Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

12 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

a david james od 194cm (otprilike, iz glave :fantom:) nije dovoljno crn za vas? ccc

 

Nije dovoljno dobar, a ni Afrikanac. :D Ja se radovao za Skauzere što ga se rješavaju, a oni umjesto najavljenog Van der Sara doveli Westervelda. :isuse:

Edited by ArleKino
Link to comment

mNEgqgQ.jpg

 

Ovaj baja se smatra najboljim Azijskim golmanom veka (secate se kad ga je Klose napunio sa 4-5 komada?). Imao je odlican refleks ali visoke lopte su mu pravile deer-in-the-headlights efekat...

Edited by Meazza
Link to comment

Pitali Paljuku ko je bolji golman - golman koji nikad ne gresi ili golman koji pravi cuda na golu, njegov odgovor je bio - golman koji nikad ne gresi je golman koji pravi cuda na golu

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Meazza said:

Ne secate se Bernara Lame? 

 

Ljama je imao tu nekakvu ivica kralj elastičnost, a punili su ih obojicu adekvatno. :D

 

6 minutes ago, Meazza said:

 

U Brazilu inace postoji sujeverje vezano za crne golmane.

 

portrait-of-dida-of-brazil-during-the-fi

Link to comment

A bre znam, razmisljao sam o njemu dok sam to pisao. :) 

 

Quote

He was also their first black goalkeeper in 43 years, with ethnicity a key part of his legacy. Prior to Dida, the only other black number one for Brazil was Moacir Barbosa, the man blamed for the infamous Maracanazo defeat to Uruguay. Becoming Brazil’s first black goalkeeper at a World Cup for 56 years, Dida appealed to the nation to forgive Barbosa, saying “this is the moment to break the taboo”.

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Meazza said:

 

You're a joke dude, seriously. 

 

30 imena, od toga 6 (slovima sest) "crnaca" od kojih su petorica mixed race (i to vise od dve rase u 4 slucaja). I ti meni kazes da ne zezam. :lolol: U listama gde su Mesi i CR7 i "random treci", u 80% slucajeva je taj random treci belac. 

 

Pricas o tome ko "sigurno preuzima fudbal" a ni ne pratis fudbal (ne znas ko je Van Dijk). Mani se gluposti.

 

:lolol:

izvinićeš me, ali ja ovde nikad nisam ni nastupao kao neko ko prati fudbal. :fantom:

ranije sam pratio baš mnogo. ali i sad pogledam ponekad utakmicu. i očigledan je rast broja crnih igrača. a naročito u vrhunskim timovima.

uzmi pa prebroj crne igrače u engleskoj i španskoj ligi u 1999 i 2019, pa ćeš videti. ako to nije preuzimanje, onda ne znam šta jeste.

šta je za tebe preuzimanje? glasanje za zlatnu loptu? kriterijum je da li je treći uz mesija i ce ronalda biti modrić ili neymar? ne možeš tako gledati.

da je zlatna lopta merodavan kriterijum za takve stvari ispalo bi da nemci nisu imali pojma u poslednjih 20 godina i da osim dobrih golmana nisu ni postojali, a oni ustvari razbijali u tom periodu. ili isto tako može da se zaključi da se fudbal osim u španskoj ligi nigde nije ni igrao.

 

2 hours ago, Meazza said:

 

Svodjenje preciznosti, sinhroniciteta i tehnike na trening ukazuje na to da ne razumes bas najbolje tenis. Izgleda da zaista svodis talenat na fizikalije.

 

Ne znam šta ti nije jasno. 1000 klinaca krene da trenira, pola će ih otpasti u prvoj godini, jer nisu za to i ne leži im sport, a iz ostatka će se vremenom iskristalisati njih 30 ili 80 koji će da dobijaju i Federera i Nolu i sve redom.

Šta ja imam tu da razumem tenis. Znam kako funkcionišu veliki brojevi.

Tako USA napravi vaterpolo tim ili odbojaski tim za Oi. Uzmu neki broj fizički talentovanih klinaca (imaju dobre fizikalije, što ti kažeš ), odrade 1 ili 2 olimpijska ciklusa sa njima da ih pripreme i dođu na OI, osvoje zlato u odbojci i srebro u vaterpolu. A Brazilci se češkaju po glavi, kao i Mađari i naši u vaterpolu.

To ne bi moglo u fudbalu ili košarci jer je konkurencija ozbiljna zbog masovnosti sporta i ne možeš tako na prepad da uletiš u sam vrh. U odbojci i vaterpolu očigledno može. A ja mislim da može i u tenisu.

 

ti sad pokušavaš da pretvoriš priču u neko filozofiranje kao da mi ne znamo ko je talenat a ko nije, ko ima specijalne sposobnosti, a ko ne.

fizikalije su keva. kad posmatraš big picture, one prave razliku.

ako ja imam 1000 momaka koji su u proseku 5 ili 10% brži, jači i veći od tvojih 1000, ja se za konačan ishod ne bojim. iz te mase će da ispliva onaj ko ima i preciznost, sinhrocitet i sve što je potrebno da se bude najbolji.

Link to comment

Zlatna lopta je , kakva je da je, individualna nagrada, i savršeno je moguće da Nemačka i pored te "dominacije" (btw ja ne bi tako nazvao jedan trofej pa makar i svetsko) prosto ni u jednom momentu nije imala igrača boljeg od Mesija/Ronalda (po meni i nije, i to ne zamalo nego je ono baš zjapeća razlika). Možda su mogli nekom 2014 da daju na konto osvajanja ali tu ih je koštalo što je manje-više ceo tim dobro odigrao i nije bilo nekog baš standout performera.

