Jump to content
IGNORED

Senke nad Balkanom


mustang

Recommended Posts

Bjela, obeshrabren najavljenom strogocom, punih gaca, odustaje od Senki 2 i Vesnu angazuje u seriji "Bilo je to ovako"...

I opet sponzori ti Rusi.

Samo je Slobino kopile...

Koplje*

Link to comment

Ne znam da li je zato sto je bio katastrofalan na pocetku ali u zadnjoj epizodi je Kicic bio sasvim dobar, sto rece neko vec, osetilo se neko ludilo, pogotovo pre scene iz pritvora. Ne bih bas rekao da je Joker (jos manje Djindjic) ali dosta vuce na to da je skidao Kingpina doduse ne Netflixovog vec stripovskog. 

 

I da se ubacim u jos jednu nepopularnu grupu, cela ta prica sa kopiranjem koplja ima poprilicno smisla, jer kome god da je dao jedno druge dve strane se ne bi smirile. Ovako imas Mustafu koga zabole zabole za koplje a opet spada u proverenog operativca sto ce biti dovoljno da se SSSR umiri, imas Rusa koji to koplje verovatno u zivotu nije drzao u ruci ili ga je eventualno video u prolazu i zna da je bilo kod Bjele i na kraju Thule grupu gde onaj vojvodjanski grof i bankarka cak i otvoreno pricaju kako je sasvim moguce da to i nije pravo koplje, ali im je jasno da je u pitanju simbolika i da je drustvo dovoljno pametno da ne rovari po prici kako oni nemaju original.

 

Sto se tice vojnika, nisam tu bas video Isusa, prvo mi je delovalo da Bjela daje to koplje posrnulom srpskom vojniku kako bi se isti uzdigao (mada istorijski tu malo skripi oko uzdizanja) a na kraju sam ipak blizi tome da ga je dao bas njem jer je lik toliko opskuran da sve i kada bi ga priveli u Thule/Partiju/Belogardejce, verovatno bi njegovo koplje bacili u djubre jer nema sanse da takva relikvija stoji kod prosjaka. Nadam se samo da su sa kopljem zavrsili na bar neko duze vreme jer bi bilo malo suvise da se opet krene u igranku oko istog.

 

Najveca zamerka je bankarka koja se sveti za ubistvo drugarice liku koji je zapravo hteo da ona prezivi i to preko lika koji je samoinicijativno resio da je pogubi. Jos je gluplje da joj se plan svede na to da Slovencu kaze, "E jedna glava ce da padne ali necu da ti kazem jos koja a ni kad, tako da furaj ti mac pa kad dam tajni signal ti odseci prvu ispred sebe."

 

Pri tom ne znam sta je Bjela cekao da puca odmah, kada je bilo dosta jasno da nije dosao da ga hapsi.

 

U svakom slucaju dosta su komplikovano postavili pricu za drugu sezonu jer imas Kaludjera pod zastitom drzave koji je psiho sa nagnjecenim egom i koji ce da se sveti svima pocev od Brstine (mislio sam da ce da strada koliko u finalu) preko inspektorcica™ pa sve do Makedonaca i Krojaca. Onda je tu saradnja Krojaca i Rusa pa i cela prica sa tim kako ce bankarka rastrzana izmedju Thule i Bjele. U svakom slucaju trebace im ozbiljan scenario da se nastavi sa ovakvom postavkom.

 

A ako zaista sezone budu terali do WWII onda jos i nije lose sto je Bjela glavni lik posto on vec sad izgleda kao da ima 60 koliko bi njegov lik trebalo da ima u trecoj sezoni (ako prezivi drugu)

Link to comment

nije li isus - vojnik u razgovoru nad praznim grobom bjelinog lika praktično rekao inspektorčiću da zna da je on taj walking dead :happy:

- kako je on to mogao znati, on ne poznaje kapetana iz vojske  jer nije služio sa njim već je bio u puku majora gavrilovića koji je žrtvovan u odbrani bg

- opet možda je samo poigravanje sa gledaocima...

Link to comment
2 hours ago, *edited by mod said:

Ne znam da li je zato sto je bio katastrofalan na pocetku ali u zadnjoj epizodi je Kicic bio sasvim dobar, sto rece neko vec, osetilo se neko ludilo, pogotovo pre scene iz pritvora. Ne bih bas rekao da je Joker (jos manje Djindjic) ali dosta vuce na to da je skidao Kingpina doduse ne Netflixovog vec stripovskog. 

