Jump to content
IGNORED

NBA 2018/19


theanswer

Recommended Posts

  • Replies 7.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • theanswer

    526

  • б1lme3

    523

  • Amos

    512

  • 1n54jd3r

    300

Top Posters In This Topic

Posted Images

59 minutes ago, goofs said:

Oklend je poprilicno sjeban, ako sam dobro ispratio i Rejdersi odlaze (ni manje ni vise nego u Las Vegas?!?), ne znam da li im ista ostaje? A stoji sve to sto si ispricao, bar u NFLu su vazili za jednu od najglasnijih publika u ligi.

 

Da, idu u Las Vegas, koji potpomaze fino gradnju novog stadiona (sto takodje moze biti uzrok spora, mislim da se St. Loius i Kroenke sude oko Ramsa). Ostaju im zasad Oakland Athletics koji su delili stadion sa Raidersima koji je jelte i glavni razlog sto se sele, inace jedan od najgorih u NFLu, ako ne i najgori, i jos onako preoran posle baseball sezone. Nema tu mnogo mudrovanja u USA, gazda odlucuje sta ce i gde ce, da li zbog stadiona, da li zbog mogucnosti vece zarade od publike, trzista ili cega sve ne, izadje se na glasanje ostalih vlasnika i teraj ako prodje.

 

Sto se tice Warriorsa ni to vise nije ta publika sto je nekad bila, ne secam se da li je ovde neko pisao ili gde vec sto je isao tamo redovno na utakmice. U poslednjih par godina cene karata su skocile ihaj i jedni su od najskupljih u NBA, tako cenim da im vec sada stize dosta burzuja iz SF. A i ta nova dvorana nije preko sveta, odmah je preko Bay Bridge-a.

Link to comment
1 hour ago, Host said:

Najbitniji je, naravno, poslednja sezona u gradu sa najkosarkaskijom publikom u Americi. 

Ovo tesko da je tacno za Kaliforniju, a kamoli cijelu Ameriku. Uz ogradu da nikad nisam uzivo gledao GSW na njihovom terenu, dobro se sjecam poluprazne arene iz doba kad je Latrell Sprewell davio PJ Carlisima i ganjao ga letvom po dvorani. Sve dok ih Jason Richardson nije uveo u play-off po prvi put u ko zna koliko godina nije stanje pocelo da se popravlja i da se publika vraca.

 

Glede serije, htio sam da TOR pobijedi, ali je na kraju ispalo bas bezveze. I onda jos ona antiklimaticka bacanja na 0.9. 

 

Steta za KT i KD, ali konacni rasplet je dobar za ligu jer se tesiste pomjera sa Zapadne obale,  uspostavlje se bolji balans snaga izmedju konferencija I otvara se za mnogo timova, pogotovo kad ode KD.

Edited by Peter Fan
u picku materinu, nisam naucio engleski, a ni srpski ne znam kako treba
Link to comment
1 hour ago, Host said:

Raspad tima se simbolicno poklopio sa neumitnom promenom identiteta kluba. Sve i da se Thompson nije povredio sinoc, pitanje je u kakvom bi sastavu Warriorsi usli u novu sezonu. Livingston se fizicki raspao i najavio odlazak u penziju, Iguodala ima ugovor na jos jednu sezonu ali takodje flertuje sa penzionisanjem, a Looneyju i Cooku su istekli ugovori i pitanje je da li ce Warriorsi moci da ih produze. Sa samo izuzecima od capa na raspologanju (MLE i mozda DPE), nije izvesno da ce privuci prave igrace za napad na jos jednu titulu. Doduse, da se Thompson nije povredio, Warriorsi bi slavili 3peat i bili bi atraktivna destinacija za sve veterane zeljne slave.


Bezdušan biznis potez bi bio dati Kleju i KDu max, trejdovati Stefa I Drejmonda za neki vrh paket, to je barem 4-5 novih od kojih su 2-3 AS ili blizu, plus pikovi, plus par MLE i eto rebildovane rotacije za još 5 godina potencijalne borbe za titulu.

Neće se desiti.

Link to comment
Ne secam se vise nezasluzenije titule nego sto je ova.Uzas od sezone.
Onda baš slabo sećanje imaš :D Toronto je ubedljivo najviše pokazao u celom PO

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
37 minutes ago, Bogotac said:

Ne secam se vise nezasluzenije titule nego sto je ova.Uzas od sezone.

LAL 2002 i kradja protiv SAC?

 

Ali zasto nije zasluzeno? Ne znam da li im je ista bilo poklonjeno, sto je GSW imao losu srecu ne znaci da TOR nije zaslusio titulu.

Link to comment
3 hours ago, Peter Fan said:

Ovo tesko da je tacno za Kaliforniju, a kamoli cijelu Ameriku. Uz ogradu da nikad nisam uzivo gledao GSW na njihovom terenu, dobro se sjecam poluprazne arene iz doba kad je Latrell Sprewell davio PJ Carlisima i ganjao ga letvom po dvorani. Sve dok ih Jason Richardson nije uveo u play-off po prvi put u ko zna koliko godina nije stanje pocelo da se popravlja i da se publika vraca.

