Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

Jeste gledali tabele pre 94/95? :D 15 neresenih u sezoni k'o dobar dan, kako su tek tad namestali. 

Avelino i Piza nikad nisu igrali Serie A otkad pratim, kese iz perioda kad sam poceo su Redjana, Kremoneze i Padova, nisu se u ovom veku ni vracali. S Fodjom sam se mimoisao tacno, pricao mi cale da su bili najseksiji u ligi. 

A i nisam dugo nista cuo o Vicenci/Pjacenci. 

Edited by Plajvi
Link to comment

@Meazza definitivno, mislim da sve lige po Evropi treba skratiti na 18, osim mozda Engleske koja vec ima ustaljen novcani sistem tako da se i ovi mali mogu opariti i postati konkurentni, bar donekle, mada ni to ne radi uvek kako treba, vidimo tabelu ove sezone. Ostali kao da su videli sta rade Englezi pa ajde da ih kopiramo, ali prvo cemo da prosirimo lige jer je to najlakse, ovo sa sistemom TV novca cemo usput. Malo sutra.

 

4 razlicita sampiona u nizu, tacno, no ja sam mislio na to da nijedan tim nije odbranio titulu, pa tako imas niz od pet godina gde je svake godine drugi sampion (niz pocinje i zavrsava se sa Juventusom). Identicno je bilo i pocetkom 90ih, sa razlicitim ekipama - Milan, Inter, Napoli, Samp, Milan. Taj fudbal nisam gledao jer je bio pre mog vremena, ali po svemu sudeci bio je grozomoran :D mnogo bunkerisanja i katenacja, Milan je '94 uzeo titulu sa 36 datih golova na 34 utakmice, mislim da gore od toga ne moze. Ironije li, u Ligi sampiona su bili mnogo efikasniji, cak 4 u finalu Barseloni uz Dejine magije.

 

2007. je u neku ruku payback za citav taj period Milana, od 2003. do 2007. su svaki put mogli do trofeja - dva put su imali neobjasnjivo pomracenje uma (Deportivo i Liverpul), a 2006. ih je sudija u polufinalu protiv Barselone propisno osakatio jer je ponistio Sevcenku gol na racun toga sto je Pujol smotan i sto se sapleo sam o sebe

 

Spoiler

 

 

Barselona je nakon toga uzela titulu. Tu sezonu Milan je poceo kasno, cekali su razresenje kalcopolija, nisu znali hoce li u drugu ligu, hoce li u LS uopste, sa Zvezdom su igrali maltene bez ikakvog treninga. I to je bila najslabija selekcija Milana u tih pet godina, Sevcenko je kao najbolji igrac sveta bio prodat u Celzi, zamena je bila Alberto Djilardinjo. Mos mislit. 

 

Na papiru gledano, Milan je trebalo da bude pobednik 2005. a Liverpul 2007.

 

Bilo je jos slicnih primera, bar mi je tako ostao utisak u secanju. Italija 2002. je bila jaca nego 2006, imala je Maldinija, prime-Vijerija i Del Piera, ali nije se moglo do pehara zbog vizljastih koreanaca, odnosno ljudi u crnom. 4 godine kasnije uzimaju titulu.

Bajern mi je 1999 bio jaci od Junajteda i zreliji za pehar nego 2001. kad su ga uzeli. Celzi je 2008. duplo bolja ekipa od Celzija 2011, prvi izgubili u finalu, drugi uzeli Ligu sampiona.

Recimo jos Real 2000. mi je isto mindfuck titula, u rangu sa prvom Murinjovom u Portu, ta ekipa osim Raula i Karlosa nije imala neke worldclass igrace, Mekmanaman, Anjelka, Morijentes i gomila raznoraznih Micela Salgada i Ivana Elgeri. Bio je i Redondo tu, mozda na vrhuncu svoje karijere, ubrzo posle toga su ga poklopile povrede. Dve godine kasnije u Realu su Figo i Zidan, dva osvajaca zlatne lopte, nebo-zemlja razlika.

  • +1 3
Link to comment

2007 su i Celzi i Barsa i Inter bili jaci od Milana, ne secam se gde se Inter sjeb'o, ali Liverpul je sredio Rajkarda i Murinja. :D Mislim da je jebeni Penant igrao to finale.

