Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Svako sklanjanje koje je Rossi sproveo u ovih godinu dana bio je prilican sok i nista sto se unapred planiralo ili znalo. Ovo za Taffina uopste nije tacno, to su Rossijevi spinovi, nije se novi koncept motora poceo razvijati nakon njegovog odlaska, nego mnogo pre, jer je bilo planirano da taj motor debituje na stazi ove sezone (a pripreme su krenule jos 2018), ali su odustali zbog pandemije i prolongiranja primene novih pravila za 2022. Jos uvek nemamo sefa za motore u Viriju..

 

Budkowski je saznao da je visak u Abu Dabiju, tad mu je Rossi rekao da se na njega vise ne racuna, posto je u medjuvremenu postigao usmeni dogovor sa Szafnauerom, koji se posvadjao sa Strollom. To sto je Alonso rekao je najbolja potvrda da je Marcin uradio odlican posao. Dovodjenje Brivija se pokazao kao potpuni promasaj i upravo je dokaz izmisljanja nepotrebnih funkcija. Cyril kao sef ekipe je sasvim dobro hendlovao vozace, on je u krajnoj liniji i doveo Alonsa (pre toga Ricca), tako da nije uopste bilo potrebe dovlaciti nekog sa strane zbog toga..

 

Mi smo svih prethodnih godina radili na promenama, ozbiljne su pare ulupane u poboljsanje infrastrukture, povecalo se ljudstvo, organizacija je podignuta na mnogo visi nivo. I onda dolazi novi menadzer i razjuri tu ekipu koja je te promene iznela. Apsolutno jebeno neverovatno..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

To što sam ti napisao za Taffina je apsolutno tačno. On nije vodio projekat ovog novog motora zato što nas je vukao na drugu stranu, a to je da nemamo split turbo. Zato je i sklonjen. Zar ti zvuči logično da se sklanja čovek koji vodi ceo dizajn, a motor još nije video stazu? Niko ne rizikuje toliko i to bi značilo da smo napravili potpuni debakl  pa je potrebna tako nagla smena i mora sve ispočetka. Nema nikakvog Rossijevog spinovanja u ovoj priči. Taj novi projekat bi trebalo da vodi Christophe Mary  i možda je on Taffinov naslednik.
Taffin je bio najgori šef motora kojeg smo imali i vukao nas je na pogrešnu stranu pa mi je drago što odlazi. Nije Viry nikada zavisio od jednog čoveka pa da je nezamenljiv. Nekada smo bili sila i pojam u motorima...


Rossi je za godinu sklonio dva šefa i jednog savetnika, ali nijednog inženjera. Ekipe koje prave šasiju i motor su netaknute. 

Žao mi je što ga vidiš kao negativca sigurno neće biti prijatno navijanje. Žao mi je i što ove promene ne vidiš kao pozitivne zato što u Enston dolaze zaista dobri ljudi. 

Za mene je odlazak Cyrila bio veliki gubitak, a ne Marcin.. ali njega je otpustio De Meo, a ne Rossi. Cyril je doveo sve ove ljude koji su dizajnirali i koji će voziti ovogodišnji auto. Svaki ovogodišnji uspeh je njegov uspeh.


Imam ja gorih muka prijatelju...
Ćerka danas slavi 18. rođendan u kući pa sam u ratnom stanju pod punom ratnom opremom i čekam u rovu najezdu tinejdžera. 
Imaju teško naoružanje u razglasu i alkoholu pa se plašim velikog broja žrtava. Mačka otišla sa mačićima u garažu i ne vraća se, kanarinac ćuti ceo dana...
Neću valjda završiti u hitnoj sa balavurdijom na ispiranju...:cry:

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Jos je gore ako je Meo taj koji smenjuje i postavlja ljude u F1 ekipi, a Rossi njegov potrcko koji to sprovodi. Za Taffina sam citao samo reci hvale, tako da ne mogu da budem srecan zbog njegovog odlaska. I nije logicno da sklonis sefa u sred razvoja novog koncepta motora (kao sto rekoh prva faza je uveliko bila zavrsena) i pola godine kasnije i dalje nemas drugog, ali kada vidim sta se sve radi, mnogo toga je pogresno.

