Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

Tacno sam napisao, 99/00 je Depor uzeo titulu, 00/01 makazice. :) 

U tom periodu (99-04) Barselonu uopste nisam smatrao za favorita u bilo cemu, nisu mi se cinili bog zna kako jakim. I Real i Valensija i Depor su mi bili bolji od njih. Secam se pocetka 04-05 kad su stigli Giuly, Deco i Eto'o, bas se osetilo da ce biti bomba od ekipe i da je super leglo to sve. Mislim da su tad jos stigli i Markes, Beleti i Van Bronhorst, Cavi sazreo, Mesi i Iniesta poceli da ulaze, uz naravno Ronaldinja koji je dosao ranije. Real u istom tom periodu poceo da tone, godinama ih je Lion guzio gde god ih vidi, nekoliko puta su ispadali odmah u 1/8 LS i to prilicno lagano. 

No, bilo bi super da sad neka sirotilja™ opet uzme, momenat je idealan. Kao one titule u Nemackoj sto su uzimali Volfsburg, Stutgart, Verder, Kajzer, Dortmund dok je Bajern svir'o kurcu. :)
 

Edited by Plajvi
Link to comment

 

9 minutes ago, Plajvi said:

Tacno sam napisao, 99/00 je Depor uzeo titulu, 00/01 makazice. :) 

U tom periodu (99-04) Barselonu uopste nisam smatrao za favorita u bilo cemu, nisu mi se cinili bog zna kako jakim. I Real i Valensija i Depor su mi bili bolji od njih. 

 

A da, jesi. My bad.

 

Bili su smatrani favoritima te sezone i za jednu i za drugu titulu, obe su izgubili u finisu sezone. Prethodne sezone su uzeli ligu sa istim timom.

Edited by Meazza
  • +1 1
Link to comment

@Plajvi

Real je šest puta zaredom ispadao u osmini finala LŠ (2005-2010). Posle je došao Murinju. Od 1999-2000 nikada neću zaboraviti onih 5-1 za Saragosu na Bernabeu. Na kraju je Real osvojio LŠ. Barselona mi je tih godina bila kanta sa retkim bljeskovima. Sve do dolaska Ronaldinja.

@Meazza

Nećemo se složiti oko jačine Primere i Serie A tih godina.:D Uvek je dobar izgovor jačina lige za neuspehe u Evropi, i premijerofili su se neko vreme pozivali na to.:D

  • +1 1
Link to comment
Just now, Facundo Orellana said:

 

@Meazza

Nećemo se složiti oko jačine Primere i Serie A tih godina.:D Uvek je dobar izgovor jačina lige za neuspehe u Evropi, i premijerofili su se neko vreme pozivali na to.:D

 

Pa i ne moramo, meni je zapravo drago da jos neko misli slicno kao ja. Uvek se o Serie A tih godina pise kao da je NBA fudbala, a ostale lige smesne, ja sam uvek pisao da to nije tako. Ali i dalje mislim naravno da je Serie A bila najjaca, to se tesko, vrlo tesko moze osporiti. 

 

Ono sto sam hteo reci je da su i nacionalne lige i evropski kupovi bili neuporedivo kompetitivniji do pojave superklubova i srozavanja svih ostalih klubova na nivo sparing partnera. 

  • +1 1
Link to comment

Definitivno je bilo mnogo bolje pre, stavise tih godina je PL bio nekako najnekompetitivniji, jer su Fergi i Venger lemali sve redom lagano, niko treci nije mogao ni da masta. Lids, Liverpul, Njukasl, Celzi i Vila da se nadaju nekom kupu i to je to. 

A i Kajzer, Salke, Leverkuzen, Verder i Dortmund su se dobro sibali s Bajernom. One Neverkusen 2 titule i narocito ona Salkeova su cist pakao za doziveti. 

Devedesete u Francuskoj bile sarene, bar 5 klubova je uzelo titulu dok nije Lion krenuo da prangija. 

Ne mogu da se setim koliko puta zaredom, ali Spartak i Rozenborg su bili ubedljvo najveci smaraci, tu negde i Olimpijakos. 

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, Glass Joe said:

Problem sa Van Galovom Barsom  (prvi njegov termin) je bila kljakava odbrana, napadacki su bili veoma mocni...inace Valdez je bio sasvim solidan golman

 

Ja kad god sam vidio Abelarda i Sergija, znao sam da nada za suparnika postoji.

