Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

5 hours ago, Plajvi said:

Bolja Spanija i to ajao. 

Engleska je ulickana, Selta bi bila sesta u PL, a Liverpul treci/cetvrti u Primeri. Da das Herkulesima i Logronjesima 70 miliona eura godisnje (ako je jos uvek ta cifra za ucesce u PL) jer eto... postoje, apsolutno niko drugi u Evropi ne bi ni do polufinala evrokupova stizao. 

Secam se pre nekoliko godina, ne i tacno koje sezone... Jedini put kad je Siti stigao u polufinale LS, nisu presli centar u 180 minuta protiv Reala. Ove godine su ih izbacili, tamo davno onaj autobus Celzija protiv Barselone kad je Drogba u kontri pucao sa svoje polovine na gol 2012. ako se ne varam (Ramires dao onaj sjajan lob i Tores u 95' iz kontre sam na svetu), Liverpulov preokret pretprosle sezone i ne mogu da se setim tog cetvrtog ispadanja sto spominjete.

2020. natenane Sevilja 2x, Atletiko vs. Liverpul... Medijski hajp svega britanskog ikada je najveci faktor u svemu zapravo, kad ih slusas i pratis ispada da je Marej veci i bolji od Noloa, dalje da ne idem.  

 

Možda ona sa Mostovojom i Karpinom.

Link to comment
On 24.12.2020. at 10:30, Meazza said:

 

 

Rezultati u Evropi nisu uvek merilo jacine lige, recimo Italijani u tri sezone od 1999-2002 nisu imali nijednog predstavnika u polufinalu i samo jednog u cetvrtfinalu LS (Lazio 2000), a to je verovatno najjaca liga u istoriji. 

Ne slažem se. Roma nije mogla da prismrdi četvrtfinalu LŠ tih godina, a Valensija i Depor su to radili stalno. Lacio je imao jedno četvrtfinale, gde ih je Valensija razvalila. 1999. su doduše Italijani uzeli i KPK i Uefa Kup, nakon toga se Španci uzdižu (Galaktikosi, Valensija, Depor, Van Galova mučena Barsa iza njih). Te dve lige su bile sličnog kvaliteta, ali vrh španske lige je bio kvalitetniji. U periodu 2002-2004 su Italijani bolji, a kasnije sve do dolaska Murinja u Inter su potonuli svi osim Milana.

Edited by Facundo Orellana
Link to comment
1 hour ago, Facundo Orellana said:

Ne slažem se. Roma nije mogla da prismrdi četvrtfinalu LŠ tih godina, a Valensija i Depor su to radili stalno. Lacio je imao jedno četvrtfinale, gde ih je Valensija razvalila. 1999. su doduše Italijani uzeli i KPK i Uefa Kup, nakon toga se Španci uzdižu (Galaktikosi, Valensija, Depor, Van Galova mučena Barsa iza njih). Te dve lige su bile sličnog kvaliteta, ali vrh španske lige je bio kvalitetniji. U periodu 2002-2004 su Italijani bolji, a kasnije sve do dolaska Murinja u Inter su potonuli svi osim Milana.

 

Ja prvi pricam ljudima da spanska liga tih godina nije bila tako daleko od italijanske, ali c'mon, Serie A tih godina je bila najjaca i najteza za osvajanje, sa najvise zvezda i dobrih trenera. Lacio je bio mnogo jaci tim od Valensije, izbacili su ih u cetvrtfinalu jer je Lacio izasao sa rezervnim sastavom u prvom mecu (i pukao 3-0). Koliko mi je poznato rezervni sastav je izasao jer su primat imale liga i borba za skudeto. U to vreme se maltene skudeto gledao kao ultimativni trofej, pa i ja se cak nisam toliko radovao kad je Milan osvojio LS kao kad je osvojio italijansku ligu.

 

U svakom slucaju spanska liga kasnih devedesetih-ranih dvehiljaditih je bila fantasticna, mnogo kompetitivnija nego danas.

Link to comment

Pa kakva je to smena generacija kad Real '98, 2000 i 2002 osvaja Evropu, to je jedan od najuspesnijih timova u istoriji LS, a u Spaniji su bili cetvrti, peti i treci tih sezona.

 

Barsa posle Figa jeste usla u krizu, ali 2000-te Van Galova Barselona sa Rivaldom i Figom igra kao sat i glavni je favorit za oba trofeja, medjutim Deportivo osvaja ligu, dok u finale LS ulazi Valensija. Nije Spanija uvek bila ovakva Skotska. Ta sezona 1999-2000 u Spaniji je jedno od najinteresantnijih fudbalskih prvenstava ikad, bonus je sto se igrao mnogo atraktivniji fudbal nego u Italiji u to vreme.