2005 i 2006 sam se smorio kad su izbacili PSV i Lion, pogotovo PSV. 

'05 i ja kontam da su bili najjaci, Krespo, Sheva, Sedorf i Gatuzo bolji nego posle, ostali starci takodjer. 

Ne mogu da se setim koje je to sezone bilo, mislim 07/08, Milan - Arsenal u nokaut fazi, prva 0-0 u Londonu i cekam keca u revansu za 1500e i Fabregas zavuce golcinu pred kraj i ode Arsa dalje. To je otprilike i poslednji put da je Milan bio dobar.

Edited by Plajvi
Link to comment
26 minutes ago, Plajvi said:

Mislim da je jebeni Penant igrao to finale.
 

Jeste, taj sastav liverpoola je bio gorri od onog 2005, po meni...

 

Igrali su u tom finalu Finnan, Zenden, Penant i najbolji odbrambeni šipc ikada Dirk Kuyt... Da bili su tu Makerano i Agger, ali to je slabija ekipa od one gde su rupe bili samo Finnan i Djimi Traore... Ostali su svi bili legit igrači, čak i Didi Haman, kog jako nisam voleo....

 

 

 

 

Link to comment

2008. je to bilo, tu se otprilike nazirao kraj Ancelotija u Milanu

 

A Inter se 2007. sjebao u svlačionici pošto ju je držao Roberto Manćini :D ali bili su jaki ko crna zemlja, uzeli su Juventusu Zlatana i Vijeru, dodaj njih bilo kom velikom timu u Evropi i postaće tim za titulu. Krespo je tada isto bio kod njih, na pozajmici iz Čelzija, uopšte mi ne ide u glavu što ga toliko nisu želeli u Londonu.

Link to comment

I taj Inter 2010. osvaja poslednju titulu za Italijane, znaci od lukavog Inzagija 2007. do danas samo jedna titula LS.

Sto se samih ucesnika tice mislim da je Spartak Moskva u najvecem kanalu, 20 godina ih nigde takoreci nema i nijednu bitniju utakmicu nisu dobili u Evropi. Tim koji je najveci tim SSSR/Rusije uz Dinamo Kijev. Vreme Sahtjora, CSKA, Zenita, Lokomotive...

Link to comment
28 minutes ago, Plajvi said:

Panatinaikos je prop'o jos gore, igrali su i polufinale jedno devedesetih, sad ne mogu u LE da udju. 

Tacno. Imali su i finale LS 1971. To polufinale 1995. ih je pokopalo izgleda, dobili Ajax u Amsterdamu 1:0 mislim i ispali pred prepunim stadionom kuci u revansu. Ajaks je dobio Milan u finalu pa izgubio sledece finale 1996. od Juventusa na penale. Znam da sam kupio njihov sal na ekskurziji u Atini, bili su bas dominantni u Grckoj u to vreme.

Link to comment
43 minutes ago, Plajvi said:

hajduk je prop'o jos gore, igrali su i cetvrtfinale jedno devedesetih, sad ne mogu u LE da udju. 

nekad bili deo velike ex yu 4ke, drugi ili treci klub lige koja je bila medju jacima u evropi

 

sad su prosek u losem hrvatskom prvenstvu, a tituli od dinama ne mogu ni prici

Link to comment
22 minutes ago, W.F.C. said:

Tacno. Imali su i finale LS 1971. To polufinale 1995. ih je pokopalo izgleda, dobili Ajax u Amsterdamu 1:0 mislim i ispali pred prepunim stadionom kuci u revansu. Ajaks je dobio Milan u finalu pa izgubio sledece finale 1996. od Juventusa na penale. Znam da sam kupio njihov sal na ekskurziji u Atini, bili su bas dominantni u Grckoj u to vreme.

 

Imali su i cetvrtfinale 2002, ispali od Barse.

Link to comment

2012. je uzeo Čelzi, iako je mogao u periodu 2005-2009 skoro svake godine (Luis Garsija, penali, fucking disgrace) Intera je 2007. Liverpul lagano rešio. Barsa bi se izvukla nekako 2006, iako je Ševčenku poništen čist gol.  Zreo je bio Bajern 2012. da osvoji, kao i 1999.

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...