 

29 minutes ago, omiljeni said:

ako ja imam 1000 momaka koji su u proseku 5 ili 10% brži, jači i veći od tvojih 1000, ja se za konačan ishod ne bojim. iz te mase će da ispliva onaj ko ima i preciznost, sinhrocitet i sve što je potrebno da se bude najbolji.

 

Ovo je inače 3-4 godine fantastično prolazilo protiv Gvardioline Barselone sa prosekom visine 173 i težine verovatno 65.

Edited by Deco
  • +1 1
Link to comment

nije to nikakvo preuzimanje od strane crnaca poslednjih x godina nego su jednostavno i u tim manje razvijenim zemljama (afrika, antili, etc) poceli da igraju fudbal, za razliku od pre 30 godina npr.

 

isto tako i u francuskoj je sve vise i vise arapa i afrikanaca pa je normalno da imaju vise takvih igraca sada nego osamdesetih npr. siguran sam da postoji negde statistika za to.

 

nisu crnci odjednom poceli da igraju fudbal i odjednom poceli da 'dominiraju', budalastina prve klase.

Link to comment

Sad si presao na rezervni polozaj. Ja da brojim crne igrace u ligama. Zasto bih ti verovao kad sam se uverio da ni ono prosto, nacrtano, ne mozes da prebrojis.

 

Superiornost bi povlacila da su crni igraci dominantni u ovakvim listama, da. Uzmi slobodno i prosirene liste sa 20 najboljih za svaku godinu, klikni na godinu po zelji pa kreni da brojis i napravi ti meni lepo analizu. (Ja sam ih vec gledao).

 

U Evropi sada ima mnogo vise ne samo crnaca, nego i Balkanaca, juznoamerikanaca, i igraca iz drugih sirotinjskih krajeva. Nekada je iz J. Amerike dolazio creme de la creme u Evropu i to sa 25 godina, danas dolaze svi koji umeju da sutnu loptu i to sa 18 godina. Vec sam ti objasnio da su razlozi drustvene prirode, kako inace objasniti toliki porast Balkanaca i ostale belacke sirotinje? 

 

Vec sam ti rekao da zaboravis sve sto znas o sportovima koji se igraju rukama kad pricas o fudbalu. Da je tako kao sto ti pises Nemci i Skandinavci bi uvek bili dominantni u evropskim okvirima, a Italijani i Spanci ne bi imali sta da traze buduci da je izmedju njih uvek postojala osetna razlika u fizikalijama. Pa ipak su Italijani 4-struki prvaci sveta koje Nemci nisu pobedili ni u jednoj zvanicnoj utakmici u istoriji, a Spanci su izdominirali dva Eura back-to-back, izmedju kojih svetsko sa timom sacinjenim od "krivonogih pimplera". Maradona, Zico, Platini, Baggio, Modric, Xavi, Iniesta, Romario, Del Piero, Messi, Hazard - ko ti kaze da je taj sitniji tip tela inferioran za fudbal? Ko ti kaze da brz footwork nije vazniji od brzine na 100 metara? Ko ti kaze da nisko teziste i dobar balans nisu superiorniji u odnosu na centimetre i kilograme? 

Edited by Meazza
Link to comment

Nije mnogo bitno, ali da pomenemo da su nemci na euro 2016 konacno probili "italijanski kompleks". Na penalima, ali su probili

Link to comment
14 minutes ago, 189- said:

nije to nikakvo preuzimanje od strane crnaca poslednjih x godina nego su jednostavno i u tim manje razvijenim zemljama (afrika, antili, etc) poceli da igraju fudbal, za razliku od pre 30 godina npr.

 

isto tako i u francuskoj je sve vise i vise arapa i afrikanaca pa je normalno da imaju vise takvih igraca sada nego osamdesetih npr. siguran sam da postoji negde statistika za to.

 

Ma igrao se fudbal tamo odavno. Jos devedesete se pricalo da ce Afrikanci izdominirati fudbal, samo sto nisu. Pre 30 godina su dolazili do cetvrtfinala svetskog, sad grupu ne mogu da prodju a imaju tri puta vise predstavnika i neuporedivo bolju logistiku, sa igracima koji listom igraju u Evropi, obicno i sa trenerom iz Evrope.

 

Stvar je u sledecem - manje Engleza igra u Engleskoj, manje Italijana u Italiji. Umesto njih mnogo vise igraca iz sirotinjskih zemalja - koliko ima vise crnaca, toliko ima vise i ostalih: Balkanaca, Argentinaca i drugih Latinosa. 

Link to comment
14 minutes ago, Meazza said:

 

Ma igrao se fudbal tamo odavno. Jos devedesete se pricalo da ce Afrikanci izdominirati fudbal, samo sto nisu. Pre 30 godina su dolazili do cetvrtfinala svetskog, sad grupu ne mogu da prodju a imaju tri puta vise predstavnika i neuporedivo bolju logistiku, sa igracima koji listom igraju u Evropi, obicno i sa trenerom iz Evrope.

 

Stvar je u sledecem - manje Engleza igra u Engleskoj, manje Italijana u Italiji. Umesto njih mnogo vise igraca iz sirotinjskih zemalja - koliko ima vise crnaca, toliko ima vise i ostalih: Balkanaca, Argentinaca i drugih Latinosa. 

pa naravno da se igralo samo nisu bili toliko uspesni. ja ovde vise pricam o individualnim igracima. osvajali su oni olimpijade devedesetih i isli daleko ali vise boljih individualaca ima sada nego ranije. naravno ovaj 'boom' je najvise zahvaljujuci belim  trenerima koji su tamo otisli da treniraju i nauce ih taktikama. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...