Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

17 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Осим Немачке 82, 86, 90

Matthaus je bio u sva tri skvoda, al nije igrao finale 82, takodje i littbarski, ali je propustio finale u mexicu

Link to comment
5 hours ago, goofs said:

 

 

Zanimljiv mi je holandski fudbal 90ih. PSV je uz neku vlasku magiju i neke vudu munje uspeo da dovede i Romaria i Ronalda u Evropu. S druge strane Ajax i Van Gal se pojave niotkuda i uzmu Ligu sampiona, sa gomilom dece koja ce biti okosnica reprezentacije za narednih 10 godina.

 

 

PSV je u trenutku kad je doveo Romarija bio aktuelni prvak Evrope, a i bili su puni para zbog Filipsovog sponzorstva, a  i Holandija je bila aktuelni prvak Evrope. Ronaldo je bio bas zelen i nedokazan na velikoj sceni, i nije bila neka potraznja za njim u leto 1994, zavrsio je u PSV bas zbog Romarija

Link to comment
15 hours ago, goofs said:

Ne, mislim da nijedna druga reprezentacija nije igrala 3 finala zaredom.

 

Zanimljiv mi je holandski fudbal 90ih. PSV je uz neku vlasku magiju i neke vudu munje uspeo da dovede i Romaria i Ronalda u Evropu. S druge strane Ajax i Van Gal se pojave niotkuda i uzmu Ligu sampiona, sa gomilom dece koja ce biti okosnica reprezentacije za narednih 10 godina.

 

A reprezentacija je tek luda prica, konstantno pri vrhu ali nikada dovoljno za sam vrh. '88 sampioni Evrope, '90 u Italiji su bili nesto slabiji i ispali od kasnijeg sampiona. '92 ispadaju u polufinalu na penale (#1), '94 ispadaju u 1/4f od kasnijeg sampiona u potpuno ludoj utakmici, rekao bih da su najvise namucili Brazil na tom prvenstvu (tako mi ostalo u secanju). '96 su malo podbacili, bila je smena generacija, mladi nisu jos dovoljno stasali, a matori su vec bili za staro gvozdje, no uprkos tome ispadaju u 1/4f na penale (#2). '98 igraju polufinale SPa, ispadaju na penale (#3) i konacno 2000te, pred domacom publikom, u srcu Amstedama, ispadaju u polufinalu na jebene penale (#4). Toldo ih poslednji zakopao, nakon toga ih nije bilo 10ak godina (jedno polufinale Eura doduse), do finala SPa u Juznoj Africi.

 

Ronaldo je u Evropi bio od 1994. do 2008, za PSV, Barcelonu, Inter, Real Madrid i Milan i ima jednu jedinu ligašku titulu. Valjda naj-WTF statistika ikad.

 

Holandija je bila baš penal-baksuz, s tim da je 1996.godine Holandija bila maltene Ajax, najjači tim Evrope, plus Bergkamp. Čak je i taj Ajax otpočeo penal-baksuzluk porazom od Juventusa u finalu. Protiv Italije su to digli na neviđen nivo - dva penala u 120 minuta promaše i onda još tri od četiri u raspucavanju (F.de Boer je promašio i u igri i u penal-seriji, oba odbranio Toldo, a Kluivert je pogodio stativu i u penal-seriji zabio). 

 

1990. su grupu prošli sa tri remija i naletjeli na jednog od dva Angstgegnera - Nijemci i Portugalci su im skoro uvijek smrt, EURO 2012 je bio odličan primjer.

Link to comment

Taj 1/8 festival šabanerije protiv Nemaca im je jedna od najvećih bruka i sramota ikada. Bio sam klinac ali sam dovoljno pratio fudbal da odbijem da poverujem da je to ekipa koja je samo dve godine ranije na onako predivan i dominantan način uzela Euro.

Link to comment

Мени се чини да су они 90’ у Италији прегорели. Отишли су као отприлике главни фаворити. Милан узео КЕШ 90 са три Холанђана као главним играчима, шампиони Европе, бла бла. 

Link to comment

Verovatno jesu. I Milan je sezone 1990/91 ostao bez ijednog trofeja. 

 

Nego sad nesto razmisljam, kad bi neko sabrao broj kola u kojima je Milan bio prvi na tabeli Serie A tokom celog Sakijevog mandata ne verujem da bi ih bilo ukupno 10. 

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Мени се чини да су они 90’ у Италији прегорели. Отишли су као отприлике главни фаворити. Милан узео КЕШ 90 са три Холанђана као главним играчима, шампиони Европе, бла бла. 

 

A bili su malo i baksuzi. Vodili i protiv Egipta i protiv Irske pa primali golove za 1-1. Sa Ircima su imali identičan učinak pa ih ždrijeb smjestio na 3.mjesto u grupi i poslao na Njemačku dočim su rečeni Irci kao drugi išli na Rumune. Grupa je bila takva - pet od šest utakmica završilo remijem - da su nijanse odlučivale između prvog i posljednjeg mjesta u grupi. Holanđani su na poluvremenu posljednjeg kola bili prvi, Englezi i Egipćani drugi i treći sa identičnim učinkom, a Irci četvrti. Dva gola i jedan ždrijeb kasnije, Englezi su osvajači grupe, Irci drugi, Holanđani treći, a Egipat posljednji.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, goofs said:

Malo baksuzi da, ali kao sampion Evrope moras tuci Irsku i Egipat, ako nista bar jednog od ta dva, dajbeoca

 

To i nije bas neko pravilo. Francuzi 2002 nisu dali nijedan gol, a Cehoslovaci, Danci i Grci se nisu ni kvalifikovali za naredna svetska prvenstva 78, 94 i 2006.

Link to comment

Ne znam da li su bili, ali FIFA racuna SAD kao treceplasirane. 

 

To prvenstvo je pomalo obavijeno velom tajne buduci da u Evropi nije vladalo skoro nikakvo interesovanje za turnir, u najboljem slucaju novine su mu se podsmevale, ali cisto sumnjam da su tacne one price o neverovatnoj kradji u polufinalu, tipa da je policajac asistirao za gol urugvajskom igracu. Ne sumnjam da je sudjenje bilo pravo domacinsko, ali trazio sam i citao sve sto se moglo naci na internetu iz raznih izvora na spanskom i engleskom (Argentinci bi sigurno objavili tu pikanteriju, kao i bilo sta drugo da bi spustili Urugvajce), ali nista o policajcu koji asistira nisam nasao. Pa ni izvestaj nase Politike ne pominje taj incident, pominje se samo ponisten drugi gol zbog ofsajda:

 

https://pbs.twimg.com/media/DFwuWvTWAAAeMJW?format=jpg&name=4096x4096

 

Bice da je u pitanju ono nase preterivanje i dodavanje, kao po obicaju. Trebalo je opravdati tezak poraz, verovatno i zbog finansiranja saveza koje je moguce dovedeno u pitanje ili nesto u tom fazonu.

 

Evo jedne kul slike sa pocetka utakmice. Dr Milutin Ivkovic smeker :D 

 

team+captains+nasazzi+ivkovic+IFFHS-Arge

  • Hvala 2
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...