Jump to content
IGNORED

Lord Of the Rings


bigvlada

Recommended Posts

1 hour ago, Vapad said:

E sad, što idu peške, posebno oni jadni ljudi koji nisu besmrtni i nemaju ogromna stopala, good question!

Mene interesuje koliko su pešačili Kelebrimbor i Elrond dok nisu poljubili vrata.

 

Verovatno nisu predugo pešačili, Eriador gde Kelebrimbor živi je odmah tu negde ispred vrata buduće Morije.

 

A kako su od Lindona koji je na krajnjem zapadu stigli do Eriadora, to ne znam. Možda bi brodom bilo brže?

 

1 hour ago, Vapad said:

Meni nije legla inkluzija ovde, ali generalno samo zato što je token inkluzija, ako treba da bude šareno onda nek bude skroz šareno, ovako postoji samo jedan black elf da sam video, što nije pola Galadrijeline čete bilo žensko i prošarano. I gde su latinosi i kinezi!

 

Inkluzija je presmešna, hoće da koriguju Tolkinov rasizam po kom su južnjaci iz Harada i istočnjaci iz Runa bili na strani Saurona. Umesto da Haradrimi budu tamne boje kože oni su svi beli kao sir, ali zato je vilenjak koji ih nadzire ima ekstra melanina :D Pobogu, ako ste hteli interracial romance i diversity, mogli ste da kastujete crne i smeđe glumce za sve te ljude koji žive u navodnom Haradu (jeste da im taj afrički Avgtanistan™ izgleda identično kao Okrug, ali šta sad). Mogla je Bronwyn da bude smeđa a njen vilenjak beo? Ne, to bi bilo problematično, bolje da izvrnemo stvari. 

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Vapad said:

Meni nije legla inkluzija ovde, ali generalno samo zato što je token inkluzija, ako treba da bude šareno onda nek bude skroz šareno, ovako postoji samo jedan black elf da sam video, što nije pola Galadrijeline čete bilo žensko i prošarano. I gde su latinosi i kinezi!

 

 

polako tek je prošlo 2 epizode, ako niko u seriji ne bude trans indus do šeste svi gasimo

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
39 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Verovatno nisu predugo pešačili, Eriador gde Kelebrimbor živi je odmah tu negde ispred vrata buduće Morije.

 

A kako su od Lindona koji je na krajnjem zapadu stigli do Eriadora, to ne znam. Možda bi brodom bilo brže?

 

 

Pa da tu su posle one stepenice gde je Kelebrimbor nešto uklesao, ali sam imao utisak da su oni nekako, bez pratnje, izašli jedan dan iz Lindona i došetali, tipa xy dana, nisam skroz skontao taj deo. I onda mu kaže da se vrati do Eriadora valjda, dok on lupa kamen.

 

BTW, tu je odlično zapravo odigrano gde se Durin Jr. kao duri a zapravo je deo toga act da bi opipali što je došao jer se boje da zna da su kopali duboko i našli nešto, šteta je što to nije malko bolje razrađeno i obrađeno, jer dosta ljudi sa kojima sam pričao nisu povezali te scene sa onima gde Durini 3 i 4 pričaju, što je šteta jer je to baš bilo osvežavajuće, da ga gađa na dugovečnost i prijateljstvo. I Disa tu nije bila preloša, malo preglumila facom, ali ono za rezonovanje iskopina mi je bila zanimljiva minijaturica.

 

39 minutes ago, Weenie Pooh said:

Inkluzija je presmešna, hoće da koriguju Tolkinov rasizam po kom su južnjaci iz Harada i istočnjaci iz Runa bili na strani Saurona. Umesto da Haradrimi budu tamne boje kože oni su svi beli kao sir, ali zato je vilenjak koji ih nadzire ima ekstra melanina :D Pobogu, ako ste hteli interracial romance i diversity, mogli ste da kastujete crne i smeđe glumce za sve te ljude koji žive u navodnom Haradu (jeste da im taj afrički Avgtanistan™ izgleda identično kao Okrug, ali šta sad). Mogla je Bronwyn da bude smeđa a njen vilenjak beo? Ne, to bi bilo problematično, bolje da izvrnemo stvari. 

 

 

 

Kod patuljaka sam video Disu i jednog lika koga su dva puta prikazivali u toku duela. Nisu to dobro odigrali. Mada po dokumentu, link dole, broje se samo speaking roles izgleda, plebs ko hebe :D

 

 

25 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

polako tek je prošlo 2 epizode, ako niko u seriji ne bude trans indus do šeste svi gasimo

 

Ostao je ceo Numenor za to ;)

 

Ali mi je zanimljivo, i neko je danas baš negde spomenuo, kako jedan od kandidata za zloću (pa čak i Saurona) jedini izgleda buč - onaj momak na splavu.

