Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

Meazza :smiley_hail: U kakvu si me zečiju rupu bacio, sinoć odem da vidim fudbalere iz sedamdesetih i prvo skontam da su Vučić, Plenković i Bratušek rođeni u 34 dana. (Onaj iz RHCP dijeli rođendan sa Vučićem.)

 

Nađoh grešku na engleskoj vikipediji, nema Cafua na spisku bitnih rođendana iz 1970.godine.

 

1970 - imam dilemu koga tu da stavim. Van der Sar kao jedan od najboljih golmana svih vremena, dvostruki osvajač Lige prvaka, Shearer kao jedan od najboljih golgetera svih vremena ili Cafu kao dvostruki svjetski šampion i jedan od najboljih desnih bekova ikad. Van der Sar je imao loš period u Juventusu i purgatorij u Fulhamu, sa repkom nije osvojio ništa. Shearer ima skromnu kolekciju timskih trofeja, puno ozljeda i najbolje godine koje su provedene u Newcastleu. Cafu je protratio najbolje godine karijere na Romu. Solidan tim bi sklepala ta generacija, na sredini bi sa posebnim cinizmom lomili Simeone i Petit, ne znam da bi ijedna generacija mogla napraviti bolju osovinu u sredini terena. Luis Enrique, Scholl i R. de Boer bi pomagali Sheareru. U odbrani ispred Van der Sara F. de Boer.

 

1971 - Roy Keane. Legitimni kandidati su Pep Guardiola, najdraži Cruyffov igrač u Barci, Henrik Larsson, igrač koji je golove davao za četiri bivša evropska prvaka, Jari Litmanen, golgeter u Ligi prvaka i najbolji finski fudbaler svih vremena (u inače nevjerovatnoj konkurenciji), Zlatko Zahovič, kao najbolji ne-golman kojeg je Slovenija dala fudbalu nakon osamostaljenja, i Hakan Šukur, šta god govnar Erdogan mislio, najbolji centarfor turskog fudbala.

 

1972 - zlatna godina. Zinedine Zidane, Luis Figo, Rivaldo, Pavel Nedved, Manuel Rui Costa, Miroslav Čermelj. :smiley_hail: Šta drugo očekivati od godine koja je počela rođenjem Thurama. Zizou je ipak najveći.

 

1973 - Roberto Carlos, Fabio Cannavaro, Marco Materazzi, Javier Zanetti :wub: ,Claude Makelele, Edgar Davids, Christian Vieri, Pippo Inzaghi, Ryan Giggs, Robert Pires :heart: , Marc Overmars. Rekao bih da je Cannavaro tu najbolji, ali baš tijesno.

 

1974 - Alex Del Piero iznad svih. Solu Campbellu, Scholesu i Salasu svaka čast, ali...

 

1975 - David Beckham, Hernan Crespo, Juan Veron, Robbie Fowler... Beckham.

 

1976 - Još jedna godina Evropskog prvenstva koja je porađala velikane. Ronaldo ipak ispred svih ostalih, a među tim ostalima su Vieira :heart:Totti, Ševčenko, Nesta, Seedorf, Kluivert, Van Nistelrooy (ova dvojica Holanđana rođena istog dana), Kanu, Ballack (on, Totti i Sheva su rođeni u 4 dana)...

 

1977 - Thierry. :pera: 

 

1978 - Buffon, uz dužno poštovanje Kloseu, Drogbi i Puyolu.

 

1979 - Pirlo. Owen najzvučniji pratilac.

 

  • +1 6
Link to comment
3 hours ago, Facundo Orellana said:

Iniesta je bio najslabiji deo trija sa Mesijem i Xavijem. Svoju šansu jeste iskoristio na SP, ali je u reprezentaciji i klubu uvek bilo daleko bitnijih igrača od njega. 

 

Ja bih rekao da je bio najbitniji dio trija.

  • +1 3
Link to comment

Cafu je jedini igrac u istoriji koji je igrao u tri uzastopna finala SPa, mislim da Van der Saar nema tu sta da trazi. Shearer s druge strane, uf, mozda najkompletniji spic kojeg je Engleska ikada dala, ali video jako malo Lige sampiona, a i igrao u mracno doba engleske reprezentacije pa ni tu nije imao bas puno uspeha.

Link to comment
23 minutes ago, goofs said:

Cafu je jedini igrac u istoriji koji je igrao u tri uzastopna finala SPa, mislim da Van der Saar nema tu sta da trazi. Shearer s druge strane, uf, mozda najkompletniji spic kojeg je Engleska ikada dala, ali video jako malo Lige sampiona, a i igrao u mracno doba engleske reprezentacije pa ni tu nije imao bas puno uspeha.

 

Ma naravno. Ima i neke simbolike da je jedna od rijetkih klupskih titula Cafua i Rome došla zahvaljujući Van der Sarovim gafovima protiv Rome. :D S druge strane, Van der Sar je bio ugaoni kamen brutalno dobrog Uniteda 2007-09 koji se uglavnom percipira kao Ronaldov tim, ali tu je defanziva bila razlika u odnosu na rivale. Jedini put kad United nije bio prvak u Van der Sarovoj eri je bila ona sezona u kojoj je odsustvovao zbog bolesti supruge.

 

Shearer je bio čudovišno dobar igrač. Ne znam kako mu se desilo da promaši penal protiv Partizana, bio je atipičan Englez sa kreča. Imao je peh i sa reprezentacijom da je on reprezentaciju napustio sa 30 godina, taman kad se pojavila generacija Gerrarda, Lamparda, Rooneya... Na tri prvenstva na koja je igrao je svoj posao odradio bez greške.

 

Cafu, s druge strane, bi u današnje vrijeme vrijedio 80-90 miliona nečega k'o iz pičke. 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Mršav mi je Ribery na '83. Možda mogu da ulete Fićo Lahm ili Dani Alveš.

 

dani alves rekao bih. valjda je rekorder u broju titula 

 

2 hours ago, ArleKino said:

1978 - Buffon, uz dužno poštovanje Kloseu, Drogbi i Puyolu.

 

lampard, kakav crni buffon.

Link to comment

Buffon je mozda jedini golman kojeg bih ja uvrstio u ove liste, osim sto je bio klasa (i privatno govnar), trajao je bas puno. Pricam o golmanima od 90ih pa na ovamo, za ove pre ne znam, Jashin je verovatno bio dovoljno velika faca.

 

'76 bas zakiva :blink:

  • +1 1
Link to comment

Nisam protiv Lamparda, jeste on mnogo potcenjen. Buffon... Sta znam. Nekako da bi golman upao na spisak mora da bude vise od golmana. Jašin je bio alfa i omega SSSR reprezentacije, referentna tacka, olicenje harizme i trener na terenu. (Pored toga sto je napravio revoluciju svoje pozicije i sto je privlacio publiku na utakmice kao neka atraktivna desetka). 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...