Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

On 10.10.2022. at 17:28, MocaVukotic said:

Onda sam napunio 18 i provalio azurno plavu... 

 

cenjenje italijanskog fudbala ti je kao ljubav prema pihtijama.

to dolazi tek s godinama.

  • +1 2
  • Haha 3
Link to comment
3 hours ago, bags said:

 

Ne znam bas. Villa i Saurez blago receno precenjeni.

 

Suarez je toliko potcenjen da to nije normalno, cak ga i nema na spisku, a po brojevima (golovi+asistencije) parira Kristijanu Ronaldu. Taj Luis Suarez na listi nije Urugvajac nego Spanac, dobitnik zlatne lopte. Ajde Villa i nekako, ali Dzoni Rep i Tarcisio Burgnich u top 100... Odlicni igraci, da ne bude da ih potcenjujem, ali ipak ih ne bih stavio tu. Recimo pet igraca "Grande Intera" iz sezdesetih je na spisku, Picchi, Burgnich, Facchetti, Mazzola, Suarez - bas su preterali.

Nije idealna lista (takva i ne postoji), niti se slazem ko treba da bude br. 1, ali kakvih sve ima ova je odlicna. 

Edited by Meazza
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, MocaVukotic said:

Iz grande intera realno samo faketi i macola

 

Piki, Burnjić i mnogi drugi su upali na listu samo zato sto autor najvise gleda osvojene trofeje. Pa tako Batistuta nije upao na listu jer nista nije osvojio, a Dzoni Rep se nalazi na njoj.

Link to comment

Svi znaju Gerda Milera kao kralja peterca, kao klasicnu devetku koja je tu samo da slozi loptu u gol sa par metara.  Na  ovom mecu protiv Liverpula covek bez problema igra veznog igraca, povuceno, ucestvuje u organizaciji igre, igra odbranu. Gledajuci vintage/classic meceve stekao sam utisak da su ranije fudbaleri bili kompletniji,  dok su danas specijalizovani za jednu poziciju, znaju dobro jedan segment igre dok su u  ostalim slabi. Takodjer, primetio sam da su ranije mnogo vise koristili slabiju nogu, neretko sam vidjao da igrac izvodi korner, slobodnjak "pogresnom" nogom.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...