 

I da se ubacim u jos jednu nepopularnu grupu, cela ta prica sa kopiranjem koplja ima poprilicno smisla, jer kome god da je dao jedno druge dve strane se ne bi smirile. Ovako imas Mustafu koga zabole zabole za koplje a opet spada u proverenog operativca sto ce biti dovoljno da se SSSR umiri, imas Rusa koji to koplje verovatno u zivotu nije drzao u ruci ili ga je eventualno video u prolazu i zna da je bilo kod Bjele i na kraju Thule grupu gde onaj vojvodjanski grof i bankarka cak i otvoreno pricaju kako je sasvim moguce da to i nije pravo koplje, ali im je jasno da je u pitanju simbolika i da je drustvo dovoljno pametno da ne rovari po prici kako oni nemaju original.

 

Sto se tice vojnika, nisam tu bas video Isusa, prvo mi je delovalo da Bjela daje to koplje posrnulom srpskom vojniku kako bi se isti uzdigao (mada istorijski tu malo skripi oko uzdizanja) a na kraju sam ipak blizi tome da ga je dao bas njem jer je lik toliko opskuran da sve i kada bi ga priveli u Thule/Partiju/Belogardejce, verovatno bi njegovo koplje bacili u djubre jer nema sanse da takva relikvija stoji kod prosjaka. Nadam se samo da su sa kopljem zavrsili na bar neko duze vreme jer bi bilo malo suvise da se opet krene u igranku oko istog.

 

Najveca zamerka je bankarka koja se sveti za ubistvo drugarice liku koji je zapravo hteo da ona prezivi i to preko lika koji je samoinicijativno resio da je pogubi. Jos je gluplje da joj se plan svede na to da Slovencu kaze, "E jedna glava ce da padne ali necu da ti kazem jos koja a ni kad, tako da furaj ti mac pa kad dam tajni signal ti odseci prvu ispred sebe."

 

Pri tom ne znam sta je Bjela cekao da puca odmah, kada je bilo dosta jasno da nije dosao da ga hapsi.

 

U svakom slucaju dosta su komplikovano postavili pricu za drugu sezonu jer imas Kaludjera pod zastitom drzave koji je psiho sa nagnjecenim egom i koji ce da se sveti svima pocev od Brstine (mislio sam da ce da strada koliko u finalu) preko inspektorcica™ pa sve do Makedonaca i Krojaca. Onda je tu saradnja Krojaca i Rusa pa i cela prica sa tim kako ce bankarka rastrzana izmedju Thule i Bjele. U svakom slucaju trebace im ozbiljan scenario da se nastavi sa ovakvom postavkom.

 

A ako zaista sezone budu terali do WWII onda jos i nije lose sto je Bjela glavni lik posto on vec sad izgleda kao da ima 60 koliko bi njegov lik trebalo da ima u trecoj sezoni (ako prezivi drugu)

Kičić je kingpin iz stripa? Brate.

Link to comment

Od onog sna kad je sanjao prosjaka razapetog i sa ranama, skontao sam da je prosjak Isusov avatar. Stvarno bi bila fora da ga je odigrao Svetozar Cvetković. Inače, taj potez na kraju gde Bjela daje koplje prosjaku, je savršen završetak cele ujdurme oko koplja.......malo na tragu  sudbine Zavetnog kovčega u Indijani Džonsu., a malo se krug zatvorio, koplje je konačno došlo u prave ruke.

Link to comment

po mom misljenju, kicic je skroz ok, posto ovaj zanr trpi odredjen nivo karikiranja. Uostalom, i jezda je na slican nacin odigrao svoju ulogu pa njemu niko nista ne zamera...

Link to comment
4 hours ago, Bright Billy said:

po mom misljenju, kicic je skroz ok, posto ovaj zanr trpi odredjen nivo karikiranja. Uostalom, i jezda je na slican nacin odigrao svoju ulogu pa njemu niko nista ne zamera...

 

da, moram priznati da mu je ovo uloga po meri, ne vidim tu previše manjkavosti. jedino što je kičić kičić pa ono..