 

BTW, možda se sprdamo ali postoji ovo - https://dei.amazonstudios.com/inclusion-policy/

Tako da hindu možda i ne, ali latino mora.

Edited by Vapad
Link to comment

sprdam se malo jer znam da će ljudi to da komentarišu, a generalno sam u taboru - ako si već izmislio elfa izmisli ga da bude koje hoćeš boje. ne pričamo o castingu za šindlerovu listu. nema nekih woke™ tema osim možda malo grl powa, nije svakako ništa preterano u tom smeru. ne vidim šta menja za lik onog vilenjaka što je crnoput, nije da će da protestuje protiv rasne opresije u srednjoj zemlji.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
1 hour ago, Pokojni Ruxin said:

sprdam se malo jer znam da će ljudi to da komentarišu, a generalno sam u taboru - ako si već izmislio elfa izmisli ga da bude koje hoćeš boje. ne pričamo o castingu za šindlerovu listu. nema nekih woke™ tema osim možda malo grl powa, nije svakako ništa preterano u tom smeru. ne vidim šta menja za lik onog vilenjaka što je crnoput, nije da će da protestuje protiv rasne opresije u srednjoj zemlji.

 

 

Pa, ne slažem se, mislim nije preterano, ali recimo u šindleru mi ne bi smetalo, jer je fakat da postoje crnoputi jevreji a elfovi su koliko znam opisani kao fair-skinned.

I nije stvar da li će da protestvuje nego o tome kako svet izgleda i kako se gradi, ali ako ti ništa nije bitno i imaš neki skroz drugi set vrednosti tj. aršina po kojim meriš, onda je to valjda ok.

 

EDIT

@Mos ah da, Dve reke su ruinirali :/

Edited by Vapad
Link to comment
33 minutes ago, burekdzija said:

Koliko citam ne propustam nista, bravo za mene.

 

A dark elfova ne mere biti bez Menzoberanzana. E to bih gledao da neko snimi ili nacrta.

Taj nivo ludila je i za Japanski anime pogolem zalogaj

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Mos said:

Nisam gledao, ali ako mora inkluzija bolje da ima jedan ili dva elfa crnca nego kao u WoT gde selo od 300 ljudi u pizdoj materini ima diverzitet 1 Njujorka. 

 

I ovde je taj vajb, imigrantski diverzitet u premodernim društvu u kom je većina stanovnika vezana za zemlju koju obrađuje i celog života ne pređe više od par kilometara od svog sela. Jedan crnac među milion belih vilenjaka, šta tu ima čudno, prosto se tako rodio, tišina, sedi dole. Jedno istočnoazijsko dete u ljudskom selu belom kao sir (na obodu Harada), samoniklo, jebiga. Jedan crni hobit harfut™, ostali valjda beli (lica su im konstantno zamazana nekakvom prljavštinom, valjda još nisu izmislili vodu). 

 

Hobiti harfuti™ bar imaju opravdanje jer su nomadi, pa nije isključeno da su nekad svratili dole do Harada i pokupili razne gene. Realno je taj polušanski segment najbolji deo serije, deluju mi relativno simpatično za razliku od ostalih smarača. Mada mi je i dalje glupava ideja agrarnih nomada, kao obrađuju zemlju iako stalno migriraju :D 

  • +1 1
Link to comment

Ne mogu da verujem da trazite logiku koliko crnaca ima u grupi

 

Nit je bitno, niti se primeti. 

 

Mene fascinira da je hector iz ray donovan i ovde lep a na fotkama i intervjuima kao shaban sa nekim brcicima sto fura. On mi dodje kao witcher of rings of power :lolol: 

 

I ona nazanin iz counterpart i homeland, partnerka ovom witcheru ...jedina dva lika koja sam prepoznala i jedva cekam da se smuvaju :D

 

 

Link to comment
1 hour ago, mustang said:

Ne mogu da verujem da trazite logiku koliko crnaca ima u grupi

 

Nit je bitno, niti se primeti. 

 

Mene fascinira da je hector iz ray donovan i ovde lep a na fotkama i intervjuima kao shaban sa nekim brcicima sto fura. On mi dodje kao witcher of rings of power :lolol: 

 

I ona nazanin iz counterpart i homeland, partnerka ovom witcheru ...jedina dva lika koja sam prepoznala i jedva cekam da se smuvaju :D

 

 

 

A ti si pretežno u USA mustang, zato ti ne primećuješ :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...