Jump to content
IGNORED

NBA 2018/19


theanswer

Recommended Posts

Aha, kapiram :thumbsup: znaci ili odrade jos hrpu trejdova i potpisu jos neke dileje, pa onda trejduju za AD i probiju seleri kap ko Maradona Engleze. Ili odmah odrade trejd i zakopaju se za vecnost.

 

9 minutes ago, arheolog1981 said:

Sa AD će plate da im budu oko 77m... šta tačno sprečava Lejkerse da potpišu još jednog na supermax za recimo 33m i da budu na 110m? Majami i GSW su ove godine bili na oko 150m.

 

Salary cap ce biti oko 100miliona. Ako sam dobro skapirao pravila - mozes da probijes salary cap samo ako potpisujes nov ugovor sa igracem koji vec igra za tebe. Sa dosljacima moras da budes unutar limita.

Link to comment
  • Replies 7.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • theanswer

    526

  • б1lme3

    523

  • Amos

    512

  • 1n54jd3r

    300

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bice opasni sigurno, platice se taxa ko od sale posle ovogodisnje blamaze, samo ne znam koliko LBJ/AD/Kuzma i neki potencijalni Kemba/Butler mogu da izvuku titulu. Istok ce opet biti jak ko zemlja dogodine.

Link to comment
8 minutes ago, arheolog1981 said:

Sa AD će plate da im budu oko 77m... šta tačno sprečava Lejkerse da potpišu još jednog na supermax za recimo 33m i da budu na 110m? Majami i GSW su ove godine bili na oko 150m.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

 

Sprecavaju ih glupa salary cap pravila otprilike, ima razlike da li potpisujes svoje ili iz FA igrace (eno ti onaj tekst o Warriorsima i njihovom luxery taxu u slucaju da potpisu sve svoje). U NBA treba da se uvede hard cap i neograniceni ugovori pa udri.

Link to comment

Stvarno, koji je smisao ovog i ovakvog salary capa ako Warriorsi budu u prilici da imaju 4 lika sa max ugovorima, koliko je to, od 100-140% capa na nekompletnu petorku? Prilično su im besmislena ta pravila, pogotovo gledajući duh zbog kog su donesena. 

 

Link to comment

Smisao je da timovi budu u prilici da zadrze svoje igrace kada dodju do tog nivoa da zasluzuju max (druga je prica da li  bi max ugovori uopste trebalo da postoje). Na primeru Warriorsa, tri od ta 4 igraca su sami drafotvali i razvili do maksimuma potencijala, a cetvrti im je upao iz dva razloga. Prvi je ogroman skok capa zbog novog tv ugovora, koji igraci nisu hteli da ravnomerno rasporede na naredne sezone. Tako je  nastala vanredna situacija da gotovo svaki tim ima mesta za najmaje jedan max ugovor bas u trenutnku kad je KD bio free agent. Drugi razlog je da je top 3 igrac suprotno svakom takmicarskom nagonu presao u najbolji tim lige, koji mu je mesec dana pre toga pobegao s lopate.

 

Postoje i posledice dubokog ulaska u luxury tax teritoriju. Porez je sad vec ozbiljan, pogotovo za povratnike. I kosarkaski, ti timovi su top heavy i moraju da se odreknu dubine rostera. Moze se reci da su Hjuston i GSW bas zbog toga ove sezone ostali bez titule.

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Stvarno, koji je smisao ovog i ovakvog salary capa ako Warriorsi budu u prilici da imaju 4 lika sa max ugovorima, koliko je to, od 100-140% capa na nekompletnu petorku? Prilično su im besmislena ta pravila, pogotovo gledajući duh zbog kog su donesena. 

 

Ali kad dodaš još desetak igrača,svako po par miliona,ta cifra eksponencijalno raste do neisplativosti 

Link to comment

Ajde za ove draftovane mi je i ok, ali ovo sa KD je, onako, generalno, sprdnja. 

 

A još će veća sprdnja biti ako zbog njega izduva neko od ove originalne trojice, tj. dvojice, pošto je Stef već sa supermaxom u džepu. 

 

Opet, i ova matematika iz ovog članka je zanimljiva. Da li uopšte može da se isplati ikad držanje takva četiri ugovora, ono, kapiram ja da su oni veća atrakcija od nekih tamo Kingsa, ali brate, milijardu za 4 godine, valja to namaknuti, ma koliko "i to je Amerika" 

Link to comment

Sve to stoji, ali soft cap opet ne uvodi onaj paritet između ekipa iz vukojebina i ekipa iz blagorodnih područja. Kad će neki Nju Orlinz ili Juta moći plaćati toliki luxury tax, jbg. 

