Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

1 minute ago, theanswer said:

 

Ja ne mislim da je Joe super electable pisao sam o tome dosta, samo sam rekao da ga ne treba otpisivati lako ko što se ovde često otpisuje i naveo razloge zašto. To je moje mišljenje, o kakvim dokazima pričaš? I gde sam ja rekao da su ljudi koji su glasali za Trampa sad glasali za Bajdena?

 

Tvoj razlog je numericke prirode jer nikakvo logicko objasnjenje nisi pruzio. Stoga pitam za neku numericku potporu tvrdnje. Da se podsetimo:

 

Quote

I ovi glasovi za Bajdena. To uopšte nisu glasovi za Bajdena nego su glasovi kontra Sandersa. I ti isti ljudi će glasati i kontra Trampa. Tako da nemojte otpisivati sleepy Joe-a unapred,

 

 

Ako si hteo da kazes "Ima DS glasaca koji su glasali kontra Sandersa za Hilari i Bajdena, i glasaju protiv Trampa." to je ok, ali ne vidim kako se iz toga moze izvuci zakljucak da prerano otpisujemo Joa, tj, da Joe ima jace sanse od Hilari.

Link to comment
Just now, Budja said:

 

Tvoja tvrdnja je bila sledeca:

 

 

 

To nisu dve iste tvrdnje.

 

I da li postoji neki dokaz za independents na DS primaries u 2016 pa su svicovali da glasaju za Tramparu 2016?

Dosta tu ima spekulacija bez mesa.

 

Pričam o različitim kategorijama ljudi. Affluent belci iz predgrađa koji su glasali na prajmarijima 16 su se mnogo iz GOP prebacili na DP i sad su Butiđeđ Bajden glasači najviše. Ostali affluent belci koji su svakako demokrate su većinom za Voren. Imaš gomilu dokaza o swingu u 18 na midterms ovih prvih glasača.

 

Prva kategorija su belci bez koledža, takođe nekada većina demokrate, union jobs, regan demokrate, macomb county itd. Ti glasovi su bili u Sanders Hilari mečapu za Sandersa, otuda recimo i pobeda Sandersa u Mičigenu. Dokazi za independente? Pa Sanders je dobio independente u ogromnom broju protiv Hilari i na general Tramp je dobio independente. 

Link to comment
1 minute ago, Budja said:

 

Tvoj razlog je numericke prirode jer nikakvo logicko objasnjenje nisi pruzio. Stoga pitam za neku numericku potporu tvrdnje. Da se podsetimo:

 

 

 

Ako si hteo da kazes "Ima DS glasaca koji su glasali kontra Sandersa za Hilari i Bajdena, i glasaju protiv Trampa." to je ok, ali ne vidim kako se iz toga moze izvuci zakljucak da prerano otpisujemo Joa, tj, da Joe ima jace sanse od Hilari.

 

Pogledaj favoribility ratinge Bajdena i Hilari i dobićeš tvoj razlog numeričke prirode. Ima jače šanse od Hilari jer je bolje pozicioniran u elektorskom koledžu, ima veći appeal za wwc glasače, to sve ankete pokazuju. 

Link to comment

Ako corona virus i ekonomija ne uniste Trampa, on je uspesni predsednik. Nema sta da se dokazuje da l je budala ili nije.

 

Za one u rust-beltu, bele blue collar glasace, mozda Sleepy Joe moze da se predstavi kao "I am your guy." ali treba da se predstavi i ko Presidential, dakle, ili kompetentan ili cvrstorukas. Nijedno ni drugo mi nije zamislivo.

 

Ja cenim da ce REP ici na strah od Bajdena: "Je l ovog dementnog hocete za predsenika? Je l to hocete? Hocete taj rizik?" Trampara pored Joe izgleda kao sigurica.

 

Tramp je ovde cetiri godine, nema nista novo sto demokrate mogu da izvuku a da ga kompromituju - njegov downside je ekonomija. Downside Joa je nezamisliv.

Link to comment
7 minutes ago, theanswer said:

 

Pričam o različitim kategorijama ljudi. Affluent belci iz predgrađa koji su glasali na prajmarijima 16 su se mnogo iz GOP prebacili na DP i sad su Butiđeđ Bajden glasači najviše. Ostali affluent belci koji su svakako demokrate su većinom za Voren. Imaš gomilu dokaza o swingu u 18 na midterms ovih prvih glasača.

