Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

Ne pricam o Maradoni, nego je ovo sto si napisao od reci do reci ono sto je bila Mesijeva uloga u timu

 

Quote

najkvalitetniji igrac u timu, pozicioniran izmedju centra i protivnickog 16-erca, nominalno leva polutka ali je prakticno svuda gde je lopta, igrac sa najvecom slobodom u timu, igrac koji skoro pa mora da pipne svaku loptu u organizaciji napada, igrac koji potezom stvara gol sansu, ali isto tako je sposoban i sam da zavrsi akciju

 

 

Edited by Meazza
Link to comment

Ali ja pricam o maradoni! Messi se uklapa u sve gore receno, mada si izostavio onaj deo o duhu, viziji itd, ali nema glavnu karakteristiku, koju je recimo imao maradona, kad vec pricamo o argentincima. Naime, maradona 86 nije dozvolio nemcu da mu uzme mundijal. Znaci, nije stvar samo u nogama, vec i u glavi. Zato je maradona desetka, a messi nikad nece biti. Bio je i jeste mnogo toga, uglavnom vezano za brojeve i statistike, ali desetka ne. Sreca njegova je sto danas to svakako nije vise bitno. 

Link to comment

Ali cekaj, Zico je bio desetka pa je dozvolio Italijanu da mu uzme mundijal. Puskas je bio desetka pa je dozvolio Nemcu da mu uzme mundijal. Platini je bio desetka pa je dozvolio Nemcu da ga izbaci sa svetskog. Maradona '86 nije dozvolio, ali je '90 dozvolio kao bela lala.

 

Izgleda da svako ima neki svoj kriterijum sta za njega znaci "desetka". Predlazem da tu rec vise i ne koristimo u diskusiji. :D 

Edited by Meazza
Link to comment

Pa eto vidis, ima desetki i "desetki". Par vas je pocelo o tome, a u kontekstu modernog fudbala, pa sam se zacudio otkud to u godini 2020, toga odavno nema.

 

Zico i puskas... Sta da kazem osim da ima i takvih izuzetaka, mozes ubaciti i krojfa 1974, zato je fudbal to sto jeste, iz takvih izuzetaka takodje nastaju legende. 

Medjutim, osvrnuo bih se na platinija, on ne pripada tu. Imas euro 84 i 2016 da uporedis. Tu imas svetskog prvaka u nastanku, koji je pri tom domacin, u ekipi pogba, griezmann, payet, giroud, a protivnik u nekom 30 min. ostaje bez jednog od dvojice najboljih igraca na svetu, i to ubedljivo najboljih, i oni dozvole da taj euro ode u portugal. To michel 84 nije dozvolio. Igrao je sa portugalom polufinale i duboko u produzetku gubio 1-2. U 120 min postigao je gol za pobedu. Zato sam i naveo njega i maradonu, a ne zica i puskasa. Piksi je za domacu upotrebu. 

Link to comment

Ima, sto nema, i on je stara skola, samo mi je platini bolji primer. Rekoh vec jednom, zidan je omaz platiniju, michel je no. 1, mislim da bi ti to isto i sam zizu rekao. 

  • +1 1
Link to comment

Moco, ti se izrazavas poeticno, a ja se strogo drzim zadate teme. Ako bas hoces, pod desetkom podrazumevam i desetke i "desetke" i desetke za domacu upotrebu i lokalnu upotrebu.

Edited by Meazza
Link to comment
3 hours ago, Meazza said:

 

A Luis Alberto iz Lazia? A kako bi nazvao ono sto je Griezmann igrao na svetskom prvenstvu 2018? 

 

Naslov videa je "death of creative midfielders". Pitam se po kojim karakteristikama se razlikuju Iniesta i Zidane da je Zizu desetka a eto Spanac nije? Sta je to sto radi KDB a ne bi mogao ili nije radio Zidane?

 

Mislim da je cela zabuna u tome sto kad pricamo o fudbalu hocemo da obuhvatimo vrlo komplikovane osobine igraca koristeci broj. Desetka ima sire znacenje od "creative midfielder" jer i trequartista je desetka (nosenje broja 10 je omaz Peleu koji je bio second striker, pa su Messi, Totti, Del Piero, Dybala i Baggio desetke), a istovremeno i uze znacenje jer neki creative midfielderi nisu desetke. 

 

U svakom slucaju postoji dosta creative midfielders u danasnjem fudbalu i dobijace sve vecu i vecu vaznost. De Bruyne je vec osetio duh te nove tendencije na svojoj kozi nakon sto je bio skartiran na pocetku karijere.

nikada nisam gledao luisa alberta, pa ne mogu da cenim. griezmann mi je vise bio kao neki second striker. 

 

meni se cini da drugacije gledamo na desetke. naslov ovog videa je malo nesretan i poenta je bila u sadrzaju. 

