Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

3 hours ago, assignment said:

 

Da, ali počev od Šumahera te titule više pripadaju bolidima u kojima su sedeli nego vozačima, tako je bilo sa Vetelom u RB i sada sa Hamiltonom u Mercedesu... I pritom su još u svom timu imali kolegu koji je radio za njih i nije smeo da se trka protiv njih.... 

 

Koliko se ja secam, Vettel je prvu titulu osvojio kad su ispred njega bili i cuveni kako se zvalo ono propustanje, Weber, dakle kolega mu, a boga mi i Alonso, pregazio ih je sve, ovi nisu mogli da dobace ni do 5. mesta ili koje je vec trebalo za titlu. Pa jebi ga, kad je to bilo u Formuli. U poslednjoj trci.

Jebi ga Weber je samo mogao da nagazi gas i osvoji titulu, ne znam cemu dalje price .

 

Edited by Nesh
Link to comment
2 hours ago, burekdzija said:

I jos Vettel u Red Bullu sa Maxom.

 

Salu na stranu, dosta je bilo matorana, nek daju Maxu, Leclercu, Landu itd konkurentne bolide pa da se trkaju, a Ham i co. u zasluzenu penziju.

 

Hamilton ce da vozi do 45. godine, Max moze da ga izgurava na ne ljuti se covece, Nece videti titulu.

  • -1 1
Link to comment

Secam se te trke, mislim Abu Dabi da je bio nocu, Petrov jebao Alonsa celu trku, ovaj nije mogao da ga obidje sve da su se trkali mesec dana. :D A negde na pola sezone Fetel bio miljama od titule i onda ih naslagao sve na kraju. 

Jebeno predobra sezona, 4 konkurenta za titulu, svi zivi u poslednjoj trci. 

Sezonu ili dve posle toga se Fetel sjebao u prvom krugu na Interlagosu i nekako se vratio i uspeo da spase titulu, isto za brucku ispred Alonsa. Ako se dobro secam druge dve titule je osvojio natenane. 

Je l' se secate one sezone (2003 bese?) kad su uveli pravilo jednog brzog kruga u Q? Izlazni i paljba, zato sto su Ferari i Sumaher i bogu dokurcili vec tada. To je isto bila vrh sezona, u zadnjoj trci su bili zivi Sumi, Montoja i Rajko. Jes' nefer pravilo, ali je bilo veoma interesantno. Secam se da su Veber u fakin Jaguaru i Truli u Renou/Tojoti kidali uvek u kvalifikacijama, a u trkama uglavnom puvanjak. Zaboravio sam kad je ukinut taj rezim kvalifikacija, ali u tom nekom periodu (2003-2008) je osim 2004 (gde je Ferari dobio mislim sve osim 2 trke) F1 bio do jaja interesantan za gledanje. Dve Alonsove titule su bile vrh sezone, kao i one 2 drame u Brazilu. 

Link to comment
2 hours ago, Ivo Petović said:

Najvlažniji od svih vlažnih snova...Alonso vs Hamilton 2022.g. u jednakoj opremi :)

 

Ne znam na koga bi stavio pare.

 

Ako i ja mogu, Hamilton. Ali pobili bi se. zato ja ne podnosim ni Luisa, ni Alonsa..secam se tog useravanja u McLarenu...od tada ne podnosim Luisa...nikada oni ne mogu da dobace do Hakinena, Hilla, sampion mora da bude sampion, a ova dvojica su pobedila i Sumija, koga isto, ziv bio, nikada nisam podnosio...

Edited by Nesh
Link to comment

Tukao ga je Alonso sa Renoom, jednom je Ferari bio bulja, drugi put je bio dobar fajt, 2006. Secam se trka u Imoli i Istanbulu, disao mu je Sumi za vrat non-stop i izdrzao je Alonso oba puta. 

Link to comment
2 minutes ago, Plajvi said:

Secam se te trke, mislim Abu Dabi da je bio nocu, Petrov jebao Alonsa celu trku, ovaj nije mogao da ga obidje sve da su se trkali mesec dana. :D A negde na pola sezone Fetel bio miljama od titule i onda ih naslagao sve na kraju. 

Jebeno predobra sezona, 4 konkurenta za titulu, svi zivi u poslednjoj trci. 

Sezonu ili dve posle toga se Fetel sjebao u prvom krugu na Interlagosu i nekako se vratio i uspeo da spase titulu, isto za brucku ispred Alonsa. Ako se dobro secam druge dve titule je osvojio natenane. 

Je l' se secate one sezone (2003 bese?) kad su uveli pravilo jednog brzog kruga u Q? Izlazni i paljba, zato sto su Ferari i Sumaher i bogu dokurcili vec tada. To je isto bila vrh sezona, u zadnjoj trci su bili zivi Sumi, Montoja i Rajko. Jes' nefer pravilo, ali je bilo veoma interesantno. Secam se da su Veber u fakin Jaguaru i Truli u Renou/Tojoti kidali uvek u kvalifikacijama, a u trkama uglavnom puvanjak. Zaboravio sam kad je ukinut taj rezim kvalifikacija, ali u tom nekom periodu (2003-2008) je osim 2004 (gde je Ferari dobio mislim sve osim 2 trke) F1 bio do jaja interesantan za gledanje. Dve Alonsove titule su bile vrh sezone, kao i one 2 drame u Brazilu. 