 

Nisu problem ni samo personalne promene, cela promena imena tima je izvedena nepromisljeno i brzopleto. Zato nisu mogli da pronadju nove sponzore, a i postojeci su bili vrlo neprijatno iznenadjeni. Renault je dobro poznat brend, Alpine nije. U Castrolu su recimo bas zestoko ispizdeli, malo je falilo da dodje do prekida partnerskog odnosa, pa su na poslednje dve trke da se iskupe morali da dodaju zelenu farbu na bolid i stave natpis Renault recommends Castrol. Puno brljotina pravi nova ekipa i jednostavno nisam srecan razvojem situacije.

 

A ceri neka je srecno punoletstvo, a ti izigravaj Svarcenegera, sta da ti kazem :D..

Link to comment

Honda set to extend direct Red Bull supply to 2025

 

Majstoriski su u Red Bullu preveslali sve. Pretili da ce napustiti F1 ako se ne uvede zamrzavanje motora do 2026, jer vise nece imati snabdevaca, izborili se da se zamrzavanje pomeri na pocetak 2022 i svi pristali. Sada ce najnormalnije nastaviti da dobijaju Hondine motore, a nece morati da brinu da bi bilo koji rival mogao da stvori razliku na poboljsanim performansama motora. U Mercedesu, Ferrariju i Renaultu se sigurno osecaju kao magarci. Bila bi fora da FIA sada kaze ukidamo zamrzavanje jer vise ne postoje razlozi za to, ali naravno nece to uciniti..

Link to comment

Šta su trebali da urade - Mercedes im neće dati konkurentne motore, Ferari dok je bio konkurentan takodje nije hteo, a Reno em nije konkurentan em je pitanje da li bi im dao. Očigledno je da bi Honda sigurno izašla da nije uvedeno zamrzavanje, mada je pitanje i sad u kojem kapacitetu će razviti motor koji će biti potom zamrznut. Ukoliko i jesu svesno blefirali od starta (a nije nemoguće da tu jeste bilo neizvesnosti i zabrinjavajućih najava iz Japana) bili su saterani uz zid, morali su probati sve da ostanu u igri, svako bi tako odigrao odavde da je uložio milijarde u neki projekat, lako je suditi iz ugla nekoga kome ni iz džepa bi u džep.

A ne vidim ni zašto je toliko loše to zamrzavanje razvoja, otvara se ipak mogućnost da svi budu u naredne 4 godine malo izjednačeniji na gridu i da malo aero inženjeri i ostatak inženjerije koja radi na bolidu dodje više do izražaja a ne da sirova snaga čisti sve pred sobom, pa ne znam zašto bi i mi odavde bili gadljivi na to. Opet ako neko odskoči i bude koplje ispred drugih biće to Mercedes pa će svakako imati unapred zatvorene još 4 titule. Uostalom već su od Brazila pokazali da sa konjažom šiju lagano sve ostale pa nešto ne bih rekao da će mart dočekati a da nisu i dalje za glavu ispred, bar.

  • +1 2
Link to comment

1. Bez zamrzavanja Honda ne bi ni razmatrala ostajanje u F1 zbog radi eskalirajucih troskova, tek nakon zamrzavanja se otvorila ta mogucnost; sa druge strane, da bi do zamrzavanja doslo Honda je morala prvo da istupi iz takmicenja sto je i iniciralo ceo ovaj cirkus.

 

2. Za RBR je bitno da se u narednom periodu motori i dalje pisu na Hondu a ne na njihov RBP, da bi 2026. usli kao "nov" proizvodjac i iskoristili budzetske pogodnosti koje iz toga sleduju a sto je ispregovarano sa VAG oko potencijalnog ulaska sa Audijem i/ili Porseom; najverovatnije u ovome leze razlozi za celu ovu ujdurmu.

 

E sad, ako ovo prodje i Red Bul dobije budzetske povlastice kao novi proizvodjac motora, da sam ja na mestu konkurencije protestvovao bih i trazio da dokazu da nema nikakvog transfera tehnologije sa Hondinog motora na novi za 2026. jer je svrha budzetskih olaksica da se pomogne novim proizvodjacima da sto pre sustignu ove sa prethodnim iskustvom a ne da se jednostavnom promenom imena pravimo blesavi. Jer u tom slucaju i Mercedes moze da kaze da im motori vise nisu Mercedes nego Majbah ili vec stagod pa i oni traze budzetsku olaksicu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...