Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

Nego, danas pročitah da je Jon Stewart bio fudbaler, i to da je nastupio za SAD na nekim Panameričkim igrama u Brazilu no to mi se nikako ne uklapa po godinama u kojima su Igre bile u Brazilu.

 

Da ne zna ko šta više o tome?

Link to comment
5 hours ago, Meazza said:

Ne znam da li su bili, ali FIFA racuna SAD kao treceplasirane. 

 

To prvenstvo je pomalo obavijeno velom tajne buduci da u Evropi nije vladalo skoro nikakvo interesovanje za turnir, u najboljem slucaju novine su mu se podsmevale, ali cisto sumnjam da su tacne one price o neverovatnoj kradji u polufinalu, tipa da je policajac asistirao za gol urugvajskom igracu. Ne sumnjam da je sudjenje bilo pravo domacinsko, ali trazio sam i citao sve sto se moglo naci na internetu iz raznih izvora na spanskom i engleskom (Argentinci bi sigurno objavili tu pikanteriju, kao i bilo sta drugo da bi spustili Urugvajce), ali nista o policajcu koji asistira nisam nasao. Pa ni izvestaj nase Politike ne pominje taj incident, pominje se samo ponisten drugi gol zbog ofsajda:

 

https://pbs.twimg.com/media/DFwuWvTWAAAeMJW?format=jpg&name=4096x4096

 

Bice da je u pitanju ono nase preterivanje i dodavanje, kao po obicaju. Trebalo je opravdati tezak poraz, verovatno i zbog finansiranja saveza koje je moguce dovedeno u pitanje ili nesto u tom fazonu.

 

Evo jedne kul slike sa pocetka utakmice. Dr Milutin Ivkovic smeker :D 

 

team+captains+nasazzi+ivkovic+IFFHS-Arge

Prica djordje vujadinovic, kao vec mator covek, o tom policajcu sto vraca loptu, i to potanko opisuje situaciju, kako su mosa i milutinac skocili na sudiju da ga progutaju itd. 

 

Link to comment
21 minutes ago, Zico said:

I meni je ta prica malo nategnuta, drugo,  nismo izgubili sa golom razlike vec demolirani sa 6-1, jedan gol mane-vise. 

 

A dobro, ima nešto i u tom momentumu™.

  • +1 1
Link to comment

 

sad gledam, to su bile kvalifikacije za Italiju 90 ali su ih zbog toga izbacili i iz kvalifikacija za USA94

Kako su skrljali Branka (čini mi se da je to on) kad su igrali u Čileu i samo žuti karton.

I kakav autogol Čilea :lolol: i kakav gol za izjednačenje :rolf:

a Zamorano nešto objašnjava Romariju :D milicija čuva Romarija, pa ga preuzima neki visoki funkcioner saveza sa pljugom u ustima.

Pa tek to sa golmanom. jebeš mi mater ako je tu iko normalan. :laugh:

 

Edited by omiljeni
  • Haha 3
Link to comment
1 hour ago, Zico said:

I meni je ta prica malo nategnuta, drugo,  nismo izgubili sa golom razlike vec demolirani sa 6-1, jedan gol mane-vise. 

A sto je nategnuta, znate li sta se sve desavalo na tom prvom mundijalu, imas u finalu igraca koji ima samo jednu ruku, imas utakmicu koja traje 84 minuta, pa sudija vraca igrace iapod tusa da odigraju jos 6 minuta, imas situaciju da americki fizio ukazuje pomoc svom igracu pa ga slucajno onesvesti hloroformom... bizarno je sve to bilo, sto ne bi i policajac vratio loptu u polje

Link to comment
11 minutes ago, MocaVukotic said:

A sto je nategnuta, znate li sta se sve desavalo na tom prvom mundijalu, imas u finalu igraca koji ima samo jednu ruku, imas utakmicu koja traje 84 minuta, pa sudija vraca igrace iapod tusa da odigraju jos 6 minuta, imas situaciju da americki fizio ukazuje pomoc svom igracu pa ga slucajno onesvesti hloroformom... bizarno je sve to bilo, sto ne bi i policajac vratio loptu u polje

 

I najbizarnija cinjenica - Amerika u polufinalu. :)U pravu si da ne zvuci bizarno u svetlu ostalih cinjenica, ali za sve ovo sto si nabrojao postoje pisani tragovi iz tog vremena.

 

Elem, kad smo kod Milutinca i mlacenja, citao sam izvestaj sa utakmice Jugoslavija - Bolivija gde pise da je polomio nogu nekom mucenom Bolivijcu. :D Ne preterujem kad kazem da je u proseku na svakoj drugoj utakmici neko zavrsio sa polomljenom nogom na tom prvenstvu.

Edited by Meazza
Link to comment
7 hours ago, Meazza said:

Sta kaze? Da li je policajac samo vratio loptu na teren ili je asistirao za gol? 

Pa imaš više izvora gde se priča o asistenciji, na primer:

 

http://www.thefifaworldcups.com/worldcups/1930-FIFAWORLDCUP-URUGUAY.html

 

Ali, mislim da je fora da su svi stajali pored linije, jer je sudija posle izjavio da nije video liniju od novinara i policajaca...

 

Deluje realno da je lopta krenula napolje, ovaj debil, koji je već usrao prvu utakmicu koju je sudio, usrao je i ovu, tako što hje zažmurio...

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...