Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

1 minute ago, Mindaugas Žukauskas said:

Bilo bi lepo da omiljeni objasni kako u biciklizmu kao najtežem sportu na svetu procenat tamnoputih u pelotonu je ispod 1%. Nije moguće da deo klinaca u Mozambiku ne može sebi priuštiti kakav takav bajs.

 

Čuješ šta kažem bre, procenat tamnoputih u bejzolu je oko 5%

Uprkos tome što to malo njih što igraju u MLB su među najboljima i zarađuju u proseku više nego u bilo kom sportu kad potpišu one njihove lude 300 miliona za 10 sezona ugovore.

Zašto neće da igraju? Nemam pojma. Viđao sam po espn i drugim sportskim sajtovima naslove koji se bave tim fenonemom, ali uvek bude čitaću kasnije, pa ne pročitam nikad.

Murray je pre 2 godine bio top 10 pick na MLB draftu, nije hteo da potpiše ugovor nego je otišao da igra kao Qb na colllege, pa ga onda draftovalo sa 1st overall u NFL

Willson svakog proleća trenira sa Yankees i svake godine igra za Seahawks. Winston je super talenat za baseball. Mahomes isto, plus je njegov ćale bio MLB igrač 10 godina

Gomila njih ima ponude da igraju baseball, ali oni izgleda žele da igraju samo football i basket.

Biciklizam je tu verovatno 68. sport na listi njihovih prioriteta.

 

A zašto Tour de France timovi ne regrutuju klince po Africi i ne ulažu u njih? Sigurno bi im bilo preskupo da to rade.

90% timova jedva skupi budžet za tekuću sezoni, a ni ostalih 10% nema budžete koji bi mogli da uključe takve dugoročne investicije.

Link to comment
16 minutes ago, omiljeni said:

ili prevedeno na srpski: trening

 

Svodjenje preciznosti, sinhroniciteta i tehnike na trening ukazuje na to da ne razumes bas najbolje tenis. Izgleda da zaista svodis talenat na fizikalije.

Link to comment
4 minutes ago, omiljeni said:

 

A zašto Tour de France timovi ne regrutuju klince po Africi i ne ulažu u njih? Sigurno bi im bilo preskupo da to rade.

 

I ja se ovo pitam. Kad se pogleda dominacija Afrikanaca na dugim prugama, očekivao bih sličan scenario i u, da kažemo, sličnom sportu po zahtevnosti i karakteru. Možda su sami sportovi drugačije koncipirani, možda je ovo što kažeš - finansije, a možda su jednostavno belačke grupe mišića kompatibilnije za bavljenje ovim sportom (znam da ovo nećeš prihvatiti 😀 )

Link to comment

E, da, kad su Afrikanci u pitanju, jedna stvar mi je uvijek upadala u oko: jako nizak kvalitet golmana (uz par kamerunskih izuzetaka + Enyeama). Je li moguće da se u Africi generalno loše radi sa golmanima ili da evropski treneri, bilo u Africi ili Evropi, akcenat stavljaju na brušenje igrača u polju gdje su brzina trčanja i (nešto manje) snaga u duelima bitnije kvalitete nego za nesretnike između stativa?

Link to comment
4 minutes ago, ArleKino said:

E, da, kad su Afrikanci u pitanju, jedna stvar mi je uvijek upadala u oko: jako nizak kvalitet golmana (uz par kamerunskih izuzetaka + Enyeama). Je li moguće da se u Africi generalno loše radi sa golmanima ili da evropski treneri, bilo u Africi ili Evropi, akcenat stavljaju na brušenje igrača u polju gdje su brzina trčanja i (nešto manje) snaga u duelima bitnije kvalitete nego za nesretnike između stativa?

 

Apsolutno, da kaem Kameni i Mandanda jedini koliko toliko pristojni golmani. I uvek su neki skraćeni, baš se ne sećam nijednog 195+ pristojnog afričkog goše. 

Link to comment

Mene ova tema pocinje da nervira. Dok mi se ne odgovori argumentovano na onu list Golden Ball dobitnika i contendera svakom ko mi bude rekao da su crnci superiorni za fudbal reci cu da lupeta gluposti. 

Link to comment
17 minutes ago, harper said:

 

To govori zvanicna statistika, nije moja izmisljotina. O cemu u jednom delu govori i tekst koji si postavio. Uostalom, jesi li ti uopste procitao prvu recenicu tog teksta ili si bacio neki random tekst s namerom da ga niko ne procita pa da izgleda kao da si njime podrzao neku svoju tezu?

 

Ove druge stvari necu ni da komentarisem, nemam danas zivaca. Odavno sam naucio, zahvaljujuci teacheru, da sa fanaticima van SAD koji se loze na onu preispoljnu glupost od americkog fudbala ne razgovaram o sportu. SAD su najveci trendseter u sportu, ako oni nisu uspeli da prodaju americki fudbal i wrestling van SAD onda je jasno o kakvoj podvali od "sporta" se govori.

