Jump to content
IGNORED

Senke nad Balkanom


mustang

Recommended Posts

6 minutes ago, Filozof manijak said:

I pored očiglednih manjkavosti oko kastinkga, glume nekih glumaca, i delova radnje, ovo mi je najbolja domaća serija u nekih 30ak godina. Nekako mi je legla i žanrovski, i epoha u  kojoj se radnja odvija. Ako ništa drugo, bar me je naterala da u par navrata istražujem po netu i saznam neke nove informacije iz tog vremena.

 

Bjela bi bio ponosan na tebe. A i sebe.. :D

 

Ali da, isti slucaj je i kod mene. Kad god gledam nesto smesteno u epohu koja me zanima, obavezno trazim dalje i o dogadjajima i o licnostima. Tako sam radio i za Boardwalk Empire, tako za Peaky Blinders, tako i sada za Senke..

Link to comment

 

 

 

- zašto je orderemeister morao biti skraćen za glavu, prosto bio je provaljen, inspektori znaju ko je on, tako kompromitovan bi samo mogao da navuče policijsku raciju na nekom od narednih sastanaka

 

Pa da cela organizacija bude predmet policijske istrage i da ih raskrinkaju, plus se eventualno otkriju i njegove veze sa generalom Živkovićem i uloga oko princa Đorđa.

 

BTW. Niko nije obratio pažnju na završnu scenu gde Lauš traži da maknu sliku sa „crnim suncem“, koje iz nekog razloga nije naslikano kao svastika (što tuljani nose na odorama), već kao kolovrat.

 

Link to comment
4 hours ago, theanswer said:

tako da je poenta u stvari da se izbegne true detective 1 kraj i da bude malo bittersweet, kao jeste bjela pametan al u stvari je glup, izradi ga sistem a on mu posle svega i tolike karijere naivno verovao. al opraštam mu pošto sam video kako se kod kesića posrao po radošu bajiću

1 vajerovski kraj.

Jel može kratak preprič glede bele i radoša?  

Link to comment
30 minutes ago, Tribun_Populi said:

 

BTW. Niko nije obratio pažnju na završnu scenu gde Lauš traži da maknu sliku sa „crnim suncem“, koje iz nekog razloga nije naslikano kao svastika (što tuljani nose na odorama), već kao kolovrat.

 

 

Lauš, kao princ Đorđe je bio upečatljiv u svakoj sceni. (Ona scena sa dr Avakumovićem, kad ponavlja mitologiju tuljana mi je bila jako dobra)
Valjda je tražio da maknu sliku pošto je smaknut doktor, pa i princ više ne mora da se pretvara kako je pod uticajem tuljana.

Link to comment

Mislim da je ubistvo Austrijanaca vraćanje duga Golubiću, koga je baš potreslo obezglavljivanje prijateljice , Avakumovićeve žene...


...shiit has hit the fan....

Link to comment

Odlicna i finalna epizoda. 

Kicic ubedljivo najbolji. Bukvalno se odusevim kad ga vidim u sceni. Go i krvav poziva gazda Kira na dorucak - epski. Mozda je trebalo i njega da koknu, al ima nosinu Bjela za novu sezonu. Meni Laus ko Obilic pred Muratom. Lud i zgadjen. Do pola serije zalih za prvoobezglavljenom, od pola se priviknuh na Bergamovu.

Humor mi je do jaja. Muzika top.

Steta sto je gledanost poslednje bila manja od proseka, al dobro je da svi lazu o gledanosti, mozda se neko i upeca.

Idemo na Nemanjice... Dok Sloboda Micalovic ne zaglumi, nece se videti koliko je kasting Senki odlican.

Link to comment
18 hours ago, raindelay999 said:

Misli se na legendarnu(izmisljenu) Mariju Orsic. Bilo bi super da u drugoj sezoni ubace i njen lik jer onda samo Aldebaran je granica.:521_rocket: + bi onda imali vezu i za dugu kosu bankarke:12_slight_smile:

Quote

 

U epizodi kojom je završena prva sezona spominje se lik Marije Oršić, vođe okrutnog kulta "Tula". Upravo jedna od protagonistkinja u toj epizodi pominje ženu koja "kroji kape svima u društvu Tule". Nju će tumačiti jedna od omiljenih sprskih glumica.

Reč je o Vesni Trivalić.

- Vesna će, prema dosadašnjim planovima, u drugoj sezoni igrati kontroverznu Mariju. Scenaristi trenutno razrađuju njen lik, koji će biti veoma intrigantan i brutalan. Oko nje će se isplesti mnoge mračne misterije, a publika će sve to moći da vidi krajem sledeće godine, kada će biti emitovan nastavak serije.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...