 

 

Link to comment

Depor je bio prvak sa nekim smiješnim brojem bodova. Barca nekim čudom nije bila prvak iako je imala trolist Figo-Kluivert-Rivaldo.

 

Valencia je na sličan način izbacila i Lazio i Barcu - u obje utakmice na Mestalli Claudio Lopez daje gol za pobjedu od tri razlike u sudijskoj nadoknadi, u revanšu minimalni porazi. Barca se nadala preokretu jer su prije revanša u ligi razbili Valenciju sa potrebnim rezultatom, ali na kraju samo utješna pobjeda.

 

Capellovu Romu je tih godina u Evropi skupo koštao Liverpool. Dvije ekipe koje su morale napraviti rezultat su ispadale od Redsa - prvo u Kupu UEFA 2000-01, a onda i u grupi Lige šampiona 2001-02. kad su u krugu sa Barcom (koju su razbili 3-0 u Rimu i remizirali u Barceloni) i Liverpoolom (na čijoj je klupi sjedio Phil Thompson) izvukli deblji kraj.

 

Ako dodamo i poraz od Redsa u finalu Kupa šampiona u Rimu i ispadanje u polufinalu Lige šampiona prije par sezona, dođemo do zaključka da je Liverpool baš crna mačka Rome.

Link to comment

Deportivo je bio bolji kad nije bio prvak nego kad jeste, te sezone kad su uzeli titulu su na svakom drugom gostovanju bili tovareni. 

Ta Barsa je imala previse Holandjana, od kojih su bar polovina u tom trenutku bili kante.

Te iste sezone se mislim Savo trkao za Picicija, cak i vodio jedno vreme, pa ga obisli Salva (kidao u paketu s Munitisom) i Katanja (posle te sezone otisao iz Malage u Seltu pa nastavio da kida i tamo). 

Valjda je Saragosa bila 4. pa morala u kup UEFA jer je Real kao 5. uzeo LS, nisu hteli da ih prime sve. 

U slicnom penisu su i sada Real i Barsa (poslednje dve sezone, mozda se trend i nastavi), idealno je vreme za Atletiko da uzme ponovo, ili daj boze neka Sevilja. 

Edited by Plajvi
Link to comment

Mislim da malo pricas napamet. Braca De Bur (Ronald je bio rezerva), Rajziger, Koku, Klajvert. Prvi tim one atomske Holandije koja je dosla do polufinala svetskog i Eura i ispala na penale. Jedina kanta su bili mozda Zenden (rezerva, ali koji tim tada je imao top rezerve?) i golman Hesp.

 

Ali imati Rivalda i Figa na vrhuncu, to je razlog zasto su ih se svi plasili i sto su bili favoriti br. 1 i kod kuce i u Evropi. (Ko u Spaniji je imao bilo sta slicno?)

Edited by Meazza
Link to comment
11 hours ago, omiljeni said:

ne treba zaboraviti i da Kristina ima 35-40 golova iz penala više od Messija, kao i 60-70 asistencija manje :fantom:

 

To je zato što Mesi promaši bar 5 penala po sezoni.

Link to comment

I Bogarde. Mislm da je i Overmars bio tad, obogaljen. Davids je igrao tek posle, nije deo te ekipe bio. Mislim da je i Litmanen (tad vec bas jako deb'o) bio tu. Rivaldo, Figo, Serdji, Abelardo, junose Pujol i Cavi, Gvardiola u raspadanju... Mislim da je sezonu posle te bila ona tekma s Rivaldovim makazicama u zadnjem minutu protiv Valensije - za 4. mesto. Pa onda u sezonama posle te sve do Ronaldinja nisu bili ni za sta, ona era kad su igrali Rikelme, Rocembak, Gabri, Saviola, Kvarezma, Kristanval... Secam se tacno tekme protiv Sevilje, gube 2-0 valjda i snima kamera Gaspara kako dreci. Ubrzo preuzima Lapotra i ostalo znamo. :)

I Real je imao cudnu ekipu te sezone, negde oko nove godine se secam da je Tosak (ako je to ta sezona) dobio otkaz, bili su negde 17. na tabeli, dosao Del Boske i opravio. Ilgner, Savio, Sancis, Ivan Kampo, Karanka, Selades, Roberto Karlos, Jero, Dzeremi, Raul, Morientes, Anjelka, Mekmanaman, Suker (Mijat mislim tad vec bio u Violi), Karembe... Ko ce se setiti svega sad. :) Ako se ne varam, Depor im je stavio 5 komada na Riazoru. Najjaci trip iz celog tog perioda je ona minimalisticka narandzasto-plava grafika s rezultatom i vremenom. 

