Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

33 minutes ago, burekdzija said:

Ja od pocetka ne razumem sta je Mercedesu to trebalo. Ovo sto je Ivo rekao, Totova licna svinjarija (ne znam koliko je ozbiljno mislio) je prvo objasnjenje koje donekle ima smisla.

Mešetari kao Briatore svojevremeno u četiri tima. Ima sve što ti treba...motore, kočnice, menjače, vozače...

 

 

Link to comment
2 hours ago, burekdzija said:

Ja od pocetka ne razumem sta je Mercedesu to trebalo. Ovo sto je Ivo rekao, Totova licna svinjarija (ne znam koliko je ozbiljno mislio) je prvo objasnjenje koje donekle ima smisla.

 

Ovo jeste Totova lična svinnjarija, on ima udeo u Aston Martinu i želeo je da pomogne AM i svom prijatelju Strolu da uđu na velika vrata u F1.

 

Osim toga, mi sad posmatramo RP u kontekstu ove sezone - kad je doneta ta odluka, Ferari je, još uvek, imao najjači motor i bio ozbiljna pretnja, RB je bio u usponu, a nova pravila su sledila 2021.g. - sa kopijom RP Mercedes bi imao određeni bafer i mogućnost da manipuliše tokom trka. Niko nije očekivao da u 2020.g. Ferari i RB budu ovako loši, niti je iko očekivao da se pojavi virus i da se, skoro pa isti bolidi, praktično vozaju dve godine. Tako da je sve ispalo mnogo očiglednije i mnogo više bode oči nego što je inicijalno bilo predviđeno. 

 

Jedino što je sigurno je da je FIA stojko na biciklu...ne znam samo kako će budget cap da kontrolišu, tu će tek biti prevara...i ovo sa Mercedesovim motorom koji je naprasno najviše napredovao u poslednje 4 godine, a sve kao odgovor na Ferari i dok se nije znao taj ishod - ne da ne bih smeo da se zakunem da im je motor čist, nego upravo suprotno. Samo što niko to sad neće da protestuje kad su svi i onako na 1+ sekundu iza, pa bi bilo smešno.

 

Daimler je prošle godine platio skoro 1 mlrd evra zvog varanja oko emisije izduvnih gasova, mislim da im još jedna loša priča ne treba. Videćemo kako će oni reagovati - tamo je sad glavni onaj Finac, nema više brkatog Nemca koji je voleo Toto-a.

Link to comment

Pominje se po netu i teorija po kojoj je Toto dao RP kompletan dizajn proslogodisnjeg Mercedesa u zamenu za RP-ovo vreme u vazdusnom tunelu i na CFD (oba RP radi kod Mercedesa, oba su strogo ogranicena). Ne znam koliko je to realno, na koji nacin se tacno kontrolise sta se "produvava" po tunelima (ako se po logovima i vidi koliko je tunel ukupno radio, kako se zna sta je bilo u njemu?) ali bi to moglo da objasni ovako brutalnu dominaciju Mercedesa ove godine. Ocigledno je da su napravili gigantski korak napred u odnosu na proslu sezonu cak i da zanemarimo da su im se glavni konkurenti samoubili.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...