Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

5 minutes ago, bags said:

Nisam voleo nikad ni jedne ni druge ali mi je Brazil bio uvek drazi. Najvise zato sto sam ja bio Bebeto a najbolji drugar Romario. (a 94. je prvo prenstvo da sam bas detaljno ispratio)

Druzio si se sa Lutovcem?

  • Haha 1
Link to comment

Do neke 2006-8 mi je BRA uvek bio draži. Osovina Romario - Ronaldo - Ronaldinho.

 

Kada je Dinho ispao iz peak-a i počeli da se ređaju Gilberto Silve, Ramiresi i ostali Felipe Melo-i prešaltao sam se na ARG. 

 

Gotivio sam njih i ranije (ko ne može da gotivi ekipu Havijera Zanetija), ali tada su mi postali ekipa za koju navijam kada se igra BRA-ARG. Verovatno i pod uticajem činjenice da su gaučosi generalno bolje prolazili u Interu :D

Link to comment

Kao zakletom žabaru nisu mi bili dragi ni jedni ni drugi, mada je bilo igrača na obe strane koje sam izuzetno voleo. Zubatog nisam gotivio dok maltene nije okačio kopačke o klin, sad nemam dovoljno reči hvale za njegov talenat, kakvi palci Kristine i slični.

  • +1 2
Link to comment

uvek Brazil.

još od one ekipe iz Italije '90. Dunga, Kareka, Branko, Romario, Tafarel... posle sam gotivio opasno Đalminju, (pravog) Ronalda, Žunjinja iz Liona, (dok još nije bio debelli) Ailtona, Žardela, i naravno Ronaldinjo... jbg, uvek su imali neke vanserijske i sexy igrače koje nisi mogao da ne voliš... kasnije sam tek skontao retrokativno ko je bio Sokrates.

 

kod Argentine mi je uvek nešto falilo.

prvo sam ih zamrzeo kad su nas te iste '90 izbacili na penale. posle mi se nešto Maradona ogadio onim urlanjem u kameru nakon (vrhunskog) gola Grcima '94. i uvek tako nešto. jedina dvojica kojima nisam našao manu su bili Rikelme i Batistuta :smiley_hail:

Link to comment
2 minutes ago, Svarog said:

Đalminju

 

Uh to je bila zver od igraca. Totalno sam ga zaboravio nakon svih ovih godina. Nije on nikad briljirao za Brazil ali je u Depotivu bio bog fudbala. Bukvlano je sve znao da izbaci celu odbranu paso, da zakuca go kao centarfor, da dribla, da polomi... Neverovatan igrac.

  • +1 1
Link to comment

Nikad nisam voleo ni jedne ni druge, uvek sma navijao za Evropljane protiv njih... Kad igraju međusobno, malo mi je darža Argentina...

 

Mislim da sam bio jedni u društvu koji je bio tužan 1986 i radostan 1990...  :fantom:

 

  • +1 1
Link to comment

Brazil sam uvek gotivio do onog prvenstva kod njih kad su se molili bogu pre nego sto izvedu aut, ogavna momcad bese. Navijao sam da Svabovi daju 15 komada, nije mi ni 7 bilo dosta

Argentinosi su mi uvek bili ogavni pre Mesija, kad bude batalio bice mi ogavni opet, navijam da uzme bogilju oduvek

Da treba da sastavim drim tim celog tog perioda ne bi upali Tafarel, Kaka, Roberto Karlos, Nejmar i jos gomila 

 

Link to comment

Brazil 2006. je verovatno najbolja momčad koju sam ja očima video, ako čisto posmatramo individualni kvalitet igrača. Dinjo, Zuba, Kaka i Adriano je navala koja bi svakome morala da utrpa tri komada. No šta su oni radili na tom prvenstvu, kako su se spremali, bogapitaj.

  • +1 1
Link to comment

Uvek sam voleo i jedne i druge, brazilske pimplere sa nogom mekom kao pamuk, ali i dugokose argentinske prznice i folirante u onim plavo-belim straftama, sto su brojeve na mundijalu delili po abecednom redu. I jedni i drugi su nosili sa sobom miris dalekih, egzoticnih zemalja, plaza i palmi, dzungli i pampasa, posle nas sam uvek najvise gledao te dve repke. A onda... 

 

Onda sam napunio 18 i provalio azurno plavu... 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, bags said:

Pravi Ronaldo je tad bio vec gotov. Ostali nisu bili sastavljeni kako treba...


I Adriano manje-vise. Ronalda su kapiram stavili da igra da bi oborio rekord, mozda nije trebalo ni da putuje onako debo i propo na to SP

I posle Kloze obori njegov na zive oci :laugh:

Tesko je to bilo uklopiti, Zuninjo bi tad bio u 11 u bilo kojoj drugoj repstaciji, osim mozda Francuske 

Leto pre toga su urnisali sve na Kupu Konfederacija 

Zapravo lazem, navijao sam protiv njih i 2002, zbog pljackanja Turaka i Belgijanera

98 finale pre finala, greota sto je iko morao da izgubi. Dan danas su mi od njinih™ omiljeni BRA, NED, CZE, COL i MEX 

 

Link to comment

Kao klinac navijao sam  za Brazil, Ronalda i SOS kanal. Sada ne mogu za Brazil da navijam jer tamo igra Neymar, toliko mi je odvratno to njegovo glumatanje, simuliranje. Simpatisem autsajdere sto je valjda normalno, osim kada je autsajder domacin turnira, ali generalno navijam protiv nekoga, protiv Engleske, domacina turnira, protiv dajvera. Zato mi je i Mesi drazi od Neymara, jer trpi duel, ne pada posle jaceg pogleda odrambenog igraca. Zato mi je danas Argentina draza od Brazila.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...