Link to comment

Sta je tema, istorija fudbala?

 

Ja mislim da desetke odavno nema (mozda je zizu poslednja?), a ni sestice ni osmice, to mi je tek nebuloza, sta je osmica? sta je sestica? To su pozicije iz najranije osamdesetih godina, a i tad su bile vise samo brojevi na dresu nego pozicije, desna polutka i desni half? To je bilo pre milion godina. Pre milion i jednu.

 

Moj utisak je da danas najbolji igrac u timu ima manji uticaj na overall performans celog tima, nego nekad. Tj. nije toliko vazan, koliko god da je dobar. To se posebno odnosi na najbogatije, koji nakrcavaju timove talentom. Ako zakaze jedan, proradice drugi. Kome onda treba ta neka desetka ili "desetka" svejedno?

Link to comment
20 hours ago, Meazza said:

Chamberlain je imao vertical koji je imao, brzina mu je izmerena, bavio se i skokom uvis, sve izmereno. Dwight Howard je 8 centimetara nizi od Chamberlaina, mislim da nije fer porediti njih dvojicu. Treba dakle naci nekog ko mu je blizu po visini (nekog seven-footera) koji ima slicne karakteristike. 

 

Da li je istina da se visina NBA igraca merila razlicitim standardima u Wiltovo vreme? Da se merila visina kad su bosi, a danas ih mere sa patikama? Naisao sam i na tu informaciju.

 

Joj bre :D

to nisu čak ni Bajina Bašta merenja, to je klasična mitologija. Epska fantastika.

Tako su i Bo Jacksonu izmerili 4.13 na 40 yards i to na NFL Combine sredinom osamdesetih. 4.13 verovatno ni Bolt ne bi mogao da trči. E onda zamisli Wiltova vremena i merenja na takmičenju srednjih škola u prvoj polovini 50s i na šta je to ličilo.

Bo se na takve priče samo smeškao jer ga je bolelo uvo, a Wilt je čovek koji je uživao u tome i samo je još dosoljavao. Ono, lik je bio u fazonu pojebao sam 30.000 žena a vertical mi je bio 58 incha.

To su one priče  koje ćeš čuti u kafani. Npr kako je Siniša Mihajlović imao 12 godina kad je na letnjem turniru u malom fudbalu u Borovu sa svoje polovine slomio loptom prečku na protivničkom golu.

 

20 hours ago, 189- said:

sto se tice tenisa, logika ti je slicna kao kada bih ja rekao da mahomes, brady, rodgers, wilson dominiraju kao qb samo zato sto evropljanima zabole za af, jer da bi igrali ovi bi bili ispod prosecni igraci.

 

 

Da, veoma je slična logika. Ajde bre beži tamo. :D

 

btw kad ih već spominješ, Brees je u mlađim kategorijama razbijao Roddicka u tenisu? Brees otišao da bude Qb, a Roddicku se tada otvorio put ka uspehu. :fantom:

Mislim da je posle u seniorima bio čak i 1. na tabeli, sve dok nije došao Federer.

 

Postoji gomila sportova kojima se bavi mizeran broj ljudi. Ali tenis, golf i slični sportovi su totalni ekstrem. Koliko dece uopšte dobije priliku da bira da li će se baviti takvim sportom ili ne? Ono, ne pada mi na pamet da arčim tastaturu na priču o tenisu i dokazivanje tvrdnje da su teniseri 4. liga sportista. To bi trebalo da je očigledno svakom ko ima oči i bar malo se razume u sport.

 

Link to comment
5 minutes ago, omiljeni said:

 

Joj bre :D

to nisu čak ni Bajina Bašta merenja, to je klasična mitologija. Epska fantastika.

Tako su i Bo Jacksonu izmerili 4.13 na 40 yards i to na NFL Combine sredinom osamdesetih. 4.13 verovatno ni Bolt ne bi mogao da trči. E onda zamisli Wiltova vremena i merenja na takmičenju srednjih škola u prvoj polovini 50s i na šta je to ličilo.

Bo se na takve priče samo smeškao jer ga je bolelo uvo, a Wilt je čovek koji je uživao u tome i samo je još dosoljavao. Ono, lik je bio u fazonu pojebao sam 30.000 žena a vertical mi je bio 58 incha.

 

OK, najverovatnije si u pravu, to zaista ne mogu da znam. ali i dalje mi je cudno da poredis likove od kojih je jedan 8 cm visi, 7-footer.

Edited by Meazza
Link to comment

Opet vas omiljeni navlači u svoj obor američkog fudbala i superiornosti crnih sportista, ko Vučić na priče o prosječnim dužinama penisa u crnaca platama, gdje nemate čim da parirate, sigurno ne Maradonom i Platinijem :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...