Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

17 minutes ago, pixy said:

Preporuke za neki međunarodni hosting za sajt?

 

Zavisi koja je ciljno područje sajta, ako je ceo svet onda najbolje cloud (AWS, Google...).

Ako je neki specifični deo sveta, onda gađaš "lokalni" data centar, i zbog brzine i zbog rankinga, pogledaj npr. A2, imaju data centre na svim kontinentima pa možeš da biraš, ja imam jedan VPS kod njih, za zadnjih par godina nikakvih problema na 40-50 sajtova (kuc, kuc...).

Link to comment

Nemamo neke spektakularne zahteve kada je u pitanju sajt i nemamo neki suludi protok podataka. Verovatno će cloud odgovarati za ono što nam treba. Do sada smo bili na FranTech Solutions, ali koliko sam obavešten oni uskoro prestaju da rade, a istovremeno postoji i ovo: 

 

Quote

We consider FranTech Solutions to be a potentially high fraud risk ISP, by which we mean that web traffic from this ISP potentially poses a high risk of being fraudulent. Other types of traffic may pose a different risk or no risk. They operate 71,153 IP addresses, almost all of which are running anonymizing VPNs, servers, Tor exit nodes, and public proxies. They manage IP addresses for organisations including BuyVM, BuyVM Services, and Canada Inc. Scamalytics see high levels of web traffic from this ISP across our global network, some of which is, in our view, fraudulent. We apply a risk score of 35/100 to FranTech Solutions, meaning that of the web traffic where we have visibility, approximately 35% is suspected to be potentially fraudulent.

 

Moraće da se menja i sajt, pošto je poslednja verzija pravljena na neki specifičan način. Mislim da će nam i tu trebati asistencija :-) 

 

Pokušaću da vidim koliki je protok trenutnog sajta kako bih mogao da odredim zahteve. Do sada smo VPS server plaćali oko 100e godišnje. 

 

S obzirom da nam je e-mail vezan za Google servise, verovatno bi bilo dobro rešenje da tamo vidimo šta se dešava i kakve su cene. Kakva su iskustva sa Amazonom? Ne bih da im baš dam još para ako ne moram, verovatno je lakše da nađem neki pouzdani servis koji nije ogroman ili da se držim Google servisa. 

Link to comment
10 hours ago, goofs said:

^ dedicated ili shared? kolko para?

 

Dedicated sa dve IP adrese, mi smo uzeli kad je bila neka akcija 50% popusta, izaslo je 1130 eura za dve godine. 4G RAM, 100GB SSD, cPanel, full DNS, sve neograničeno (bandwidth, domains, email, ftp, mysql...).

Link to comment

Forum je ovde, dedicated, čini me da se dobije mnogo više za te pare koje je Jozo dao. Pazi samo, prava cena je on dole sitnim slovima, ova naglašena je bez VAT.

I da, dobiješ samo server sa instaliranim sistemom, posle ti instaliraš šta ti treba.

 

I da, pohvala za servis, 24x7, iznenadio sam se kad sam dobio mail "vaš server ne radi, sad će ekipa da pogleda" u 2 ujutro... ja bio budan, za 15 min rešili problem...

 

16 IP adresa, plaća se samo aktiviranje 1 euro po adresi. RAM od 16 GB pa koliko ti treba tj koliko para, SSD od 480 pa naviše... pored foruma, imam još 1 mašinu kod njih, zadovoljan

 

 

Edited by braca
Link to comment
43 minutes ago, braca said:

Forum je ovde, dedicated, čini me da se dobije mnogo više za te pare koje je Jozo dao. Pazi samo, prava cena je on dole sitnim slovima, ova naglašena je bez VAT.

I da, dobiješ samo server sa instaliranim sistemom, posle ti instaliraš šta ti treba.

 

Ovde je uračunata i licenca za cPanel & WHM.

Imamo i naked unmanaged VPS kod drugog provajdera koji plaćamo ~ 400 €/y, ali jedan je morao da bude sa cPanelom zbog potreba najvećeg klijenta i da datacentar bude u jugoistočnoj Aziji / Australiji, to ovi tvoji koliko vidim nemaju, samo Evropa i Kanada.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Da li neko isto ima problema kao ja sa objavljivanjem komentara na youtube? Napišem nešto i on bukvalno proguta. Napišem to isto on opet proguta. Napišem malo različito ... opet proguta, kao da nikad nije ni napisan komentar. Proveravam u masi komentara da se nije negde zaturio, nema ga. A nekada se pojavi u masi komentara. Pa sledeći put ga nema i tako u krug.  Deluje mi kao da je njihov algoritam totalno pošandrcao.

Link to comment
12 minutes ago, JozoMujica said:

 

Ovde je uračunata i licenca za cPanel & WHM.

Imamo i naked unmanaged VPS kod drugog provajdera koji plaćamo ~ 400 €/y, ali jedan je morao da bude sa cPanelom zbog potreba najvećeg klijenta i da datacentar bude u jugoistočnoj Aziji / Australiji, to ovi tvoji koliko vidim nemaju, samo Evropa i Kanada.

 

Da, samo Evropa i Kanada. I nema cPanel ni ostale zajebancije, isporuče i ssh nalog pa se ti snalazi. Ruku na srce, to je ponuda za siromašne i one koji vole da se bakću s time. 

Matična kuća im je OVH, tamo već ima svašta, al za veće pare.

Link to comment
1 minute ago, braca said:

 

Da, samo Evropa i Kanada. I nema cPanel ni ostale zajebancije, isporuče i ssh nalog pa se ti snalazi. Ruku na srce, to je ponuda za siromašne i one koji vole da se bakću s time. 

Matična kuća im je OVH, tamo već ima svašta, al za veće pare.

 

Ma nije problem što je samo ssh, na taj od 400 sam instalirao ispconfig koji je meni sasvim dovoljan, ali džabe kad je klijentov "it guy" kad je dobio parametre za pristup kroz ispconfig da nešto podesi prvo pitao a gde je cPanel. :D

Link to comment
On 12.1.2021. at 20:31, copkillah said:

 

Kupljen je ovaj laptop ali postoji problem sa rezolucijom kamere u Win10 koja nije na maksimumu? Da li je još neko imao problem sa HP Truevision HD kamerama? Drajvere sa sajta nije hteo da instalira, kao nisu kompatibilni sa verzijom Windowsa 10 koja je na mašini. Laptop nije trenutno kod mene pa nisam stigao da isprobam sve opcije, ali me interesuje da li se neko susretao sa problemom, jer kamera ne može da prikaže maksimalnu rezoluciju.

 

Link to comment

Ubi me jedan komp. Hard disk sentinel kaže da ima JEDAN loš sektor, ali toliko sporo radi, odlepljujem. 

 

Pokrenem check disk u boot-u ali ga završi bukvalno za 5 sekundi, ne razumem zašto. Svaki klik i operacija traje večnost, instalirao sam 1, 2 programa za fix, neki neće da se instaliraju, neki ne mogu da čekiraju C jer je u "upotrebi", tako da više ne znam ni šta da radim. Nadao sam se da će check disk da sredi stvar i izoluje loš sektor ali ne znam zašto traje tako kratko, naravno, bez posledica. Hard disk sentinel ne mogu jbno da krekujem, jer nema krštene verzije sa krštenim krekom u zalivu, neke neće da se skinu, nekima ne radi crack ili ne radi na ovom kompu, ne znam.

 

Ideje?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...