 

Taj Abu Dabi 2010.g. je najveća mrlja Alonsove karijere...morao da je prođe Petrova nekako. Ali, bilo je pravo čudo da je uopšte bio u igri te sezone, Red Bull je uzeo 15 od 19 pollova, bio mnogo brži od Ferarija, samo Alonsova genijalnost ih je držala u igri..uostalom kao i 2012.g. kad je Ferari bio još gori.

 

Roebuck u intervjuu koji sam postavio gore kaže da je Massi postavio pitanje ko je bolji Alonso ili Šumaher, obzirom da je bio suvozač obojici...odgovor je bio Alonso, bez razmišljanja.

 

Što se tiče 2003.g. tu sezonu je odlučila FIA kad se ispostavilo da je Mišelin bolji od Bridžstona (pre Monce), povukli su neku prijavu Ferarija od pre godinu dana, pa je Mišelin morao da menja gume na brzinu, pre toga je Vilijams bio dosta brži od Ferarija..Alonso je obišao Šumija za ceo krug u Budimpešti za svoju prvu pobedu.

Link to comment
2 minutes ago, Plajvi said:

Tukao ga je Alonso sa Renoom, jednom je Ferari bio bulja, drugi put je bio dobar fajt, 2006. Secam se trka u Imoli i Istanbulu, disao mu je Sumi za vrat non-stop i izdrzao je Alonso oba puta. 

 

Ne, ne, znam ja ko je sve pobedio Sumija, Alonsu svka cast, Alonso je to uradio dva puta, nije mu se poklopilo za dalje, kao sto rekoh, ono baljezganje u McLarenu, ko koga sprecava itd,,zalosno..sada je to najveci vozac svih vremena,,,a stajao je u pitu da spreci da ovaj izadje na vreme na trening..i obrnuto...Ne moze se to porediti sa Hakinenom i Hilom..., To su stvarno veliki vozaci.

 

Link to comment

Ako misliš na Dejmona Hila, mnogo su bolji i Alonso i Hamilton od obojice...no contest :)

 

btw, Suzuka 2006...Mihaelovo odustajanje i Alonsova titula (mada ga je i pre odustajanja pristizao Nando, prilično), verovatno najmomenat u mom praćenju F1, a sećanja idu još od Laude i Prosta u Meklarenu.

Link to comment

Nema veceg ega od F1 vozaca. :D

Tukao ga je i Vilnev onda za titulu, kad feget nije uspeo da ga slupa. Zasto Vilnev nije presao u ne znam, McLaren? Imao je 2 dobre (prve) sezone i ostatak karijere sviranje kurcu. Na kraju ga je Kubica oterao u penziju i uzeo mu mesto. 

Citao sam negde intervju s Hilom, ili sam gledao negde na YT, ne secam se vise - Suzuka 1999, parkirao je ispravnog Jordana i odustao na pola trke, kaze nemoj da poginem idem kuci zeni i deci, jebes ovo. :laugh:

Hakinen je bio najveca faca. :smiley_hail: Omiljeni ikada. I njega je feget hteo da slupa na startu u Suzuki '99, da moze Irvine da uzme titulu, ali je ovaj uspeo da se izmigolji i posle lagano. 

2000. je bila totalna skenjaza sto nije uzeo titulu posle onog obilazenja u Belgiji i u prvoj krivini na Hungaroringu. 

Edited by Plajvi
Link to comment
1 minute ago, Ivo Petović said:

Ako misliš na Dejmona Hila, mnogo su bolji i Alonso i Hamilton od obojice...no contest :)

 

btw, Suzuka 2006...Mihaelovo odustajanje i Alonsova titula (mada ga je i pre odustajanja pristizao Nando, prilično), verovatno najmomenat u mom praćenju F1, a sećanja idu još od Laude i Prosta u Meklarenu.

 

Od koje obojice, ako pricamo o Hillu, on je jedan...ja isto mislim da je Luis jedan od najvecih, fenomenalan vozac, samo mi ne smeta, naprotiv,. sto ga je pobedio jedan od nenajvevcih...Rosberg...u istom vozilu...

Link to comment

Da skratim...Zna se ko je najveci vozac danasnjice, najbolji tim, sve je jasno..oborice sve rekorde, Max ce da se cudi, sta je bre ovo, sto ovaj vozi do 45. godine, a ja cekam 10. trku u sezoni da pobedim i safety car izasao kad njemu odgovara...zato ja volim sto je Rosberg pokazao kako se vozi, znamo sve kad je on bio u Mercedesu i ostalo, ne treba objasnjenja...brzi, bolji, titulejsen...:)

Edited by Nesh
Link to comment
1 hour ago, Nesh said:

 

Titulu?

 

Naravno ne titulu ali je zavrsavao iza timskog kolege.

 

Ako cemo da brojimo koji su to paceri gubili titule od timskih kolega onda na tom spisku imamo izmedju ostalih i dunstere tipa Sene i Prosta.

 

Jbg to ipak ne ide tako.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...