 

Prva kategorija su belci bez koledža, takođe nekada većina demokrate, union jobs, regan demokrate, macomb county itd. Ti glasovi su bili u Sanders Hilari mečapu za Sandersa, otuda recimo i pobeda Sandersa u Mičigenu. Dokazi za independente? Pa Sanders je dobio independente u ogromnom broju protiv Hilari i na general Tramp je dobio independente. 

 

Boldovano:

Kako znas ovo (prvi bold)?

Iz mid-term kongresnih izbora (drugi bold)? Ako je to, onda:  na kojim mid-term izborima se mogao izvuci bilo kakav zakljucak za predsednicke izbore? To je wishful thinking demokrata. 

Nije tea-party uzimanje kongresa i nominovanje Palinke nista pomoglo McCain-u, da napravim analogiju.

Predsednicki izbori su druga igra.

 

 

Independents:

Koliko Independents NIJE izaslo na primaries?

Koliko Independents je glasalo na republican primaries?

Koliko je od tih Independents na Republican primaries otislo Trampu?

 

Edited by Budja
Link to comment
17 minutes ago, theanswer said:

 

Pogledaj favoribility ratinge Bajdena i Hilari i dobićeš tvoj razlog numeričke prirode. Ima jače šanse od Hilari jer je bolje pozicioniran u elektorskom koledžu, ima veći appeal za wwc glasače, to sve ankete pokazuju. 

 

Pogledaj moj prethodni post:

 

Da rezimiram:

1. Tramp 2016 != Tramp 2020, Sada je Trampara predsednik, a SAD se nisu raspale, samo demokrate stavljaju klipove u tockove.

2. Downside Joe-a: Joe nije omrazen, i nece izgubiti zato sto ga ljudi mrze vec zato sto ce se plasiti da imaju izlapetisa sa predsednika. Ono: "Joe is a good guy, I like him, but he is a bit off, if you know what I mean." Porde Bajdena Trampara izgleda kao safe choice.

Edited by Budja
Link to comment
5 minutes ago, Budja said:

 

Boldovano:

Kako znas ovo (prvi bold)?

Iz mid-term kongresnih izbora (drugi bold)? Ako je to, onda:  na kojim mid-term izborima se mogao izvuci bilo kakav zakljucak za predsednicke izbore? To je wishful thinking demokrata. 

Nije tea-party uzimanje kongresa i nominovanje Palinke nista pomoglo McCain-u, da napravim analogiju.

Predsednicki izbori su druga igra.

 

Pa to je najveći trend koji se trenutno događa u američkoj politici. Nisu samo midterm izbori dokaz toga, taj trend je krenuo 2016, podsetiću te da je Hilari dobila gomilu glasača u predgrađima, recimo oko Filadelfije, samo je izgubila gomilu bivših demokrata u ruralnim krajevima plus je izlaznost u tim krajevima podignuta na maksimalu. Ako želiš konkretne dokaze, pogledaj Virdžiniju, trend u Virdžiniji u zadnjih 10 godina je jasan na svim nivoima, od predsedničkih do dogcatcher izbora. Pogledaj izlaznost u Virdžiniji ove godine, off the charts. U krajnjem slučaju i sadašnje ankete za 20 pokazuju slično. Evo ti još jedan primer top of my head, Washoe county u Nevadi, drugi najveći i jedini bitan uz CLark gde je LV, znači pričam o Reno-u. Klasično republikansko uporište, Clark trenduje kao blue county odavno ali ruralni i Washoe su činili da Nevada uvek bude tu negde čak i da ima neke R senatore. Registracija je sada takva da će prvi put Demokrate da prebace Republikance, ima baš dosta takvih mesta. Predsednički izbori su druga igra ali se trendovi ne mogu ignorisati. County gde je Phoenix takođe swinguje ka Demokratama, Maricopa itd. 

 

Što se Mekejna tiče, to ti je prilično loša analogija zato što te izbore za republikance ne bi dobio ni Regan. 

