Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

  1. 1. prsten



Recommended Posts

morali su ovo da dobiju...sad imaju i lošiji međusobni skor. uprkos napretku na više polja, sezona previše liči na prethodnu i optimizam koji sam imao pred all star polako počinje da menja osećaj da nema ništa od plejofa ni ove sezone. prosuti +19 na svom terenu protiv oslabljenih klipersa koji igraju dobar deo drugog poluvremena sa defanzivno očajnim petorkama je postignuće i za maloumna. 

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

auu, sta sam ja propustio. a bio budan :isuse:

eto sta znaci podrska vucicu, hrabrost se odmah nagradi :fantom:

 

 

steta za kliperse sto beverli propusta sezonu, nemaju mozda vrhunski kvalitet, ali su za prilicno raznovrsni (posebno kad koriste i bobana :D ) sa beverlijem bi dobili dodatne mogucnosti, posebno u odbrani

sa druge strane pistonsi briljiraju :D posle poraza od klipersa, valjdaju su shvatili da su losije prosli u trejdu i od tad sui mozda i najgora ekipa u ligi

 

što je otprilike the best case scenario za kliperse jer će pik da završi u lutriji

Link to comment

A sunce mu ajde sto su izgubili tekmu, nego ce jos verovatno biti bez Aldridge-a koju utakmicu...

Edited by Grandilof
Link to comment

velika bonus pobeda za pelikanse i očekivani schedule loss za kliperse. galinari opet ne igra inače, možda bi mogao da pokuša sa baletom

 

u ostalim vestima, memfis je odigrao savršen mesec, izgubivši svih 10 utakmica u februaru, ukupno 11 zaredom i nalazi se vrlo blizu liderske pozicije na tankatonu. jedini ispred su orlando i sakramento jer su i oni vezali 7 i 5 mečeva uzastopnih bez pobede. iako sam onda spomenuo nikse, mislim da je jasno da orlando najbolje tenkuje sa postojećim rosterom, dok memfis i sakramento sve i da hoće nekog da pobede to teško mogu da urade

 

od top 10 timova u lutriji trenutno (ostali pokušavaju da uđu u plejof sa izuzetkom šarlota koji ni sam ne zna šta radi) samo lejkersi imaju winning streak i to 3 pobede, ali i to je zato što njihov pik ide filadelfiji pa nemaju nikakav incentive da gube

 

možda grešim ali se ne sećam u poslednje vreme da je baš ovoliko timova tankovalo u isto vreme, ogroman problem za ligu

Edited by theanswer
Link to comment
5 hours ago, theanswer said:

 

 

možda grešim ali se ne sećam u poslednje vreme da je baš ovoliko timova tankovalo u isto vreme, ogroman problem za ligu

 

Je l' to  možda znači da je i draft klasa 2018 potencijalno najbolja unazad deceniju?

Link to comment
1 hour ago, dillinger said:

 

Je l' to  možda znači da je i draft klasa 2018 potencijalno najbolja unazad deceniju?

 

Ne pratim toliko ncaa kao ranije, ali ne vidim neki specijalni razlog da je ova klasa bar u najavi mnogo jaca od drugih pre nje. To su uvek teske stvari za predvideti, postoje draftovi koji iznedre gomilu sjajnih igraca, postoje neki koji potpuno podbace. Po meni ovaj draft ima generacijsku zvezdu u vidu Doncica, to je sigurno nesto sto je veliki plus za ovu draft klasu. Poenta je po meni a ne mora da znaci da sam u pravu da timovi beze od mediokriteta i spremno je vise timova nego ranije cini mi se da zrtvuju i nekoliko sezona ne bi li ih usralo na neki nacin da pokupe nekog Doncica, Embida itd. 

Link to comment

Ja mislim da to ima veze i sa tim što veoma mali broj timova smatra da ima bilo kakve šanse u ovoj eri dominacije GSW, pa su ostali ušli u rebuilding/tank mode s više volje nego što bi to uradili u neka druga doba, to je tricke-down effect jbg. A kad već nailazi takav jedan igrač, rijetka zvjerka, a za titulu ionako realne šanse imaju 2 do max 5 ekipa (i to u slučaju neke teške havarije GSW-a) onda bolje žrtvovati 1 sezonu a pokušati se obezbijediti za narednih 10-15, za post-GSW eru. 

Link to comment
  • TheBigFlegma locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...