Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Jel beše nešto slično i Sebastijan uradio pre par godina, pa više nije uzeo nijednu ili sam ja pomešao?

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока

Link to comment
1 minute ago, Aleksandar88 said:

Ništa onda, moraće Lekler da oznoji dupe dogodine emoji3.png.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 


Ne znam sta da kazem za Leklera ove sezone... gotivim ga, ali ga je Sainz dobio a prva mu je godina u Ferariju.

Link to comment

Sainz tih, tih, ali konstantan. Mislim da nažalost nema visok plafon, ali ajde videćemo ako budu imali konkurentan bolid gde su i šta su.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока

Link to comment

Lecler se ne zadovoljava prosečnim rezultatima i kalkulisanjem sa gumama celu trku, uvek gleda da vozi do ivice i maksimizuje rezultat, što se često završava kako se završava, posebno u kvalifikacijama. Ali s obzirom da Ferari svakako nije konkurentan za pobede, a bez neke strpljive vožnje sa maženjem guma ni za podijum (i tad moraju čekati još neke nepredvidjene stvari da se dese u top 2 tima), možda i nije loše da ispuca svoju agresivnost u ovim Ferarijevim "mediokritetskim" sezonama i da od ove nove "ere" ukoliko auto nekim čudom postane konkurentan pronadje malo bolji balans izmedju agresivnosti i racionalnosti, a verujem da će svakako biti pažljiviji sa ozbiljnijom mašinom u rukama. I dalje sam siguran da je medju najbržim vozačima na gridu sa pravim alatom u rukama.

  • +1 1
Link to comment

Slažem se sa tim, Leclerc je neko ko vozi na ivici noža, Sainz je racionalniji, da ne kažem, "šićardžijski" u tom pogledu, kalkulisanje, čuvanje guma. Za Ferrari ove godine i konzistentne midfied rezultate to je odlično (Checo je celu karijeru napravio od toga), ali Leclerc nije iz te priče, on je neko ko je mentalno za borbu na vrhu grida i na ivici noža. Ja sam stekao utisak da njega jako frustrira nekonkurentnost bolida i nemogućnost da bude u konkurenciji za pobede/podijume/titule, i da je to možda malo imalo danka ove godine (pa je bilo i malo overdrivinga u pojedinim momentima da se iz auta izvuče ono čega u njemu nema). 

 

Ono čega se samo pribojavam je da ne bude varijanta Alesi, mada za sada ne deluje tako. Pobedio je Vettela u 2019, a u 2020. ga poprilično oprao. Alesi čim je ušao u Ferrari Prost ga je nadjačao (u meri u kojoj je moguće porediti vozače iz tako udaljenih era, Prost je po mom mišljenju nivo iznad Vettela, ali nije ni Seb bilo ko).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...