Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Neće ovo da izadje na dobro, Mečka je uber jaka u F1 i FIA i povući će sve moguće veze, a plašim se i odmazde tradicionalno sujetnih i osvetoljubivih Švaba (čitaj Tota).

 

 

Inače Perez i dalje pozitivan, bajato je ne znam možda je i bilo iznad. Hulk pokušaj br. 2.

Link to comment

Kada oteramo austrijskog prevaranta, hajde o istom trosku da vratimo italijansku postenjacinu u Reno (ako je jos ziv), pa da Glavonzo osvoji jos koju titulu.

 

p.s. ne uzimajte previse za ozbiljno, ali nedostajao je jedan pravi f1 chickfight ;) 

Link to comment

Ostale ekipe su osetile krv i okurazile se, sto da im RP sa nelegalnim bolidom uzima prize money. Moguce da im na kraju ne priznaju uopste konstruktorske bodove, sto bi bila kakva-takva satisfakcija..

Link to comment

Nesto zestoko ne valja kod Vettela, nemoguce da je toliko sporiji, pitam se sta bi bilo da sedne u Leclercov bolid. Ne mislim da mu je setup “namerno” pogresan, nego nesto sa tim automobilom prosto nije u redu.

Link to comment

Žuta guma je mnogo bolja za nas, imamo nestabilnu aerodinamiku koja brzo diže temperaturu softa. Ako Rići ne izgubi nekoliko pozicija na startu taktički mnogo bolja varijanta zato što nam ostavlja prostor za odlazak na jedan pit što je ostalima koji voze soft gotovo nemoguće

 Verujem da imamo malo više krila nego prošli vikend pa smo brži na kvalama i sa tvrđom gumom, ali izgleda da su i apdejti proradili

 

Edited by alpiner
Link to comment

Na žutoj gumi bi svakako startovali, pošto je Rik vozio na njoj u Q2 (i to samo jednom). Mislio sam na Q3 drugi pokušaj, gde je Verstappen uzeo soft i popravio vreme...ovako smo ostali na varijanti: start na žutoj iz Q2, prelazak na Hard (nova) i završetak na korišćenoj žutoj. Teško da možemo 1 stop da izguramo, ne bih ja rizikovao tu.

 

Svi startuju na žutoj, samo Max na Hardu...što bi moglo da pomogne Riku da ga obiđe na startu.

Link to comment

Pola grida protestvuje protiv odluke FIA oko pink Mercedesa, sto na jednu sto na drugu stranu :lolol:


 

Quote

 

The FIA has confirmed it has had notice of intention to appeal the decision on Racing Point’s brake ducts from half of the Formula 1 grid, including Racing Point itself.

 

Renault protested the legality of the brake ducts being used on the RP20 at the second round of the season in Styria, and lodged the same protest at the following rounds in Hungary and Britain where the brake ducts were also used.

 

A stewards hearing this week upheld the protest and stated the rear brake ducts on the Racing Point are not the team’s own design but those of last year’s Mercedes, breaching sporting regulations that say listed parts — of which brake ducts became included for 2020 — must be designed by each constructor.

 

Despite that ruling — including a penalty of 15 points deducted from Racing Point’s constructors championship total and a fine of nearly half a million dollars — the decision also said Racing Point can continue to use the brake ducts in question and will only receive a reprimand that carries no further penalty.

 

Teams had 24 hours from the time of the verdict to register their intention to appeal, and after Ferrari did so on Friday evening there were further appeal notices from Renault, McLaren and Williams by the 9:30 a.m. deadline on Saturday at Silverstone.

 

While those appeals are against the perceived leniency of the penalty, Racing Point has also stated it intends to appeal against the decision itself.

 

All five teams now have 96 hours to confirm their appeals or withdraw the notice.

 

 

Tako obicno biva kad se sudi politicki i diplomatski s namerom da se niko ne uvredi a ne onako kako pravila kazu, obicno se nadje njih vise uvredjenih nego sto bi to originalno bilo.

Link to comment
1 hour ago, Ivo Petović said:

Ne znam što nisu išli na soft na kraju, mogao je biti i treći.

 

To sam se i ja pitao. Da mi je neko rekao pre nedelju da cu biti malo razocaran 5. mestom u kvalama ne bih verovao, ali ispade da smo prokockali lepu sansu imamo cistu stazu od starta. Steta..

 

Iako mi je drag Niko, Reno mi je drazi, tako da zna se za ciji podijum se navija sutra . Ajmo Deni momce, hladne glave sa vatrom u srcu!!

Link to comment

Ja od pocetka ne razumem sta je Mercedesu to trebalo. Ovo sto je Ivo rekao, Totova licna svinjarija (ne znam koliko je ozbiljno mislio) je prvo objasnjenje koje donekle ima smisla.

Link to comment

Rići je juče najavio da će uraditi nešto drugačije sa gumama. Možda se čuva set novog softa za treći stint, možda taj soft zahteva dosta drugačije setapovanje pa nema smisla..

Edited by alpiner
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...