Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

1 hour ago, ducca said:

 I dalje je sezona Rosbergove titule u zadnjoj trci jedino kakvo-takvo uzbudjenje kojeg prosečan gledalac može da se priseti.

 

Jbg za to najvise mozemo da krivimo Ferari i Fetela. Zadnje 2-3 godine su imali cime da napadnu Mercedes ali sto briljantne strateske odluke sto Fetelova pomracenja uma su im izbili svaku sansu za titule iz ruku. Onaj start u Singapuru (2017?) kad je Fetel jednim potezom eliminisao sebe, Kimeta i Maksa i omogucio Hamiltonu laganu pobedu s pete pozicije na gridu je jedan od najvecih failova koji pamtim za ovih 40-tak godina koliko pratim F1.

Link to comment

Nabacuje Hamilton zaveru Pirelija protiv njega i tima. Kakav je to gad smrdljivi, neverovatno. Najbolje da naprave uslove u kojima samo on može da pobedi pa nek vozi sam sa još 19 Botasa.

Link to comment
12 minutes ago, ducca said:

Nevidjeno loši gubitnici. Danas su od P2 i P3 napravili kataklizmu.

 

Razmazili su se od 2014. na ovamo. Inace ne bi me cudilo da povuku tim iz F1 cim im prvi put neko uzme titulu nakon ove dominacije.

Link to comment
14 minutes ago, Aleksandar88 said:

Nabacuje Hamilton zaveru Pirelija protiv njega i tima. Kakav je to gad smrdljivi, neverovatno. Najbolje da naprave uslove u kojima samo on može da pobedi pa nek vozi sam sa još 19 Botasa.

 

Ne spominje nikakvu zaveru, prosto navodi uzrok zasto su se mucili sa gumama vise od drugih..

 

Quote

Lewis Hamilton suspects that the increased tyre pressures that have led to them being like "balloons" contributed to the blistering problems that hurt Mercedes in the 70th Anniversary Grand Prix.

With Max Verstappen taking a surprise victory for Red Bull at Silverstone, as Mercedes faced battles all afternoon to keep its tyres alive, Hamilton said he never expected things to be as bad as they were.

 

And with Mercedes suffering the most out of all the teams, Hamilton suspects that a ramping up of tyre pressures as a result of the failures encountered last week may have been to blame.

 

Asked if he had any reasons why Mercedes was hurt more than others, the second placed finisher said: "Not that I know of at the moment, but I'm sure the team will be working as hard as they can, because we've not had that before.

 

"I would imagine most likely is obviously Pirelli were struggling with tyre failures last week. So then weekend on weekend on, they just put the pressures up and up and up and up. They're balloons now, they're the highest pressures we've ever had on a track like that.

 

"I wouldn't be surprised if that was a thing for us. But I don't know if anyone else struggled with blistering like we had so it's something we'll look into."

 

Link to comment

Renault ima ubedljivo najglupli pit wall od svih timova. Alonso će da ubije nekoga sledeće godine kad mu ovako upropaste trku.

 

Prvo su u petak ostali bez jednog (od dva) seta jedinih guma za trku..i to jedini tim, nije im bilo čudno što su jebeno jedini to uradili. Onda su juče potrošili Riku sva tri seta medijuma, da bi vrhunac bio danas kad su i prvo zamenu uradili na medijum, koje su izdržale jednocifren broj krugova...Prošle godine su jedno 7-8 puta imali tako neke nebulozne odluke. Ja bi već zakucao bolid u zid iz protesta. 

Link to comment

Zašto je Abiteboul toliko nedodirljiv u Renou? Godine stagnacije i loših poteza sa walla i niko da se pozove na odgovornost.

 

Plus je Reno uvek iza jednog od customer timova, to je zagarantovano iz sezone u sezonu.

Link to comment

Ne donosi on takticke odluke, pa zato ne moze biti odgovoran. Za druge stvari je odgovoran, kao npr. dovodjenje Palmera, drzanje Chestera kao glavnog za sasiju i sl. Ali je ipak imao i dobre poteze, pa se to negde ponistava. Tim je potpuno reorganizovan i daleko od toga da stagnira..

 

A pit wall je danas bio polovicno uspesan. Sa Oconom su potrefili strategiju i perfektno je sproveli. Uz Leclerca su pokazali da je moguce bilo uspesno izvesti strategiju sa 1 zaustavljanjem. Ric je sam juce priznao da je osecao da je medijum bolji izbor u Q3, tako da je odgovornost i na njemu. Stavljanje medijum na prvom stopu je bila vec greska..

Link to comment
2 hours ago, burekdzija said:

Zato je Lando bio dobar, kad su mu rekli da je Max pobedio: legend!

 

Rekoh već, najgotivniji lik u F1 danas.

 

It is I, Leclerc - svaka čast. Kako se dečko smesti na to 4. mesto pored svih sranja u timu, is beyond me.

Link to comment
Ne donosi on takticke odluke, pa zato ne moze biti odgovoran. Za druge stvari je odgovoran, kao npr. dovodjenje Palmera, drzanje Chestera kao glavnog za sasiju i sl. Ali je ipak imao i dobre poteze, pa se to negde ponistava. Tim je potpuno reorganizovan i daleko od toga da stagnira..
 
A pit wall je danas bio polovicno uspesan. Sa Oconom su potrefili strategiju i perfektno je sproveli. Uz Leclerca su pokazali da je moguce bilo uspesno izvesti strategiju sa 1 zaustavljanjem. Ric je sam juce priznao da je osecao da je medijum bolji izbor u Q3, tako da je odgovornost i na njemu. Stavljanje medijum na prvom stopu je bila vec greska..

Ne donosi strateške odluke ali postavlja ljude koji to rade, sa ne baš velikim uspehom. Preplatio je vozača 2 sezone da bi merio patku sa Hornerom i nije dobio ništa u rezultatima, resursi su mogli biti bolje upotrebljeni, možda u aero odeljenju pošto agregat ipak napreduje zadnjih godina i sa konjažom i pouzdanošću. Kao što rekoh od povratka u F1 Reno nije bio bolje plasiran od svoje customer ekipe, uključujući tu prvu godinu saradnje sa McLarenom (ako se dugogodišnja saradnja sa RBR može tretirati kao deal gde su imali gotovo status fabričke ekipe i potom nastavili saradnju koja traje dugo vremena pa je tu bilo teško očekivati da Reno uspe da ih prestigne, ovo sa Mekovima ipak jeste fail uzimajući sve u obzir, ove sezone su opet iza). Jbg sve u svemu nešto mora da se menja, ne znam vidi li iko više svetlo na kraju tunela, makar u top 3 da se probiju je čist sci-fi, a borba za 4. mesto posle toliko sezona je fail. Da sam navijač Renoa odavno bih ispizdeo, vama sa strpljenjem i optimizmom svaka čast, ovaj forum ima vernije sledbenike Rendže nego cela Francuska :Hail:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...