Link to comment
14 minutes ago, theanswer said:

 

Pa to je najveći trend koji se trenutno događa u američkoj politici. Nisu samo midterm izbori dokaz toga, taj trend je krenuo 2016, podsetiću te da je Hilari dobila gomilu glasača u predgrađima, recimo oko Filadelfije, samo je izgubila gomilu bivših demokrata u ruralnim krajevima plus je izlaznost u tim krajevima podignuta na maksimalu. Ako želiš konkretne dokaze, pogledaj Virdžiniju, trend u Virdžiniji u zadnjih 10 godina je jasan na svim nivoima, od predsedničkih do dogcatcher izbora. Pogledaj izlaznost u Virdžiniji ove godine, off the charts. U krajnjem slučaju i sadašnje ankete za 20 pokazuju slično. Evo ti još jedan primer top of my head, Washoe county u Nevadi, drugi najveći i jedini bitan uz CLark gde je LV, znači pričam o Reno-u. Klasično republikansko uporište, Clark trenduje kao blue county odavno ali ruralni i Washoe su činili da Nevada uvek bude tu negde čak i da ima neke R senatore. Registracija je sada takva da će prvi put Demokrate da prebace Republikance, ima baš dosta takvih mesta. Predsednički izbori su druga igra ali se trendovi ne mogu ignorisati. County gde je Phoenix takođe swinguje ka Demokratama, Maricopa itd. 

 

Što se Mekejna tiče, to ti je prilično loša analogija zato što te izbore za republikance ne bi dobio ni Regan. 

 

Cini mi se da malo menjas tezu. Ovo sto si napisao je otprilike: Joe je bolji kandidat od Hilari jer su demografksi trendovi takvi, ali to nije bilo dovoljno 2016 ali sada moze biti dovoljno." 

 

Ja ne vidim gde je tu Joe ili Bernie ili bilo koja druga LICNOST iz DPa.

Link to comment

E baš jebiga sad. Jesi me pitao za trendove? Jesi tražio dokaze? Jesam objasnio trendove? Jesam ponudio dokaze? To nije poenta mog posta bila, ja ne hendikepujem trenutno Bajdena kao nekog favorita protiv Trampa iz razloga o kojima sam pisao već često, ne može da energizuje mlađe glasače, nema poruku sem nisam Tramp, sklon je gafovima i kognitivno je u kurcu realno, ali po meni jeste u prednosti u odnosu na Hilari jer nije toliko omražen. Samo da zadrži ove glasače koji su spremni da swinguju kroz ove trendove i da pokupi maaaali broj ovih wwc a jeste popularniji među njima od Hilari i čovek dobija izbore. A nekako se čini da pretežno ovde ide mišljenje da Tramp lagano dobija. 

Link to comment
3 minutes ago, theanswer said:

E baš jebiga sad. Jesi me pitao za trendove? Jesi tražio dokaze? Jesam objasnio trendove? Jesam ponudio dokaze? To nije poenta mog posta bila, ja ne hendikepujem trenutno Bajdena kao nekog favorita protiv Trampa iz razloga o kojima sam pisao već često, ne može da energizuje mlađe glasače, nema poruku sem nisam Tramp, sklon je gafovima i kognitivno je u kurcu realno, ali po meni jeste u prednosti u odnosu na Hilari jer nije toliko omražen. Samo da zadrži ove glasače koji su spremni da swinguju kroz ove trendove i da pokupi maaaali broj ovih wwc a jeste popularniji među njima od Hilari i čovek dobija izbore. A nekako se čini da pretežno ovde ide mišljenje da Tramp lagano dobija. 

 

CIni mi se da je prica pocela oko toga da on ima vise sanse od Bernija a ne od Hilari:

1. Swing kroz trendove ide u korist svim demokratama. 

2. Rust belt kao narodski covek ali ne socijalista (VIskonsin, Pensilvanija) - ok - sasvim moguce u pordejenju sa Bernijem, ali ako je rec o konzervativnim demokratama insistiram na tome da je tu vazno i ko je statesman-like. Tu, pretpostavljam, Trampara se nije dobro kotirao 2016. protiv Hilari ali su ljudi mrzeli Hilari, a ona se nije pozicionirala da te glasace zadobije politickom porukom, i eto... Danas je Trampara cetiri godine predsednik koji je pokazao muda Iranu a nije poslao americku decu u rat a ima i vise posla. Na tom polju je Bajdenara slabiji od Bernija.

Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

 Nije Bajden ni blizu tako nepopularan ko što je bila HIlari i gomila ljudi će ga gledati, možda nije dobar, možda nije ovo, možda nije ono ali nije Tramp i unosi normalnost u politiku

Meni isto deluje poprilično elektabilniji od Hilari. Samo ga ukopava galopirajuća demencija, a treba izdržati kampanju u narednih osam meseci. Ja sam ubeđen da izlapeli dobija nekompetentnog u broju glasova, ako ne napravi neke morbidne gluposti. U elektoratu je već druga priča, demokratama treba minimum +3 za pobedu. Na ruku im ide da nekadašnja republikanska uporišta u SAD ipak svinguju ka plavima, plus postoji jak negativni sentiment prema Trampu. Sa druge strani republikanci Slipija mogu da čereče zbog zdravstvenog stanja, Tramp ima dobre ekonomske pokazatelje, incumbent nije izgubio od 1992. godine, još mu izborni sistem pogoduje. Biće zanimljivo da vidimo kako će se progresivci postaviti, centristi i dalje imaju 55-45 na prajmarisima, a pretpostavljam da će za VP gurati opet nekog svog (Mišel Obama?). Za mene je porazno da Berni nije napravio iskorak, i da je posle superutorka već izgubio na neki način.

Edited by Facundo Orellana
Link to comment
3 hours ago, theanswer said:

 

Gde si našao taj poll Mičigena, prilično sam siguran da je to bilo prilično ranije? Jedino što ja mogu da nađem iz skorijeg perioda ima Bajdena na +6

 

Nije stvar optimizma, nego realizma, bio sam optimistačan dva dana pred Super Utorak, nisam verovao da može takav swing da se napravi, mislim da odavno ovako nešto nije zabeleženo. Sad je jasno da je gotovo. Evo ne znam šta bi trebalo da se desi Bajdenu. 

 

Bio je dobar tvit danas od nekog. Problem Bernija je što nije zadržao wwc glasače u dovoljnoj meri, gomila tih ljudi je 16 glasala za Trampa i guess what, ostala za Trampa i ove godine. Dok je Bajden pokupio gomilu ljudi koji su 16 glasali za Rubia, Kasića.. Ne vidim sad po novom rialajmentu kako je Mičigen uopšte dobra država za Bernija protiv Bajdena. Nema nijednu kategoriju ljudi da dobija, ne dobija crnce, ne dobija koledž belce, nisam siguran da dobija ni belce bez koledža. Kraj priče. Još Mičigen i nema mnogo glasova iz predgrađa tih affluent belaca koji u eri Trampa prelaze jako među demokrate i koji su u suštini i najzaslužniji što su demokrate dobile HOR u 18. Tipa nema ih ko u Virdžiniji, a oni su Sandersu najslabija kategorija. I opet ne može dobiti. Jednostavno je proširio bazu latinosima ali je izgubio ove belce bez koledža. I dobro je pitanje sada dal su ti belci bez koledža uopšte gotivili Sandersa u 16 ili su jednostavno mrzeli HIlari. 

https://projects.fivethirtyeight.com/polls/president-primary-d/michigan/

 

njegov problem do sada je bila slaba podrska belaca bez koledza kod kojih je solidno prolazio prosli put... ocekivalo se da ce to da pojaca.  interesantno je da su affluent belci bili uporiste za Warren i da taj deo prelazi Bidenu vise nego Berniju. a to za wwc. medju demokratama Sanders svakako ima najveci podrsku wwc, ali ocigledno ih nema dovoljno. sasvim je realno da su ostali kod Trumpa zbog dobre ekonomije poslednje 4 godine, i njih neces povratiti da si jos toliki... ja nekako mislim da tu lezi njegova prednost u Micigenu koji jeste lean blue state i pored pobede Trumpa nad Hillary(rezultati za senat to dokazuju) i da ce ti ljudi izaci i podrzati Sandersa. ipak su to closed primaries i sumnjam da ih je toliko preslo u republikance.

 

videcemo za par dana :) 

Link to comment

Mislim o podsmešljivim postovima Rogera i Gandalfa dok gledam kako u odsudnom trenutku (doduše, promašili su Super Tuesday za 2 dana) New York fuckin Times objavljuje dosije o tome kako se Bernie Sanders 1988. mirio sa Sovjetima (u isto vreme kada je isto to - detant - radio 1 Ronald Reagan... but no matter.)

 

Ne... mi BernieBros smo kolektivno ludi, a neoliberalne gazde apsolutno nemaju nameru da istroluju i ovu Sandersovu primaries kampanju.

 

Nastavite sa gaslightingom plz

Link to comment
×
×
  • Create New...