Link to comment

Pogledao, teška kršina od raspleta. Ne zadovoljava nijednu narativnu potrebu, mada verujem da scenaristi misle da su izuzetno vešto smislili ovo sa 16 kopija svetog koplja koje se šalju svim zainteresovanim stranama :isuse:

 

Najveći promašaj je cunning plan akcije koji sklapaju još od prošle epizode. Ukratko, Bjela je svojim mamurnim mrmljanjem ujedinio Srbočetnike, Sovjete, i ostale Kozakeprotiv Kičića, a doakaće mu tako što:

- Upadnu na posed na kom se on definitivno ne nalazi na u tom trenutku

- Uzajamno se poubijaju sa Makedoncima koji isto žele da skenjaju Kičića

- Kažu Jezdiću da ga dovede na tu lokaciju tek pošto sve bude gotovo

- Uhapse ga pod being Kaludjer optužnicom, sve kezeći se trijumfalno

- Odvedu ga kod Brstine i Đurička da ga puste na slobodu, kao što su svi na svetu znali da će se desiti

WTF? Ko smišlja takve debilne planove? Kakve jebene "dokaze" tvrde da imaju protiv Kičića, kakve crne "svedoke"? Jedino za šta ga terete je zavera pri oslobađanju BJelinog VMRO ortaka, koga inače komotno puste da ide kući! Šta vam je kriv Kičić, kome mislite da je on odrubio glavu?! Odakle ideja da će trojica ranjenih VMRO-vaca da se odvezu od Beograda do Makedonije bez problema, dok ih i gore i dole traži vojska? Koliki čovek mora da bude amater pa da stavi takav rasplet na papir i pomisli "ala sam ga skrojio, svaka mi čast"?

 

Tuljanski rasplet je skoro podjednako glupav, vadi ga jedino što je u bekgraundu pa se ne ističe toliko. "Evo vam jedno od 43 Longinovih kopalja, ali ajde da vam ja malo budem šefica, jel' važi? Also, zavodim te na streljanje kod Bjele." Trivijalizacija ad absurdum, što se i moglo očekivati još kad smo videli da prave 68 kopaija.

 

Ovako sklepan scenario ne može da izvuče čak ni rekordna količina presmešnog preglumljavanja kojim se ranije održavao nekakav šarm. (U koju ćeš nogu da te bezrazložno upucam, bio je dobar dečko ali posle vas je dobar čovek, znaš ti da ja nisam za tebe - ne znam ali znaš ti, hvala najlepše što ste nam poklonili dete koje ste juče usvojili, itd., itd.)

Link to comment
3 hours ago, Bright Billy said:

pa da, niko i ne ocekuje od njega previse...

 

 

Nemojte zaboraviti da je gluma veština. Veštine se uče, s vremenom.

Možda će naša deca (ili unuci, jbt, koliko smo matori :ohmy:) da na Kičića gledaju kao pripadnika one 'dobre stare garde'.

 

Odgledao sam sedam epizoda i nemam nikakvu značajnu zamerku. I pri tom sam u Senke uleteo posle šest epizoda BBC-jevog Tabua koji me je iznenada uvredio smorio pa sam prekinuo.

Gluma u Senkama je sasvim OK. Jasno, neko je upečatljiviji nego neko drugi, ali, koliko je to zbog uloge a koliko zbog glumačke veštine, ne umem da ocenim.

Svi likovi su mi prihvatljivi, živi i prisutni, što će reći, realni za moje poimanje.

 

Jedina neoprostiva zamerka je što su ubili Maru.

 

 

Link to comment
55 minutes ago, Weenie Pooh said:

Pogledao, teška kršina od raspleta. Ne zadovoljava nijednu narativnu potrebu, mada verujem da scenaristi misle da su izuzetno vešto smislili ovo sa 16 kopija svetog koplja koje se šalju svim zainteresovanim stranama :isuse:

 

...
 

Ovako sklepan scenario ne može da izvuče čak ni rekordna količina presmešnog preglumljavanja kojim se ranije održavao nekakav šarm. (U koju ćeš nogu da te bezrazložno upucam, bio je dobar dečko ali posle vas je dobar čovek, znaš ti da ja nisam za tebe - ne znam ali znaš ti, hvala najlepše što ste nam poklonili dete koje ste juče usvojili, itd., itd.)

+ milijun

 

Ako bi serija morala da se opiše u tri reči, to bi glasilo ovako: 

Govno, al' naše!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...