Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

11 minutes ago, ArleKino said:

 

Ja kao klinac izašao na igralište dok se igralo prvo poluvrijeme, nigdje žive duše nije bilo. Nikad više golova nisam zabio nego taj dan - bio sam sam na igralištu. :D

 

:D

 

Ja bio kod dede, sam u kuci, ovi rade neke radove, mislim da je matori gledao prvih 15, promrljao nije to vise to i ode...meni ostalo kao bas pravo rasturanje, ne sacam se detalja al bilo sansi mnogo, nesto je savicevic izasao sam il neko, piksijevi zlatni momenti, milano i ova dva, komentator sjajan

mislim da je prva slika iz firence, diego

nisam bas siguran, vidim da ima zastave argentine, u veroni je bilo manje publike dole

Edited by villiem
Link to comment
10 minutes ago, MocaVukotic said:

Martin vaskez i dan danas lezi dole u kanalu... Secam se da je bila vrucina u beogradu, bas ono tropska vrucina

Aha gadna vrucina, nesto kao u sred leta. Ja pred letovanje, klinac, secam se nekog majoneza s povrcem u velikoj tubi na koji sam se navadio, vreme kad je krenula ta roba iz uvoza i oni hipermarketi. Album zajednicki naravno popunjen, nas tri drugara iz zgrade. Meni to leto deluje kao san zapravo. 

Link to comment
1 hour ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Ala biju Irski mesari

 

Ma nema nigde prostora igla da padne, plus biju kao sveti Ilija. A prijateljska utakmica iz 1980.

Link to comment
1 hour ago, W.F.C. said:

Aha gadna vrucina, nesto kao u sred leta. Ja pred letovanje, klinac, secam se nekog majoneza s povrcem u velikoj tubi na koji sam se navadio, vreme kad je krenula ta roba iz uvoza i oni hipermarketi. Album zajednicki naravno popunjen, nas tri drugara iz zgrade. Meni to leto deluje kao san zapravo. 

 

Moji me odveli na vikendicu nekih rodjaka. Skupilo se 20ak ljudi. Ja 11-godisnjak jedva izdrzao utakmicu i produzetke, i onda pobegao u nas auto i cekao da prodju penali. Prvo urlici odusevljenja, ja pomislio pobedili smo, palim odusevljeno radio u kolima, ali ne lezi vraze, samo Maradona promasio penal. Brze bolje gasim ponovo radio. Iz vikendice posle toga samo muk, bilo mi sve jasno, jedva sam se dovukao nazad u tu kucu.

 

Nastavak leta nadoknadio stosta. Mozda najlepse letovanje u zivotu, u Krasicima. Isao svaki dan sa domacinima da bacamo mrezu, i mi pokidali na Mundobasketu.

  • +1 1
Link to comment

20 dana pre nego sto cu se roditi. Dan danas imam sacuvane video kasete svih golova iz Italije i Zvezdinih tekmi iz sezone posle te, to su verovatno jedne od prvih stvari kojih se ikada secam da sam gledao na TV-u. 

Moje srece kad sam najzad uspeo da odrecitujem - Hoze Migel Martin Gonzales del Kampo Micel. :laugh:

Komentator kod prvog gola Stojkovic Stojkovgoooooool JugoslAvija jedan nulaaaa. Krenuo je da svrsava pre nego sto je Pihi uopste sutnuo. :smiley_hail:

Link to comment
14 hours ago, ArleKino said:

 

Piksi prvo lažnjakom šalje Španca na let kući, a onda iz slobodnog udarca i ostatak Furije. Milojko koji slavi drugi gol i tepa Piksiju Stojko. :lolol: 

 

Ja kao klinac izašao na igralište dok se igralo prvo poluvrijeme, nigdje žive duše nije bilo. Nikad više golova nisam zabio nego taj dan - bio sam sam na igralištu. :D

 

Milorad Djurkovic sa TVCG je prenosio taj mec, on je kasnije radio preglede Kalca i uvek pocinjao sa vestima o Deji.

To "Stojkovic, Stooojkoo gooooll" mi je ostalo u rangu "ludnica sta je ovo" ili Milojka iz Barija.

Link to comment

Cuj vestima o Deji..covek voleo svoje Crnogorce, to forsirao i nije ni pokusavao da sakrije. Milorad "pa gde je taj Masaro" Djurkovic :)

 

Secam se prijateljske protiv Meksika krajem 90-ih..Sinisa zavari gol sa skoro 40 metara iz slobodnjaka a Djurkovic za najlepsi gol na tekmi proglasi jedan lob glavom Nise Saveljica. 

 

Ali sam svakako uzivao u njegovim prenosima..za bolje nismo znali a bilo je zanimljivo kako se ne trudi da sakrije da pali cigaru tokom prenosa..ili da otsrafljuje cep sa flajke, verovatno loze. 

 

Link to comment

Kasnio je ton za slikom tokom tog prenosa pa je zato delovalo da se Djurkovic unapred raduje... i rekao je stojkovic, sansa, gol. Spanci i dan danas imaju traume od ove utakmice, mnogo su ocekivali od ove quinta del buitre generacije

Link to comment

Djurkovic ima i legendarniji prenos od te tekme sa spanijom. Bio sam mali ali mi je ostalo urezano i ono "milanovic... milanovic... goool... jugoslavija je prvak svijeta, jugoslavija je prvak svijeta..." 

Link to comment
6 hours ago, MocaVukotic said:

Djurkovic ima i legendarniji prenos od te tekme sa spanijom. Bio sam mali ali mi je ostalo urezano i ono "milanovic... milanovic... goool... jugoslavija je prvak svijeta, jugoslavija je prvak svijeta..." 

 

Definitivno. :thumbsup:

Link to comment

Uzevsi u obzir da je pracenje reprezentativnog fudbala u Srbiji "tjup sa govna a odozgore med" red  i bio da dopunimo posudu jednim od bolnijih momenata..

 

 

Stari kazu, da je ovde pala Argentina ne bi Juga pukla tako lako. 

 

Mucan momenat, skoro pa u rangu Mijatove precke.

 

Link to comment

Ma kakva Mijatova precka, to (Italija 90) je bilo prvenstvo gde smo bili peti na svetu. Dovoljno je da se pogleda ko je u osmini finala ispao, Brazil, Spanija, Holandija jos u grupi, Francuske ili Portugala nije ni bilo. 

Edited by W.F.C.
  • +1 1
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...