Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

mnogo su nam ukrali sa tih nekoliko godina pod sankcijama

2ep i 1sp na kojima bi bili u  uzem krugu favorita

posebno ta 1994, piksi koji je imao solidnu sezonu u olimpiku, u najboljim godinama, a inace je na sp igrao najbolje

plus je to prvenstvo na kom su balkanske drzave postigle odlicne rezultate

 ubedjen sam da bi se pricalo o balkanskom triju piksi, stoickov, hadzi i da bi mi tu bili bar u polufinalu, a piksi ako ne najbolji, a ono medju najboljim igracima turnira

 

neozbiljno je, zbog svega sto nam se desilo i svakako sport nije najvaznija stvar u zivotu, ali mi je negde zbog sporta sa ove distance mozda i ako ne najzalije, a ono najcesce pomislim sta smo mogli tih godina

 

brutalno smo bili jaki u svim sportovima koji sui kod nas popularni (onih 5 kolektivnih) i kao srj, a kao sfrj iluzorno i pominjati

Link to comment

I sada bi reprezentacije u rukometu, vaterpolu, odbojci, fudbalu i kosarci bile sam svetski vrh sa kaparisanim medaljama na svim takmicenjima, izuzev mozda u fudbalu, zbog konkurencije. Ovako, u Hrvatskoj rukomet sve slabiji, ostali nisu relevantni. Fudbal, odlaskom pojedinih hrvatskih igraca isto tako. Odbojku drzimo samo mi, ali u konkurenciji Poljaka, Francuza, Amera, Italijana, Brazila, vise smo za 5-8 mesto na OI, EP, SP uz povremene bljeskove u LN, pre svega uzrokovano nezainteresovanoscu ostalih. Vaterpolo repka bi bila prva na svim takmicenjima na kojima se pojavi. Mislim cak i da bi imaginarna B ekipa sastavljena od od CRO, MNE i SRB igraca uzimala medalje. Po mom misljenju, najgora je situacija u kosarci, slicno kao u rukometu, s tim sto u komentaru o CRO treba da stoji SRB.

Link to comment

Konacno je neko okacio prijateljsku JU-ESP 90 pred Italija'90, u Ljubljani. 

Sve ove decenije lako se nalaze snimci poslednje utakmice na maksimiru protivu Holandeza, i bruke gde se tvz morala navrat nanos da se izvlaci i da salje reprezentaciju na SP sa porukom u cosku ekrana sa plavi plavi plavi. Te se utakmice odlicno secam u direktnom prenosu, a i kasnije sam uzivao u yutjubetu.

Takodje, sa setom sam gledao vise puta kako je Hrvatska u oktobru (odmah iza SPa) igrala svoje prve prijateljske utakmice, za razliku od moje Otazdbine Srbije:cry: (Milosevicu, dabogda se u Paklu vecno krckao!!!!!!!!!!)

 

Ali, utakmica koja mi je nekako izbegavala sve ovo vreme je upravo pretposlednja, izmedju jugoslavije i spanije u Ljubljani. Ono sto je fascinatno je da je FSJ prijateljske utakmice pred SP zakazao u inat brekaway republikama, kako je proslo na Maksimiru, svi znamo. Utakmice Pod Bezigradom koju sam sigurno gledao onomad se nisam secao, i zaista sam trazio snimak da vidim atmosferu. I bio sam nemalo iznenadjen.

 

 

Link to comment

Jebote, pa mi smo se 'ladno granicili s Italijom. 

Ja navikao na svet gde prvo idem u Temisvar autom, pa avionom za Milano. :laugh:

Edited by Plajvi
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
On 26.1.2021. at 18:25, Glass Joe said:

Moguce da je bila velika guzva oko samog terena, tj da su ljudi stajali uz samu aut liniju i ako ih je bilo dosta moguce da novinari sa svojih mesta nisu videli inkrimisanu radnju

 

 

Nasao sam na tviteru dva izvora koji potvrdjuju da se desilo nesto cudno. Brazilski izvor kaze da su Jugosloveni protestovali jer je lopta izasla van terena, a u argentinskom pise da su se Jugosloveni bunili jer lopta nije vracena u igru od strane igraca Urugvaja vec od treceg lica. 

 

Ezvj7KaXoAAsNt0?format=jpg&name=medium

 

Screenshot-1.png

 

 

U tom threadu jedan Urugvajac (koji u kolekciji ima sacuvane ulaznice sa tog Mundijala koje je nasledio) je napisao na tviteru kako mu je deda pricao o sumnjivom ponistenom drugom golu Jugoslavije, ali ne i o ovom incidentu. 

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...