Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

  1. 1. prsten



Recommended Posts

Ne razumem kakve veze ima gde mu je ruka kada mu nije faul sviran zbog toga, pogledaj sudiju šta pokazuje posle sviranja. 

 

Pri tom, ni to držanje ruke nije faul. Da, rizično je da napraviš glupost u procesu šuta i napadač lako može da te izmajmuniše pogotovu neki tipa Harden ali u ovom slučaju nikakvog kontakta nije bilo a samim tim ni faula. 

 

Uostalom, daleko da mu je prvi put.

 

 

 

Link to comment
4 hours ago, Venom said:

Nije to kukanje nego profesionalna kosarka gde detalji presudjuju. Skloni onda ruke odakle im ionako nije mesto i nema problema.

 

To nije kosarka, nzm šta je ali kosarka kako je ja shvatam nije

 

3 hours ago, Mil@n said:

Ne razumem kakve veze ima gde mu je ruka kada mu nije faul sviran zbog toga, pogledaj sudiju šta pokazuje posle sviranja. 

 

Pri tom, ni to držanje ruke nije faul. Da, rizično je da napraviš glupost u procesu šuta i napadač lako može da te izmajmuniše pogotovu neki tipa Harden ali u ovom slučaju nikakvog kontakta nije bilo a samim tim ni faula. 

 

Uostalom, daleko da mu je prvi put.

 

 

 

 Sudija pokazuje da faul nije bio u procesu suta nego pri pasu

Link to comment
4 hours ago, Mil@n said:

Ne razumem kakve veze ima gde mu je ruka kada mu nije faul sviran zbog toga, pogledaj sudiju šta pokazuje posle sviranja. 

 

Pri tom, ni to držanje ruke nije faul. Da, rizično je da napraviš glupost u procesu šuta i napadač lako može da te izmajmuniše pogotovu neki tipa Harden ali u ovom slučaju nikakvog kontakta nije bilo a samim tim ni faula. 

 

Uostalom, daleko da mu je prvi put.

 

 

 

 

Odgledah sad klip i ne znam zasto ga postujes kad su rekli 90 posto isto ono sto i ja. Sta ti mislis da su rekli?

Link to comment

Klip kaže da Harden ume da se tako majmuniše van svake mere.

 

Ponoviću još jednom i poslednji put, da ne smaramo raju. Ponavljaš non stop neka skloni ruku, ja kažem da ruka nije bitna jer to nije faul. Faul je sviran u procesu "šuta", u momentu kada je ovaj ruku sklonio bez da ga je pipno. Ruku je držao tako i 2, 3 sekunde pre pa nije ništa svirano. Mogu da se složim sa tobom da nema neke preke potrebe da je drži tamo, ali u ovom slučaju to nije bitno jer mu nije faul sviran zbog toga. Ako misliš da je to bio faul, svakako je to tvoje pravo, meni je faul jednostavno smešan. Uostalom, o tome govori i sprdnja na tu temu, tred na redditu, i more tvitova kao i dosta tekstova na netu koji se (ne samo sada) bave Hardenom, njegovim flopovima, i izvlačenjem tih faulova i uticajem toga na celu ligu (da dotle to ide, kao što vidiš u klipu, izvlače se sudije iz penzije da ga komentarišu).

Link to comment
48 minutes ago, Mil@n said:

Klip kaže da Harden ume da se tako majmuniše van svake mere.

 

Ponoviću još jednom i poslednji put, da ne smaramo raju. Ponavljaš non stop neka skloni ruku, ja kažem da ruka nije bitna jer to nije faul. Faul je sviran u procesu "šuta", u momentu kada je ovaj ruku sklonio bez da ga je pipno. Ruku je držao tako i 2, 3 sekunde pre pa nije ništa svirano. Mogu da se složim sa tobom da nema neke preke potrebe da je drži tamo, ali u ovom slučaju to nije bitno jer mu nije faul sviran zbog toga. Ako misliš da je to bio faul, svakako je to tvoje pravo, meni je faul jednostavno smešan. Uostalom, o tome govori i sprdnja na tu temu, tred na redditu, i more tvitova kao i dosta tekstova na netu koji se (ne samo sada) bave Hardenom, njegovim flopovima, i izvlačenjem tih faulova i uticajem toga na celu ligu (da dotle to ide, kao što vidiš u klipu, izvlače se sudije iz penzije da ga komentarišu).

 

Zapravo na klipu koji si postavio sudija iz penzije i sagovornik konstatuju da je faul sasvim jasno krivica defanzivca, jedino ne bi smela da se daju bacanja ako je do suta doslo nakon inicijalnog kontakta. Sudija takodje kaze da u odredjenim slucajevima moze i ofanzivni faul da se svira za to sto harden radi ali da potpuno razume kolege koje nemaju mogucnost da gledaju tri usporena snimka, nego sviraju u realnom vremenu. I to je ono sto rekoh na pocetku.

 

Ni meni nije nesto do rasprave, ali ako ces da se pozivas na autoritet onda im makar ne stavljaj reci u usta, jer su rekli otprilike sve suprotno od toga sto ti sam govoris. Ukratko, pokusaj da pogledas klip koji si sam postavio, bez unapred formiranog misljenja.

Link to comment
59 minutes ago, Venom said:

Ni meni nije nesto do rasprave, ali ako ces da se pozivas na autoritet onda im makar ne stavljaj reci u usta, jer su rekli otprilike sve suprotno od toga sto ti sam govoris. Ukratko, pokusaj da pogledas klip koji si sam postavio, bez unapred formiranog misljenja.

 

Pozivam se pre svega na činjenicu da je Harden svojim ponašanjem izazvao da ljudi naširoko polemišu o njemu i njegovoj igri i kako to utiče na sport tj ligu. Malo li je.

Sudija kaže

 

1. situacija - kaže da šut dolazi posle faula. Misli da izaziva faul pre nego što je odbrambeni uopšte stigao da ga faulira

 

2. situacija - ulazi desnim driblingom u pick - sudija kaže da Harden ponovo izaziva faul, pre nego što je uopšte ušao u šut. Na kraju analize rekao je da su po njemu oba faula u napadu (ne znam jel gledamo isti klip?...) Da, rekao je da je sudijama teško, ali to je već njihov problem. U situaciji od sinoć sudija stoji 3 metra  od situacije pod idealnim uglom. Nije to offside od par cm pa da je teško da se vidi. Tačnije, rekao je da je teško da sudije vide da je HARDEN uradio nešto loše, ne i da li je faul ili ne za njega.

Tako da stvarno ne znam šta si ti gledao, ja sam bio poprilično siguran, al evo, pogledao sam još jednom da ne pričam napamet. 

Link to comment

Rip tru je durent pravilo, od ove sezone navodno treba da se obrati paznja na podletanje pod sutera zaza i ovo hardenovo. Zar ste zaboravili ovu pricu vec? Ali kad su sudije sto ne bi i forumasi

Link to comment
 Sudija pokazuje da faul nije bio u procesu suta nego pri pasu
Slažem se sa tobom, samo dali bi mu 3 bacanja da je loptu posle kontakta izbacio prema košu, umesto prema saigraču.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Link to comment
37 minutes ago, Djolle said:

Slažem se sa tobom, samo dali bi mu 3 bacanja da je loptu posle kontakta izbacio prema košu, umesto prema saigraču.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 

 

Naravno

Link to comment
  • TheBigFlegma locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...