Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Pozdrav ljudi, imam sledeci problem. Skinuo sam assimil spanski pdf u kom je integrisan audio, ali kada kliknem dugme za audio, adobe reader mi izbaci this pdfs content requires flash player which will no longer be supported.

Da li neko zna caku da ipak pustim taj audio?

 

Link to comment

Stigao mi mejl sa laboratorijskim nalazima na mejl adresu, ali neke druge osobe.

Poslat je na adresu koja je ista kao moja (gmail), samo ima tačku između prvog i drugog dela usernejma, moja nema tu tačku.

 

Pošto je nalaz poslat sa neke tehničke adrese laba, pošaljem mejl toj osobi da proveri i zove lab da pošalju njoj, ali je i taj mejl stigao meni.
Google to sve percipira kao jednu adresu? Kako ta druga osoba koristi mejl? Fakat je da postoji i ta osoba i taj mejl (sa tačkom u juzernejmu)

Link to comment

 

7 minutes ago, Tihajeza said:

Fakat je da postoji i ta osoba i taj mejl (sa tačkom u juzernejmu)

Ne bi trebalo. ime.prezime je što se googlea tiče isto što i imeprezime, i.me.pre.zime i tako dalje.

Ko prvi registruje određenu kombinaciju slova, svi nalozi sa random raspoređenim tačkama su njegovi.

 

Edit: idi i probaj da se uloguješ na gmail sa bilo kojim kombinacijom tačaka u usernameu i tvojim passwordom, videćeš da sve vodi u isti inbox.

 

Edited by Skyhighatrist
  • +1 1
Link to comment
Stigao mi mejl sa laboratorijskim nalazima na mejl adresu, ali neke druge osobe.
Poslat je na adresu koja je ista kao moja (gmail), samo ima tačku između prvog i drugog dela usernejma, moja nema tu tačku.
 
Pošto je nalaz poslat sa neke tehničke adrese laba, pošaljem mejl toj osobi da proveri i zove lab da pošalju njoj, ali je i taj mejl stigao meni.
Google to sve percipira kao jednu adresu? Kako ta druga osoba koristi mejl? Fakat je da postoji i ta osoba i taj mejl (sa tačkom u juzernejmu)
Moguće da stiže i tebi i njoj.
Ja imam taj slučaj sa tačkom.
Pisao i vlasnik onog drugog mi kaže da je njemu stigao taj mejl.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
11 hours ago, Desetka said:

Pozdrav ljudi, imam sledeci problem. Skinuo sam assimil spanski pdf u kom je integrisan audio, ali kada kliknem dugme za audio, adobe reader mi izbaci this pdfs content requires flash player which will no longer be supported.

Da li neko zna caku da ipak pustim taj audio?

 

 


Meni isto pre neki dan neki stari multimedijalni projakat presto da radi, nisam uopšte ispratio to sa flashom da ga baš skroz satiru a još sam bio čito ono za kinesku železnicu i smejo se što 15 dana nije radila dok nisu instalirali piratski flash player,  pa sam u panici guglo i našo jer mi trebalo hitno

 

Ako je windows10 fora je da se negde nađe neka instalcija FlashPlayera (što je rizik jer zvanično preko Adobea više nemože) a ja sam srećom našo kod sebe neku staru verziju i onda se kreira tekstualni utf-8 fajl "mms.cfg" ili se edituju postojeći u folderima:

 

C:\Windows\System32\Macromed\Flash

C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash

 

sa sledećim sadržajem:

 

EOLUninstallDisable=1
AutoUpdateDisable=1
EnableAllowList=1
AllowListURLPattern=*:*

 

To bi trebalo da onemogući buduće brisanje prilikom apdejtova i kod mene radi doduše nije pdf dokument, ako je komplikovano ovo što sam napiso guglaj mms.cfg 2021 itd...

 

 

 

 

 

Link to comment
12 hours ago, Desetka said:

Pozdrav ljudi, imam sledeci problem. Skinuo sam assimil spanski pdf u kom je integrisan audio, ali kada kliknem dugme za audio, adobe reader mi izbaci this pdfs content requires flash player which will no longer be supported.

Da li neko zna caku da ipak pustim taj audio?

 

 

koji Adobe Reader imas?

 

https://helpx.adobe.com/uk/acrobat/using/playing-video-audio-multimedia-formats.html

 

Link to comment
To sam i ja nalazio.
I dalje mi povremeno stižu mejlovi.
Najbolje je što taj drugi vlasnik ima isto ime kao ja, samo drugo prezime.
Tako da ono kad te pozdrave na početku mejla "pije vodu". [emoji16]


.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
3 minutes ago, Frank Pembleton said:

drugi vlasnik ima isto ime kao ja, samo drugo prezime

Pa da, znači pogrešio je onaj koji je pisao adresu maila, a ne ti imaš ime.prezime, a on imeprezime.

 

Pošalji sam sebi mail na imeprezime, ime.prezime  i na ime.pre.zime i svi će stići tebi.

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Što se mailova tiče, ja imam jedan na koji mi non stop stižu neki koji su namenjeni drugim osobama, do sada minimum 5 različitih osoba je u pitanju, imao sam jednog lika iz Hrvatske koji se raspravljao sa osnovnom školom jer su neka deca njegovog klinca nazvali luzerom, i škola nije ništa preduzela po tom pitanju, bili su isto neki Hrvati studenti što su imali neku model UN mailing grupu, delili se ko će biti koja država, ko će biti predsedavajući UN itd., neku Amerikanku koja je šoping karticu nekog tržnog centra registrovala na tu adresu pa mi je stizalo svaki mesec šta je kupovala, nekog matorog Rusa tamo iz Vladivostok regije koji se registrovao na ruski dejting sajt sa tom adresom, pa mi stiže s kim se mečovao i ko ga je lajkovao, stizali su mi neki ugovori za unajmljivanje kombija za prevoz, to samo ovako čega mogu da se setim iz glave, bilo je toga još, morao bir prečešljati

Link to comment
Pa da, znači pogrešio je onaj koji je pisao adresu maila, a ne ti imaš ime.prezime, a on imeprezime.
 
Pošalji sam sebi mail na imeprezime, ime.prezime  i na ime.pre.zime i svi će stići tebi.
Ok to, ali me buni ono što si rekao da ne može da registruje ime.prezime ako sam ja registrovao imeprezime?

Ili smo to obojica uradili pre postavljanja tog pravila?

.... Shiit has hit the fan!


Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...