 

+1. Boston, Sacramento, San Antonio, Utah i nekada Seattle. Ne nužno tim redom. Moj utisak o vernoj publici bez obzira na (ne)uspehe tima.

Link to comment
58 minutes ago, Bogotac said:

Nije jer su mnogo losiji tim,da je Klay ostao ziv,ni ovo ne bi uzeli,posto su cokovali kao u petoj.

Kako su mnogo losji tim, kad su tukli GSW u 6 od 8 utakmica ove sezone?

Link to comment
6 hours ago, Host said:

Cestitke nacijacima Toronta i svima koji se tako osecaju.

 

Raptorsi su zasluzeno osvojili titulu. Igrali su sampionski, cvrsto i organizovano. Doveli su pametnog GMa, hrabro potpisali ruki trenera sa drugacijom koncepcijom, uklopili u tim netipicnu zvezdu u cije su liderske sposobnosti svi sumnjali i drugu zvezdu koja igra na poziciji za koju se smatralo da je postala nebitna, obrisali oreol gubitnika sa jednog od glavnih igraca, promovisali autsajdere u bitne clanove tima i pokazali da imaju jednu od vatrenijih publika u ligi.

 

Warriorsi su mi cele sezone lomili srce. Mnogo je bilo narativa oko tima koji mi se nisu svidjali.

 

Najbitniji je, naravno, poslednja sezona u gradu sa najkosarkaskijom publikom u Americi. Ovo nije prvi put da Warriorsi menjaju grad domacinstva. Uostalom, ne zovu se slucajno Golden State, kao simbol sedenja na vise stolica istovremeno. Pre ustolicenja u Oaklandu, vlasnici su planirali da premeste tim nekih 800 kilometara na jug u San Diego, igrali utakmice u obliznjem Daly Cityju i u San Franciscu, da bi konacno odlucili da Oakland i nije losa lokacija za autsajdersku fransizu. Oakland je grad na svega desetak kilometara udaljenosti od SFa, ali sa dramaticno razlicitom strukturom populacije. Dok je procenat crne populacije u SFu prepolovljen od pocetka tech booma, u Oaklandu je taj procenat ostao veliki. Zajedno sa crncima, u Oakland su se doseljavali pauperizovani otpadnici koji nisu mogli da izdrze nagli rast cena u gradu preko puta mosta. Zato je publika bila medju vatrenijim u ligi, a kosarka im je oduvek bila u krvi. 

 

Prelaskom tima u San Francisco se sve to menja. Cene ulaznica su drasticno skocile, pa ce publiku ciniti protocna mesavina techijevaca, venture capitalista i ljudi slicnih profila koij vise mastaju o promeni sveta (u njihovu korist) nego o sporednim aktivnostima poput kosarke.

 

Raspad tima se simbolicno poklopio sa neumitnom promenom identiteta kluba. Sve i da se Thompson nije povredio sinoc, pitanje je u kakvom bi sastavu Warriorsi usli u novu sezonu. Livingston se fizicki raspao i najavio odlazak u penziju, Iguodala ima ugovor na jos jednu sezonu ali takodje flertuje sa penzionisanjem, a Looneyju i Cooku su istekli ugovori i pitanje je da li ce Warriorsi moci da ih produze. Sa samo izuzecima od capa na raspologanju (MLE i mozda DPE), nije izvesno da ce privuci prave igrace za napad na jos jednu titulu. Doduse, da se Thompson nije povredio, Warriorsi bi slavili 3peat i bili bi atraktivna destinacija za sve veterane zeljne slave.

 

Nadam se da ce se Thompson uspesno vratiti posle povrede. Ono sto je uradio sinoc pokazuje kakav je karakter u pitanju. Thompson, Curry i Green je najgotivnija trojka koju sam gledao u profesionalnom sportu. Fizicki inferiorni, ali inteligentni, karakterni i borbeni igraci koje ne bih menjao za sve atletske frikove lige. Dogodine do titule.

Jel iko pročitao ceo ovaj smaracki post do kraja?

Link to comment

Koliko mi je krivo zbog Klaya.. kakav gotivac i ovo da mu se desi :/
Sjebace sve ovo sto se desilo GSW zestoko... Klay i KD out, Iggy mozda u penziju, Livingston.
Bez Klaya i Iggya odbrana ce im patiti, oni su bukvalno uvek isli na najboljeg ofanzivnog igraca protivnicke ekipe.
Takodje, bez Klaya i KDa da sire odbranu suparnika, bice jako tesko u napadu.
Dzabe sto Curry navuce po 5 protivnickih igraca kad on ispali pas praznom saigracu i ovaj promasi otvoren sut. Milion puta se to desilo u ovom finalu.
KD je odigrao samo 10ak min u onom mecu i sve je izgledalo drugacije kad se odbrana rasiri..

Sad kad svi FA predju kod Lebrona u LAL jer su Warriorsi unisteni povredama.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...