Makelele i Salgado dosli mislim tek posle iz Selte, koja je bila mega-zabavna, bili su mi omiljeni uz Depor i Valensiju, Secam se kad su nadojili Juventus 4-0 i Benfiku 7-0 u kupu UEFA, Mostovoj, Karpin, Mazinjo, Berizo, Kaseres, Djorovic, Kavaljero, Gustavo Lopez, Turdo, Beni Mekarti, ehhh mladosti.

Flavio Konseisao dosao iz Depora, Figo, pa Zidan, Kasiljas odrastao i onda su bas bili beton. A sto rekoste, cak i u toj tranziciji su capili 3 titule u 5 sezona. 

Interesantno je da je ta ekipa Valensije... Uglavnom svi igraci su zlatno doba karijere odradili bas tu. Svi ovi sto su otisli u Italiju su se raspali tamo, Gerard u Barsi pojma nije imao, Kily i Ilie se ni ne secam gde su igrali posle. 

Majorka je isto bila seksi sa Ibagazom, Leom Frankom, Bjadjinijem, Siviero, Jovan Stankovic, Eto'o, Lauren, Dani (bio mislim top strelac lige pa se raspao u Barsi, ne Guiza nego onaj drugi), Luque, Olaizola, Engonga... 

Radomir ispao s Haselbainkom, Solarijem, Barahom i Valeronom.

Mislim da je te iste sezone Santander karao Real na strani, Munitis, Salva i Amaviska

I jos gomila lepih secanja iz tog perioda, Serie A bila najpopularnija dakako, ali i ostale 3 top lige su bile jako kul, Francusku nisam imao prilike tih godina da pratim, osim kroz Eurogoals.

Recimo, da li se iko seca one sezone kad je bilo bombardovanje i Man Utd uze LS... Sheff Wed i Forest su ispali i vise nikad se nisu vratili, iz nekog razloga se secam da su Zil De Bilde i Van Hojdonk te sezone bili u ta 2 kluba. Ubrzo za njima i Koventri (Robi Kin, Geri Mekalister, Mustafa Hadji, Chippo, Stiv Ogrizovic, Noel Whelan, Huckerby), a mislim da se ni Ipsvic nije vracao nakon sto je ispao nedugo posle onog dvomeca sa Sartidom.

Jbt sad kad razmislim, 30 godina zaredom je Barsa imala kantu od golmana, od Zubizarete, Buskecov stari, Hesp, Dutruel, Arnau, Bonano, (ajde Reina je bio ok, ali je mnogo bolji bio u Viljarealu i Liverpulu posle), Valdez, sve dok nisu stigli Bravo i Ter Stegen. 

Edited by Plajvi
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Plajvi said:

I Bogarde. Mislm da je i Overmars bio tad, obogaljen. Davids je igrao tek posle, nije deo te ekipe bio. Mislim da je i Litmanen (tad vec bas jako deb'o) bio tu. Rivaldo, Figo, Serdji, Abelardo, junose Pujol i Cavi, Gvardiola u raspadanju... Mislim da je sezonu posle te bila ona tekma s Rivaldovim makazicama u zadnjem minutu protiv Valensije - za 4. mesto. Pa onda u sezonama posle te sve do Ronaldinja nisu bili ni za sta, ona era kad su igrali Rikelme, Rocembak, Gabri, Saviola, Kvarezma, Kristanval... Secam se tacno tekme protiv Sevilje, gube 2-0 valjda i snima kamera Gaspara kako dreci. Ubrzo preuzima Lapotra i ostalo znamo. :)
 

 

Nije to ta sezona, dao je makazice i het trik 2001, tad je vec bio otisao Figo. Overmars jos nije bio dosao, Bogardea sam zaboravio, isto bio rezerva.

 

 

Edited by Meazza
Link to comment
12 hours ago, omiljeni said:

ne treba zaboraviti i da Kristina ima 35-40 golova iz penala više od Messija, kao i 60-70 asistencija manje :fantom:

 

https://www.statbunker.com/alltimestats/AllTimeCompetitionMostAssists?comp_code=UCL

 

 

https://www.statbunker.com/alltimestats/AllTimeLeadingScorers?comp_code=UCL

 

 

Najvise golova, najvise asistencija :fantom:

Edited by MiddleClass
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...