Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

pollovi za dedu su toliko losi da moze slobodno da odustane posle sutra ako rezultati budu i blizu predvidjanjima. ima poll od juce gde u Michigenu ce deda da prodje gore nego u Virdziniji :D sto je najgore, posle svega sto smo videli u prethodne dve nedelje, uopste me ne bi iznenadilo da Biden dobije sa 41% razlike...

Link to comment
4 minutes ago, mustang said:

a u kaliforniji kakvi su rezultati?

to se nece znati cirka do kraja marta... oko 7-8% ce dobiti deda

osim ako ovi Vinijevi iz Masacusetsa ne uzmu da prebroje :lol:

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:
  • Sen. Elizabeth Warren as Treasury secretary.
  • Jamie Dimon would also be considered for Treasury.

ko god je pisao članak, promaja u glavi. ako su hteli da nabede Bajdena, mora to bolje - Obama alum deluje logično.

Edited by Gandalf
Link to comment
On 6.3.2020. at 20:16, Budja said:

Zapravo, sad kapiram, tesko je nekad polemisati sa tobom upravo zato pazljiv citalac procita nesto  kao tvoj stav, a onda ti odgovoris nisam to ja tako to drugi vide.

zaključak koji se nameće -> utisak koji ljudi stiču.

 

povremeno se složim. mada sam bio neprecizan, mea culpa.

Link to comment
On 7.3.2020. at 7:32, theanswer said:

jebo te utisak, manje sandersovih glasača je prešlo za trampa nego što je hilarinih prešlo za obamu 2008. to je FAKT

znači... Sanders sere kada priča o revoluciji i stvaranju lepše i starije dem. stranke?

Link to comment
3 minutes ago, Gandalf said:

znači... Sanders sere kada priča o revoluciji i stvaranju lepše i starije dem. stranke?

 

ovaj kvot i tvoj odgovor na njega su povezani kao put na mars i derbi u fudbalu

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

ovaj kvot i tvoj odgovor na njega su povezani kao put na mars i derbi u fudbalu

ja sam pisao o utisku koji se stiče na osnovu niza detalja = Sanders namerava da zapali dem. stranku kako bi je spasao. ti se izgleda ne slažeš.

 

da li je taj utisak o Sandersovim namerama tačan? ili je sva ta priča o revoluciji samo navlakuša za uzbuđenu omladinu?

Link to comment
1 minute ago, dragance said:

Ili pak mozda pocinje ocigledno da establishment koji je dobro urovljen u DNC namerno sputava demokratiju?

sve i da je tako, nebitno u datom slučaju.

Link to comment
1 minute ago, dragance said:

Ili pak mozda pocinje ocigledno da establishment koji je dobro urovljen u DNC namerno sputava demokratiju?

 

Establishment sputava demokratiju, ali je, sa druge strane, dementni Bajden dobio fair and square. Ja se cudim kako je to moguce, ne bih se zacudio toliko ni da je rec o Pitu, Ejmi, Kamali, bil kom drugom ali Bajdenara... 

 

Mislim, primaries, disciplinovani penzioneri, sve to u redu, ali Bajden, pobogu.

Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

Ja se cudim kako je to moguce, ne bih se zacudio toliko ni da je rec o Pitu, Ejmi, Kamali, bil kom drugom ali Bajdenara...

iznenađujuće jedino ako si u tripu da tu neko nešto kontroliše, pa su ti isti gurali Bajdena.

Link to comment
5 minutes ago, Gandalf said:

iznenađujuće jedino ako si u tripu da tu neko nešto kontroliše, pa su ti isti gurali Bajdena.

 

Ne, nisam u tom tripu, samo, i pored cinjenica da vecinom glasaju penzosi, nije mi jasno da moze da se podrzava dementni Bajdenara samo, eto, sto je bio Obamin potpredsednik i sto je "ortak" sa glasacima. Moguce da je dosta bio ispod radara pa je on bio taj koji je slucajno pokupio anti-Sanders glasove.

Link to comment
51 minutes ago, Budja said:

sto je bio Obamin potpredsednik i sto je "ortak" sa glasacima. Moguce da je dosta bio ispod radara pa je on bio taj koji je slucajno pokupio anti-Sanders glasove.

volontirao u kampanji za Kongres 2018 (vrata do vrata u Ričmondu), volontirao za Vorenku u ovoj kampanji (zvao Ajovu, Nevadu...). kada zovemo, većinom ljudi srednje i starije dobi jer su u pitanju fiksni telefoni.

 

nije neki reprezentativan uzorak, ali je utisak koji sam stekao bio da ljude nisu posebno interesovali detalji programa, ideološki profili... insistiralo se na potrebi da demokrate dobiju, i da se život vrati u kakvu-takvu normalu.

 

Bajden je bio jedini koji je išao time da će nastaviti tamo gde je Obama stao, i jedna od udarnih parola mu je bila "return to decency/normalcy". dok su ostali pokušavali ulagivanjem mladima i progresivnima. kada je Vorenka prvi put rekla "I am with Bernie on this", došlo mi da vrištim od muke.

 

edit:

2016-e je par prijatelja žestoko osećalo Bernija, i objašnjavali su mi kako žele suštinske promene i uzbudljivu politiku. ja sam bio manje-više indiferentan između Sandersa i Klinton, i vazda pričao kako je dosadna politika najbolja. nakon par godina uzbudljive politike, podržavali Vorenku i prebacili se na Bajdena.

Edited by Gandalf
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...