  • +1 2
Link to comment
45 minutes ago, Glass Joe said:

Problem sa Van Galovom Barsom  (prvi njegov termin) je bila kljakava odbrana, napadacki su bili veoma mocni...inace Valdez je bio sasvim solidan golman

 

Upravo tako. Sergi jedva da je znao da igra odbranu, bio je veoma brz i to je sav njegov kvalitet. I za Valdesa se slazem u potpunosti.

Link to comment

Ja sam voleo Krojfovu Barsu, Stoičkov, Romario, Laudrup i društvo, to je bila atraktivno a valjda što su tada i počeli malo više prenosi tih utakmica. Naravno, i one dve Realove izgubljene titule protiv Tenerifa na kraju sezone, to je bilo neverovatno:laugh:

Link to comment
5 hours ago, Glass Joe said:

Problem sa Van Galovom Barsom  (prvi njegov termin) je bila kljakava odbrana, napadacki su bili veoma mocni...inace Valdez je bio sasvim solidan golman

 



Išijas. 

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Meazza said:

Ali i dalje mislim naravno da je Serie A bila najjaca, to se tesko, vrlo tesko moze osporiti. 

 

U nekom desetogodišnjem periodu (1994-2004 ili 1995-2005), da. Početkom ovog veka je veoma osporivo. Primera ih je šišala, osim 2002-2003 sezone.

Link to comment

Serija A je bila najjača liga celu dekadu 90ih, do neke ‘03 ili ‘04 sezone. Tokom devedesetih najviše para u fudbalu je bilo u Italiji, imali su ozbiljan infrastrukturni puš kroz SP90, i reprezentacija im je bila treća na svetu tada, druga na svetu ‘94 i druga u Evropi ‘00, i to sve u dobrom delu perioda kada si smeo da imaš samo tri stranca u ekipi. Ni Španija ni Engleska nisu imali toliko jake reprezentacije tada, Nemačka možda jeste ali su im igrači nekako bili koncentrisani u Bajernu i Borusiji (a mnogi nakon epizoda u Italiji), dok su svi žabari igrali u Italiji, osim par komada koje je uzeo Čelzi. U periodu od ‘88 do ‘99 samo u Zvezdinom finalu LŠ nije bilo italijanskog kluba.

 

Vrhunac svega toga je prelaz milenijuma kada u Seriji A imaš sedam legitimnih napadača na titulu i pet različitih šampiona u pet godina. Za jednu ligu ja ne znam bolji status. I mislim da je to baš razlog nešto tišeg perioda za italijane u Evropi, to je bio i period tranzicije za Juventus i Milan kada su se formirale nove dugogodišnje postave, a ostali nisu bili dovoljno iskusni u Evropi.


Kruna i zaostavština toga je verovatno SP06 i dve LŠ Milana, mada ih je lako moglo biti još. 

 

Sve kreće da propada kada Parma, Fiorentina i Lacio počnu da grcaju sa dugovima i gube status ozbiljnih ekipa. Ekser na kovčeg je kalčopoli kada se Serija A pretvara u ligu jednog tima gde je prvo Inter bio pet puta zaredom šampion, pa Juventus deset. Tad otprilike i gube korak u nekim propratnim stvarima, medijska pokrivenost, marketing, škole fudbala im se raspadaju, jednostavno ne prilagodjavaju se novim principima tržišta već teraju i dalje po navici iz 90ih. Ako ništa drugo svetska kriza tada ti je nacrtala da ne možeš da finansiraš klub isključivo poslovanjem drugih firmi vlasnika kluba, a Italijani su se tu našli ko u čudu, pali s Marsa. I to sve u periodu kada PL fura one space-shuttle programe sa TV pravima.
 

  • +1 1
Link to comment

Ko je peti prvak? Milan, Lacio, Roma, Juve...? Inter, Fiorentina i Parma su bili close, but no cigar.

Milan 2007, dan danas mi nije jasno kako je taj tim osvojio LS. Zvezdu su odradili u papucama, naravno da je govno moralo da mete 1 iz ofsajda. U finalu ga pogodi lopta slucajno, drugi se jedva ukotrlja u gol, mrzeo sam ga oduvek i zauvek. 

Kaka, Pirlo i Djilardino u prajmu, ostali u padu karijere, + Sevcenko otisao tog leta. Kostakurta, Nesta, Odo, Kaladze, Maldini, Sedorf, Gatuzo, Kafu, Ambrozini, Dida, Jankulovski, Serzinjo, svi 30, neki i 35+. 

Onaj Kakin gol protiv Junajteda mi je jedan od omiljenih ikada, napravio ih je teskim magarcima, Hajnce i zaboravio sam ko je bio drugi. :smiley_hail:

Edited by Plajvi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...