from Mortal Kombat. It helped Biden.

 

Link to comment
18 minutes ago, Budja said:

To je racionalno glasanje, ali glasanje koje ne pomera strukturno poziciju crnog stanovnistva na jugu.

povratak na status quo ante Tramp bi bio značaj pomak za AA. statistika jasno pokazuje da su AA imali značaj pomak napred u proteklih par decenija. stanje je daleko od prihvatljivog, ali je nastavak tog trenda ono što oni žele.

Link to comment

Foundation myth Bernijeve pobjede bio je da će mladi i radnička klasa izaći u buljucima i pomesti staru odrtavjelu masu Demonkrata i onda otpuvati Tramparu u general. Bio sam spreman nadati se tome i povjerovati u to.

Umjesto toga sad imamo harangiranje Warenovaca, crnaca i Gandalfa po tviterima i drugim zakucima interneta, kao što je ovaj, kao da će njihov endorsement ili priklon biti nekakav angriff Steiner koji će preokrenuti cijeli rat. Neće. Bernijeve mase su sad sasvim očito AWOL.
Jezgra sljedbe imat će doduše dovoljnu pizmu da odluči da samo revolucija i pokret mogu na pravi način pobijediti GOP plutokratske naciste. Samo što nikad neće smoći brojeve da to zaista naprave.

Jbg sad, bumo vidli kako taj sequel, Idiocracy 2, izgleda. Možda bude zabavno, izvana

Link to comment
14 minutes ago, Budja said:

Inace, oko ovoga kako Sandersara rusi DS. To jeste narativ koji establisment namece, ali da li je?

to je ono što je Sanders pričao, to je priča koju je guralo njegovo osoblje, to je ono što su gurali ovi i oni spoljni saradnici.

 

kada te podržavaju i guraju Nina Tarner, Ralf Nejder, Kornel Vest, Suzan Sarandon... to je zaključak koji se nameće. 

 

ili je pak "revolucija" bila samo mamac za lakoverne omladince?

 

 

edit: Npr. omladinka je član nekakve trockističke organizacije. Sijetl. 

Edited by Gandalf
Link to comment
22 minutes ago, Gandalf said:

povratak na status quo ante Tramp bi bio značaj pomak za AA. statistika jasno pokazuje da su AA imali značaj pomak napred u proteklih par decenija. stanje je daleko od prihvatljivog, ali je nastavak tog trenda ono što oni žele.

 

 

Nemoj mi o tendencijama, nego daj sta je to Tramp pokvario; ili ako je trend zasto je Bajdenara gori od GWBa?

 

Link to comment
20 minutes ago, Gandalf said:

to je ono što je Sanders pričao, to je priča koju je guralo njegovo osoblje, to je ono što su gurali ovi i oni spoljni saradnici.

 

kada te podržavaju i guraju Nina Tarner, Ralf Nejder, Kornel Vest, Suzan Sarandon... to je zaključak koji se nameće. 

 

ili je pak "revolucija" bila samo mamac za lakoverne omladince?

 

 

edit: Npr. omladinka je član nekakve trockističke organizacije. Sijetl. 

 

 

Ti o Suzan Sarandon, a ja o Berni Sandersu koji je govorio na 40 Hilarinih skupova. To je taj rusilac.

Link to comment
1 minute ago, Budja said:

Ti o Suzan Sarandon, a ja o Berni Sandersu koji je govorio na 40 Hilarinih skupova. To je taj rusilac.

ja o utisku koji ljudi stiču na osnovu mnogo sitnih i malo manje sitnih detalja.

Link to comment

I bez sranja o establishmentu, m'lim lijepo. Pohotna drtina Bajden razvaljuje Bernija ovakav poludementan, na rekordnoj izlaznosti, s manje novca i u državama u kojima nema ni ljude ni urede ni prikazane reklame.

Hit-jobs? Warrenku se u njezinom prirodnom glasačkom tijelo udaralo što je bila konzerva u mladosti i srednjim godinama. Upalilo je. Ona je pak izvadila utrobu Blooomiju grijesima iz davnih dana.
So don't be whining pussies and take the hits

Link to comment
2 hours ago, Roger Sanchez said:

I bez sranja o establishmentu, m'lim lijepo. Pohotna drtina Bajden razvaljuje Bernija ovakav poludementan, na rekordnoj izlaznosti, s manje novca i u državama u kojima nema ni ljude ni urede ni prikazane reklame.

Hit-jobs? Warrenku se u njezinom prirodnom glasačkom tijelo udaralo što je bila konzerva u mladosti i srednjim godinama. Upalilo je. Ona je pak izvadila utrobu Blooomiju grijesima iz davnih dana.
So don't be whining pussies and take the hits

 

Kucas na otvorena vrata.

 

Umesto kalimerisanja, do the hit job on Biden. To je moja licna poruka.

 

I, da, slazem se  da je revolucija ostala kod kuce.

I, da, nema kontradickije izmedju polovoa gde je medicare for all popularan ali se onda drugacije glasa, jer sami glasaci imaju drugacije percepcije sta medicare for all znaci od bernijevih revolucionara.

I, da, nije SC odlucila izbora, vec upravo bela srednja klasa, ovde je rasprava moja sa Gandalfom vise o prirodi juga mutnim likovima nego neko kukanje kako su dole glupi, zadrti i sl.

Link to comment
×
×
  • Create New...