Jump to content
IGNORED

Senke nad Balkanom


mustang

Recommended Posts

nisam gledala ovu poslednju epizodu, bila u pozorištu, taman ću lepo zavaljena da gledam to krvoproliće u reprizi, na staru godinu :D

 

pre dosta godina sam gledala kičića kao amadeusa, čini mi se, u beogradskom dramskom

bio je sjajan

šta se sa tim čovekom dogodilo u međuvremenu ?

Edited by dùda
Link to comment
9 minutes ago, dùda said:

nisam gledala ovu poslednju epizodu, bila u pozorištu, taman ću lepo zavaljena da gledam to krvoproliće u reprizi, na staru godinu :D

 

pre dosta godina sam gledala kičića kao amadeusa, čini mi se, u beogradskom dramskom

bio je sjajan

šta se sa tim čovekom dogodilo u međuvremenu ?

 

To on i Peca Ejdus kao Salieri? Cuo dosta pohvala, ali ich ne verujem.. :D

 

On jednostavno preglumljuje, nesto poput Toma Kruza, na silu se trudi da ukrade sou i zato je iritantan. Neko je lepo uporedio Kaludjerovu ulogu sa Hansom Landom u Tarantinovim Basterdsima, samo sto Kicic nije glumacki kalibar Christopha Waltza. A ni Ledgera, ciji Joker mu je bio jedan od uzora koliko smo culi..

Link to comment

Kad kažu Kičić ljudi vole da pričaju o Stefanu Kapičiću valjda, urbanom folirantu od kog im se bljuje.

 

Ovde je Kičić onaj vaćaroš Sumpor iz Kengura koji ovaj put igra na veliko. I totalno mu pristaje.

Edited by dillinger
Link to comment

Po mom mišljenju, Kičić je glumio sve bolje kako je serija odmicala. U poslednje dve epizode tačno se moglo videti to neko ludilo koje izbija na površinu, i trenutne promene raspoloženja. 

Btw, dobra poslednja epizoda, uspeli su da raščivijaju i završe više paralelnih radnji, koliko toliko uspešno. Meni lično, nekako su prelako skenjali dobrog doktora Avakumovića (nekako mi bzvz da ordermajstera tako lako skviknu članovi reda niže hijerarhije. I na koju foru je bankarka postala vođe sekte čim joj je pristupila?).
I za kraj, svidela mi se fora sa prosjakom-Isusom (moglo se to naslutiti koju epizodu ranije kad je Bjela sanjao prosjaka razapetog)

Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

Po mom mišljenju, Kičić je glumio sve bolje kako je serija odmicala. U poslednje dve epizode tačno se moglo videti to neko ludilo koje izbija na površinu, i trenutne promene raspoloženja. 

Btw, dobra poslednja epizoda, uspeli su da raščivijaju i završe više paralelnih radnji, koliko toliko uspešno. Meni lično, nekako su prelako skenjali dobrog doktora Avakumovića (nekako mi bzvz da ordermajstera tako lako skviknu članovi reda niže hijerarhije. I na koju foru je bankarka postala vođe sekte čim joj je pristupila?).
I za kraj, svidela mi se fora sa prosjakom-Isusom (moglo se to naslutiti koju epizodu ranije kad je Bjela sanjao prosjaka razapetog)

 

Pa dala im Longinovo koplje koje su toliko bezuspesno trazili. Dovoljno da postane glavna..

 

Uzgred, ne znam koliko je ljudi guglalo za prosjaka, taj glumac je igrao malog Bjelu u LSLG..

Link to comment
21 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Pa dala im Longinovo koplje koje su toliko bezuspesno trazili. Dovoljno da postane glavna..

 

 

 Jes'.

I joše nešto mi promaklo....jel Rajački iskazao sumnju u autentičnost koplja? NIsam najbolje ispratio taj deo...

Link to comment

Jeste, tacnije, sumnjaju tamo u njihovoj centrali da Rusi mozda i dalje drze original ili da su i oni imali lazno koplje.

 

Ali, nema, kad Prso nadje dobrog majstora, ne moz' razlikovati original od kopije..:D

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment
21 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ali, nema, kad Prso nadje dobrog majstora, ne moz' razlikovati original od kopije..:D

 

To i je najslabiji deo raspleta, al ajd, možda je bilo staaaaarih dobrih kovača u to vreme :lol:

Link to comment

da tada je majstor dobijao diplomu tek kada uspe da potkuje jaje, a ne ko ovi danas :happy:

- zašto je orderemeister morao biti skraćen za glavu, prosto bio je provaljen, inspektori znaju ko je on, tako kompromitovan bi samo mogao da navuče policijsku raciju na nekom od narednih sastanaka

- bečki dželat je nastradao jer je posegnuo za pištoljem bjela je hteo da ga hapsi, kao i kaluđera jer veruje u sistem :1_grinning:

Link to comment

Aj što je Bijela uspeo da zajebe tuljane i komunjare sa jeftinim kopijama, oni nikad nisu ni videli pravo koplje pa kao razumljivo je da nasednu, al da zajebe Ruje koji jedini znaju kako izgleda original je našupljiji deo priče.

Link to comment

I pored očiglednih manjkavosti oko kastinkga, glume nekih glumaca, i delova radnje, ovo mi je najbolja domaća serija u nekih 30ak godina. Nekako mi je legla i žanrovski, i epoha u  kojoj se radnja odvija. Ako ništa drugo, bar me je naterala da u par navrata istražujem po netu i saznam neke nove informacije iz tog vremena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...