Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

9 hours ago, Zico said:

Romario ide otvorenom kopackom, doduse jeste Maldini uklizao sto je nedozvoljeno, tako da Maldiniju zuti za klizeci, Romariju crveni za opasnu igru.

Prestajem da pratim fudbal kad ovo bude nedozvoljeno

Link to comment

Finale je bilo dosadno ali je Brazil sa Romariom i Bebetom zasluzeno uzeo titulu. Meni su i dalje kretnje Romaria pri postizanju golova neprevazidjene, oni brzi okreti, driblinzi, lobovi, mrtvi uglovi... Po gradji, govoru tela, svemu, on je brazilski Maradona. Znaci car. 

Link to comment

Potpuno zasluženo. Svi njegovi golovi na tom turniru su suva umetnost a meni se najviše u sećanje urezao onaj protiv Švedske u polufinalu. Žoržinjo, kralj centaršuteva, koji Romarija onako malenog pronalazi na drugoj stativi u šumi Šveđana, i to tako da ovaj bukvalno nije morao da skoči već samo da namesti glavu. 

 

Imao je Žoržinjo još jedan takav pogodak u trepavicu u grupnoj fazi, zaboravih da li protiv Rusije ili Kameruna. Pogodio je Marsija Santosa a akciju sam zapamtio jer ju je započeo Dunga tako što se namestio na pas prema kaznenom i onda u poslednjoj mikrosekundi prebacio nogu preko lopte i spoljnim delom kopačke ćušnuo loptu Žoržinju na bok, bez da je uopšte pogledao tamo.

  • +1 2
Link to comment

Nepodnosljiva lakoca zivljenja

 

Najbolji mi je ovaj prvi, protiv rusije, samo je podmetnuo nogu pod loptu i ova je usla tik uz stativu, 4 kharina da je ne stignu. Kokoska

Link to comment

Romario je falio Brazilu 1998. On i Ronaldo su bili stravičan tandem prije Svjetskog prvenstva. Sjećam se kad su ugazili Australce 6-0 u finalu Kupa Konfederacija, obojica dala hat-trick.

Link to comment

Sto bese nije igrao, povreda?

 

Secam se da je igrao Bebeto i da si mogao da navijes sat i sacekas 60ti minut kad Bebeto izlazi a ulazi Denilson, tada najskuplji igrac sveta (a igrao za Betis). Na svakoj utakmici tako.

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...