 

koje zvanične statistike? može link za to?

 

šta to govori tekst koji sam ja ostavio? da je prenos bio drugi najgledaniji prenos u istoriji Eurosporta?

Što nas dovoditi do pitanja šta je bio najgledaniji prenos u istoriji Eurosporta?  Ja tipujem na snooker Ronnie vs Trump. Ili eventualno finale curlinga na ZOI

 

ili misliš na ovo?

Quote

most-watched program at that hour in ESPN history

 

to se odnosi na termin u pola 4 ujuto. :D

verovatno je ujedno i reč o jedinom live prenosu u tom terminu u istoriji ESPN. Kontam da im je to standardno termin rezervisan za reprize emisije o dogodovštinama u nascar šampionatu.

 

 

Link to comment
4 minutes ago, Meazza said:

Mene ova tema pocinje da nervira. Dok mi se ne odgovori argumentovano na onu list Golden Ball dobitnika i contendera svakom ko mi bude rekao da su crnci superiorni za fudbal reci cu da lupeta gluposti. 

 

Pa nemoj zezati bre, tamo ima dosta crnih igrača.

Ronaldo, Henry, Roberto Carlos, Ronaldinho, Neymar i taj Van Dijk (jbt morao sam da googlam da vidim kako izgleda ovaj :lolol:)

 

80% liste je Messi, Ce Ronaldo i random treći.

Jbg njih dvojica su odskočila, zadesilo se da nema boljeg crnog igrača i to je to. Prošle godine se zadesilo da je najbolji runningback u NFL bio belac, što se nije desilo već 100 godina, a kako da se ne zalomi nekad da u futballuTM dvojica najboljih budu belci.

Fluke situacije. Kao što je George Weah bio najbolji igrač sveta kad je u ozbiljnim klubovima bilo samo par igrača iz Afrike, a sad kad je to postalo normalno i u top20 ili 50 igrača ima dosta njih iz Afrike, namestilo se tako da su ova dvojica najbolji već 10 godina.

Ali crni igrači polako preuzimaju fudbal. To je činjenica. Još ako Afrika počne da hvata priključak u tom logističkom delu i taj pipeline krene da dostavlja vrhunske igrače, onako aš masovno, onda će to da bude dominacija. 

Link to comment
43 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Apsolutno, da kaem Kameni i Mandanda jedini koliko toliko pristojni golmani. I uvek su neki skraćeni, baš se ne sećam nijednog 195+ pristojnog afričkog goše. 

onana

Link to comment
25 minutes ago, omiljeni said:

 

Pa nemoj zezati bre, tamo ima dosta crnih igrača.

Ronaldo, Henry, Roberto Carlos, Ronaldinho, Neymar i taj Van Dijk (jbt morao sam da googlam da vidim kako izgleda ovaj :lolol:)

 

80% liste je Messi, Ce Ronaldo i random treći.

Jbg njih dvojica su odskočila, zadesilo se da nema boljeg crnog igrača i to je to. Prošle godine se zadesilo da je najbolji runningback u NFL bio belac, što se nije desilo već 100 godina, a kako da se ne zalomi nekad da u futballuTM dvojica najboljih budu belci.

 

You're a joke dude, seriously. 

 

30 imena, od toga 6 (slovima sest) "crnaca" od kojih su petorica mixed race (i to vise od dve rase u 4 slucaja). I ti meni kazes da ne zezam. :lolol: U listama gde su Mesi i CR7 i "random treci", u 80% slucajeva taj random treci happens to be white. 

 

Pricas o tome ko "sigurno preuzima fudbal" a ni ne pratis fudbal (ne znas ko je Van Dijk). Dobro sto si priznao da ne gubim vreme.

Edited by Meazza
Link to comment

Songo iz Deportiva je isto bio dobar gosa. Ali koliko se secam ni on nije bio 190+. 

Bukvalno se ne secam ko je branio za Ganu i Bjelokost dok su bili dobri. Od ranije, iz Nigerije se secam Enejame i Rufaia, iz Kameruna Bel, N'Kono, Songo, Kameni i Itandje. I Toni Silva iz Senegala, branio za Lil. Ostalo pojma nemam, a gledao sam.

Kamerun ubedljivo najjaci tu, sad i Onana.

Edited by Plajvi
Link to comment

Ne secate se Bernara Lame? 

 

U Brazilu inace postoji sujeverje vezano za crne golmane. Kod njih ionako postoji mali milion sujeverja koja ponekad ozbiljno shvataju cak i na nivou fudbalskog saveza. Ovo potice iz 1950 kad su okrivili golmana za Maracanazo, covek je proveo ceo zivot kao prokuzen. Jednom prilikom mu nisu dozvolili da poseti igrace da ih ne bi urekao. 

Edited by Meazza
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...