Link to comment

Steph je potpisao takav ugovor jer bas u tom trenutku kada je potpisivao imao i najvecih problema u karijeri sa clancima. Mislim kapa dole za taj potpis od Warriorsa. Ali i da ti dvostruki MVP lige igra za po 11 milki po sezoni i to ces tesko gde drugde videti sem u NBA, u drugim sportovima bi trazili veci ugovor pre isteka. I dobro, stvorili su mesta za KDa u tom trenutku, ali da je hard capa sta cemo sledece sezone, Steph dodje sa svojih 40 miliona i aj' dovidjenja, kako bi i trebalo da bude. I tezak je taj zivot i prelazak sa Harrison Barnesa i Boguta u dobranoj silaznoj putanji na Kevina Durenta. Mogli su oni i u luxery tax i tada pa fino potpisi Barnesa posle KDa, ako ga bas hoces.

 

Kad vec svi probijaju cap odredi ga malcice vise nekih 5-10% i stavis hard cap. U sezoni kad je Steph potpisao novi ugovor vec tada su bili preko capa sa 5 igraca (Steph, Klay, Draymond, Iggy i Livingston) i ti imas mesta za jos KDa koji je u rangu 40 milki takodje. Ja ne kukam tu samo na Warriorse, nego na ligu, Zanimljivost, Cavsi se recimo moraju i sledece sezone otarasavati ugovora potpisanih za vreme LeBrona, da ne palcaju jos i tax kad su bottom 5 ekipa. Dosta ekipa probija cap. Da sam na mestu Warriorsa isto bih i ja uradio uvek, zato je NFL majka po tom pitanju. 

Link to comment

Zek kaze da je ovo bolji deal nego onaj u februaru jer umesto Kuzme imaju pik sto sam vec pisao da se ne slazem. Samo sto je i Zubac bio deo tog trejda.

Link to comment
9 minutes ago, Host said:

Kako to funkcionise u ostalim sportovima? Igrac ima pravo da trazi reviziju ugovora kad god hoce? Koja je onda svrha ugovora?

 

Pa ne traze stalno reviziju, ali pri kraju ugovora moze da se desi holdout i traze vece pare i extension. Naravno cesto se desava da i ekipa odbije to, ali bas situacija da ti dvostruki trenutni MVP lige igra za 11 miliona dok razni Asici, Mozgovi dobijaju 15-20 je nezamisliva.

 

15 minutes ago, Host said:

Ne bas. U trenutku potpisivanja Duranta, Warriorsi su imali dovoljno prostora u salary capu. Verovatno mislis na narednu godinu kad Curry dobija veliku povisicu sa 12 na 35 miliona. U tom trenutku: Klay 17, Green 16, Livingston 7, Iguodala 15, Curry 35. Tacno u okviru capa za ovih 5 igraca. Sta je bila alternativa? Da izgube igraca koga su draftovali, podigli, ponudili novi ugovor i rizikovali da se povredi? Ne vidim kako bi to bilo vise fer nego da dobije gomilu novca i ostane u timu.

 

Pa u samom postu napisah da su imali prostora za KDa u trenutku kad je potpisivao, nego sledeca sezona vec bi trebalo da je nemoguce cim je Stephu skocila na 35, tih 5 igraca je 90+ miliona, a sam cap je bio ispod 100.

 

19 minutes ago, Host said:

Ne pratim NFL, ali znam da je mnogima koji prate hard cap Omiljena tema. Sta se tamo desava sa najboljim igracima? Koliko cesto idu u manje sredine i koliko se zadrzavaju? Vidim da imaju neki signing bonus. Jel on ulazi u cap?

 

Bez problema idu u male sredine i zadrzavaju se tamo. Tamo neki MVP lige Rodgers uzme i provede celu karijeru u vukojebini Green Bay-u u ledenom Wisconsin-u, ili Cam Newton u Charlotte-u, cisto kao primer. Liga je kompetitivnija xy puta od NBA, na pocetku se od svih ocekuje PO, tankovanje je svedeno na minimum. Signing bonus ulazi u cap i raspodeli se tokom godina ugovora.

 

Svaka cast za slike mrdja, videh da je bila neka ogromna masa, lepo za Toronto.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...