Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

moj je utisak da je mercedes opet sam sebe pobedio, ne povlaceci hamiltona sa staze u nekoliko situacija na zamenu pneumatika. morali su da znaju da eventualno virtuelno vozilo moze da im naskodi pred kraj trke, jer ne smeju prvi da povuku potez. na stranu sve sudijske greske, ne mozes bas uvek ni da se oslanjas na sudije i njihove kretenske odluke. prosto mislim da su morali sami sebe da zastite pa onda da gledaju dalje. i ham im je rekao da misli da je rizicno sto su ga ostavili na starim gumama kod prvog virtuelnog. 

 

botas je jajario ceo kraj sezone i nije bio nikakva podrska ham-u za razliku od pereza. ne znam da li su mogli da botasa zamene vec pred kraj sezone nekim ko bi vise gledao da pomogne luisu, al to bi verovatno bio veliki trosak.

 

drago mi je da je honda ponovo prva, posle toliko vremena. nije mi drago zbog verstapena, ne podnosim ni njega ni njegov stil voznje. 

 

sledeca je nasa #mcl

 

 

Link to comment

Red Bull nije imao sta da izgubi odlascima u boks, samo da dobije. Mercedes jednostavno nije smeo da zove Lewisa u boks, jer bi izgubio poziciju, posto bi RB uvek uradio suprotno..

Link to comment

mora da je postojao neki trenutak kada su mogli da ga uvedu. sigurno kod onog prvog virtuelnog.

 

no svejedno, i te gume bi bile slabije od verstapenovih softs u tom poslednjem krugu, tako da bi mali opet imao prednost. 

Edited by extragluv
Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

Red Bull nije imao sta da izgubi odlascima u boks, samo da dobije. Mercedes jednostavno nije smeo da zove Lewisa u boks, jer bi izgubio poziciju, posto bi RB uvek uradio suprotno..

I ja vidim ovako, u ovoj poslednjoj trci prosto su bili u govnima kao prvi. Jedini riziko je bio da su pre safety cara pozvali, svesno zrtvovali poziciju na stazi i nadali se da ce Lusi stici Maxa. Ali imaj muda za takvu odluku u trci koja odlucuje sampiona.

Kao sto rekoh, titulu su izgubili letos, tesko je odraditi 4 savrsene trke za redom. 

Link to comment

Znam ja da je to draž trkanja, ali realno je sranje kad vodiš i dominantan si 98% trke i onda u poslednji krug protivnik uđe sa novim mekim gumama a ti bez prednosti koju si gradio cijelu trku sa starim tvrdim.

Naravno, tu je pitanje gdje je tvoj kolega koji bi trebalo da spriječi tako nešto a ne da za tobom i konkurentom kasni pola kruga i to dvaput, da je Botas iole ličio na vozača mogao je da spriječi ovakvu taktiku RB tokom SC.

  • +1 1
Link to comment

I Hamilton je srecno u poslednjem krugu uzeo prvu titulu, pa je sad ispusio na slican nacin. I gospodja Fortuna ce tako jednom zajebati Maxa, a nekog drugog obradovati.. 

Link to comment

What goes around comes around, nekad Glock danas Latifi. 

 

Edit - ne mislim da je Luis platio neku "cenu", da ne budem pogrešno shvaćen - jednostavno, nekad u životu kocke prosto padaju kako padaju.

Edited by fillex
Link to comment

Bio je trenutak kod VSC kada je RedBull povukao i Maxa i Pereza u boks, nakon toga Hamilton je mogao da ode na zamenu guma. Ok, upitno je da li bi se vratio ispred, ali iz ove perspektive morali su to da urade.

 

Jeste Max bio mnogo brzi u poslednjem krugu, ali i nije isto da li Luis tada ima gume stare 35 krugova ili 15.

Link to comment

Prednost mekih guma nad tvrdim je ogromna..

 

edit: Jedna stvar se gubi iz vida kod VSC. Hamilton kao vodeci ne moze da ode u boks prvi, nego tek krug nakon sto je ucinio Max. I onda rizikuje da se  taman ukine VSC kada skrene u pit i onda izgubi dodatnih 7-8 sekundi. Preveliki rizik, a pokazalo se da Maks na novim tvrdim nije bio u stanju da stigne Lewisa na istrosenim..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment
6 minutes ago, goofs said:

Bio je trenutak kod VSC kada je RedBull povukao i Maxa i Pereza u boks, nakon toga Hamilton je mogao da ode na zamenu guma. Ok, upitno je da li bi se vratio ispred, ali iz ove perspektive morali su to da urade.

 

Jeste Max bio mnogo brzi u poslednjem krugu, ali i nije isto da li Luis tada ima gume stare 35 krugova ili 15.

 

Kod drugog prolaza pored pit stopa tokom VSC kada je Luis mogao da skrene u pit bilo je izvesno da se uskoro završava period VSC i tačno je tako i bilo posle par sekundi, Luis bi ušao tokom VSC ali bi izašao iza Maxa nekih 5-6 sekundi npr jer bi se pustila trka ubrzo. Sa ovog stanovišta i to bi bilo ok s obzirom na veliku razliku u trkačkom tempu, ali apsolutno nije ni morao jer su i stare tvrde gume dobro funkcionisale i nije bilo šanse da Max nadoknadi 17 sekundi koliko je bilo po završetku VSC. Takodje promena tokom tog VSC ga i dalje ne bi spasila protiv novih mekih u zadnjem krugu.

Link to comment

Pa ono, u principu kad si na trci tako je i gledas. Ono mozda ne snimas na fon, ali jedino kako mozes da ispratis trku je preko jumbotron TV ekrana, jer uzivo sve sto vidis je otprilike svakih minut ipo zuuum-zuuum-zuuum-zuuum-zuuum i onda samo cujes odjek buke s drugog kraja staze dok opet ne dodju kod tebe.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...