Jump to content
IGNORED

Senke nad Balkanom


mustang

Recommended Posts

Po upecatljivosti prezentovanja  lika izdvojio bih:

1. Laus - brutalan u svakoj sceni tako da ostali izgledaju kao statisti

2. Jezdic - legla mu uloga skroz, jedini ozbiljno zajeban lik

3. Gazda Kiro - Scena kad pije rakiju dok se ovi ubijaju ispred Glavnjace (srpsko krstenje iz Kuma)

 

Kicic bi bio u ova 3 da nije imao onako mlak pocetak, posle je shvatio da ovu ulogu treba da glumi drogiran i znatno se poboljsao. :)

 

 

Link to comment
37 minutes ago, Boza_zvani_Pub said:

 

Kicic bi bio u ova 3 da nije imao onako mlak pocetak, posle je shvatio da ovu ulogu treba da glumi drogiran i znatno se poboljsao. :)

 

 

 haha, isti utisak sam stekao, dobru robu je rabio u poslednjih nekoliko epizoda :)

Link to comment
1 hour ago, Boza_zvani_Pub said:

Po upecatljivosti prezentovanja  lika izdvojio bih:

1. Laus - brutalan u svakoj sceni tako da ostali izgledaju kao statisti

2. Jezdic - legla mu uloga skroz, jedini ozbiljno zajeban lik

3. Gazda Kiro - Scena kad pije rakiju dok se ovi ubijaju ispred Glavnjace (srpsko krstenje iz Kuma)

 

Kicic bi bio u ova 3 da nije imao onako mlak pocetak, posle je shvatio da ovu ulogu treba da glumi drogiran i znatno se poboljsao. :)

 

 

Ovaaaj vi verovatno znate da se scene ne snimaju obavezno, hronološki kako idu u seriji?

Link to comment
10 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ovaaaj vi verovatno znate da se scene ne snimaju obavezno, hronološki kako idu u seriji?

 

Kičićevi različiti (razmaknuti) brkovi to dokazuju.

Link to comment
On 29/12/2017 at 12:59 PM, Boza_zvani_Pub said:

Po upecatljivosti prezentovanja  lika izdvojio bih:

1. Laus - brutalan u svakoj sceni tako da ostali izgledaju kao statisti

2. Jezdic - legla mu uloga skroz, jedini ozbiljno zajeban lik

3. Gazda Kiro - Scena kad pije rakiju dok se ovi ubijaju ispred Glavnjace (srpsko krstenje iz Kuma)

 

4. Pršo i Niški kad se šetaju po Jatagan mahali posle Tanetovog spašavanja

Link to comment

Odgledao seriju prethodna dva dana. 

Pre čitanja topika mislio sam da je Maja Davidović ona glumica iz Laze Kostića, sada kadi ih gledam obe niđe veze. INače jedan od slabijih izbora za glumicu 

bolje da su je zamenili sa Krcunovićkom ili na primer onom hrvatskom glumicom što je Miki Manojlovic  analizira na kauču

Dobar Bjela nije morao baš da romansira sa glavnom glumicom bolje da su zadržali neki platonski-roditeljski odnos ali razumemo ga 

 

Nenad Jezdić standardno odličan ,sigurno bi mogao da glumi rusko-slovenske tajkune-siledžije u američkim blokbasterima, u tom segmentu je jači od Šerbedžije

 

Niko nije spomenuo da nismo videli egzekuciju glavnog tužioca,možda se Timotijevic odnekud pojavi

 

Odavno nisam video seriju sa ovakvom crno-belom razlikom između glumaca. Ili su fenomenalni ili očajni u stvari golmanPletikosić  bi bio ni tamo ni ovamo,kao i njegov lik.

 

Rasplet sa onim kopljima,ubijanjima ko koga i zašto,okršaj kod Okej korala, Maja D. velika mestresa, sve je to jedan veliki palp.

 

Šteta.Po meni kvalitet serije je koliko stranih kanal odkupi prava za emitovanje. Ovo će Bjela uvaliti rusima,bugarima hrvatima  za jače tržište nije 

Očekivao sam bolje akcione scene one "akcione" su bile kvalitetnije 

 

 

 

 

Link to comment

Ali u seriji gde je sve explicitno malo je neočekivano  , ne verujem da je taj trenutak negde zagubljen u montaži . Jeste da je to jedino logično

ali nemojte da podcenite Stojiljkovića 

 

Onaj rasplet oko kaluđera je glupav na više nivoa . Ajd  trebao im je za nastavak,ali mogli su da smisle nešto maštovitije:Živkovićevi pederi ga spašavaju uz gomilu dinamita,rafali takoto ili masoni šalju neku specijalnu jedinicu ili ga Fjodor(moj favorit) raspali po tintari a mi sa nestrpljenjem čekamo 2019. da vidimo šta je bilo sa njim ,i sa Degeneris i Starkovima 

 

 

Link to comment

Ne vidim da je iko pomenuo Dugalića (general Živković), čovek suvereno vlada glumom, pokidao je u seriji. Odličan i Laušević, odlični i Makedonci, osim možda ove ribe kojoj Kičić prereže vrat. Jeste zanimljiva, ali preterana facijalna ekspresija, preduge dramske pauze, prenaglašava replike – slično kao Kičić, koji mi je, izvinjavam se, zaista užasan glumac. Glumice takođe blede i slabe, posebno ona simpatična Istrijanka koja igra doktorovu ženu.

 

Odličan je i Goran Bogdan koji glumi Golubića. Nije loš ni ni ovaj klinac koji glumi Pletikosića, nemam pojma ko je, ali stvarno osveženje u odnosu na Bikovića i ostali šoder.

 

Serija je produkcijski za klasu iznad svih domaćih, meni se dopada i poigravanje sa nacionalnim mitovima, kao i prikazivanje kontroverznih istorijskih likova, poput Golubića, u pozitivnom svetlu.

Solidan kritički odnos prema „slavnoj istoriji“, vrlo drsko bavljenje korupcijom, nesposobnim činovnicima, potkupljen oficirima, nesposobnom dinastijom... Makedonski separatisti nisu prikazani kao zle, prljave ubice, već kao zaneseni, ali dezorijentisani borci za ideale.

 

Nešto ne znam da u našoj kinematografiji za širu publiku ima sličnog, tako poštenog odnosa prema sebi, istoriji i mitovima.

Scenario solidno napisan, kasting vrlo dobar, čini mi se maksimum izvučen iz budžeta, dobro režirano, ja uživao gledajući. Razumem zamerke, ali meni suštinski tu ništa ne smeta. Meni ovo zaista jedna od boljih, ako ne i najbolja, domaća serija koju sam pogledao

 

Edited by banatjanin
Link to comment

makedonka mi je riba iz ekranizacije sin sitija, skroz stripovski izgleda, i po mom skromnom, to funkcionise.

ostali dobri koje si nabrojao zaista jesu dobri, ali se ne slazem u pogledu scenarija, jebiga, previse se tu gluposti dogadja.

nazalost jeste nasa najbolja serija (meso nisam pogledao) u poslednjih x godina, mozda bolje reci najmanje najgora.

svakako plus za produkciju, i samu ideju da se tako nesto, da ne kazem, zanrovski definisano, i kod nas snimi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...