Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

35 minutes ago, jms_uk said:

Rudnik uglja Antonín Zápotocký ?

:kecman:

vlajecka-dul-antonin-zapotocky-nositel-r

 

Mada - industrijska arheologija, sa sve topikom Istorija fudbala na stranu - sto se Čeha (i Slovaka) tice, mogao bi i na umetnost, knjizevnost narocito.... :D 

Lazy-Poslednji-Vagonet-02.jpg

 

Lazy-Poslednji-Vagonet.jpg

 

Link to comment

Uh, ovo je glavolomka u najavi. Ništa ne uspevam da izguglam.

 

SGK mi najviše vuče na Spor ve Gençlik Kulübü (sportski i omladinski klub), mada je uobičajen red reči Gençlik ve Spor Kulübü.

 

Ako pretpostavimo da je G na početku ime grada, manje-više jedini kandidati su Gaziantep i Giresun. E, sad, Gaziantepspor se jedno vreme zvao Gençlikspor ve Şehreküstü Gençlik Kulübü (Şehreküstü je hud u gradu) ali u tom slučaju je skraćenica GŞGK a meni ono na fotki deluje kao obično S a ne Ş, Uz to se boje ne uklapaju, Gaziantepspor ima sivo-crvene dresove mada je naravno moguće da su menjali boje.

 

Uzgred, u Gaziantepu postoji hokejaški klub koji se zove Gaziantep Gençlik ve Spor Kulübü. Ne znam šta da mislim, može da bude i nešto sasvim deseto.

Link to comment

Viki mi izbaci preko 30 klubova na G, u FM bazi sam našao još veću listu :wacko:.

Čekam odgovor od Pere Mezata - a možda ni on ne zna pa je ostavio samo slova

https://www.peramezat.com/urun/gsgk

 

Generalno problem sa tim starim značkama, naravno što starije to vrednije, je mogućnost da klub više ne postoji. Kao i sa ovim jubilarnim, ako su uopšte fudbalske  (NSM 25).

 

 

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

 

Prva dva meca za mene su i premijerna, za vas ne znam, do sada nisam video utakmice Jugoslavije u Spaniji i kod kuce (koliko videh na Maksimiru) protivu Rumunja, koje su se zavrsile neslavno. Revansi, s druge strane su cuveni, i lako se nalaze na jutjubetu, a zlosreci Huanito se godinama vrteo na RTBu sa svojim bliskim susretom cetvrte vrste sa unucetom, sto nam je vecini nas mastodonata poznato.

U to ime, ispijmo unuce (ili dva, ili n) i uzivajmo? u ovom videju.

 

 

 

 

Sve dok nas urednici ovog uvazenog kanala ne priupitaju Pepito, Pepito, kad cemo za Mehiko...

  • +1 1
Link to comment
On 31.10.2021. at 19:42, Meazza said:

Di Stefano, scorpion kick 1953 protiv Valjadolida u svojoj prvoj sezoni za Madrid.

 

251306939_10220007894847593_425135248109

 

Ovu fotografiju sam zauvek zapamtio iz knjige "11 veličanstvenih" Zvonimira Magdića. Kakvih tu priča ima, a kroz celu knjigu provejava dilema Pele ili Di Stefano (knjiga je pisana pre ere El Pibea). Tako je dobro napisano da mi je do danas ostalo krivo što nisam imao priliku da gledam Di Stefana kako igra. A knjigu sam poneo sa sobom kada sam se selio i čuvam je na počasnom mestu u radnoj sobi.

  • +1 3
Link to comment
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...