Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 2017/18


renne

Recommended Posts

U ovim raspravama o najdominantnijima se retko spominje Adriano Imperatore.

On u svom prajmu i Kristina su jednaki,možda je brazilac i za nijansu bolji .  Na žalost znamo kako se to završilo 

Link to comment
  • Replies 5.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    391

  • MiddleClass

    344

  • Weenie Pooh

    337

  • Pokojni Ruxin

    290

Pišete kao da su sportisti, a i ljudi kao vrsta prešli više evolutivnih stepenika za poslednjih 20-25 godina.

 

Najevidentnije promene su u taktici i tolerisanju grube igre

 

U svakom slučaju nikad nije na odmet pogledati susret Holandija - Brazil 1998 (jedan od najboljih ikad u reprezentativnom fudbalu) i videti šta su Koku, Stam, De Bur i Davids radili Ronaldu. U tim uslovima teško da bi i Ronaldo i Mesi zdravi dočekali pozne dvadesete.

Edited by dillinger
Link to comment

Samo da se zapljunem i dam glasic Zubi na takvo pitanje. Ja sam odrastastao na italijanskoj ligi i njihovim pasnjacima, i meni je prosto bilo neverovatno koliko su coveka bili i bili, a on sa takvim zarom i borbenoscu ustajao, to me je oduvek fasciniralo. E sad najgore, danas se to vise sankcionise, a opet ima mngo vise glumatanja. :sad:

 

Kao sto smo rekli ima milion stavki na kome mozemo da razmatramo, dugovecnost, ostatak ekipe, povrede i sta sve ne. Eto ja da se ogradim do prvog kidanja ligamenata i donekle posle iako nije bio skroz isti. Onaj Kup Uefa '98 cu uvek pamtiti, cak i tu ima scena kad ga Almeyda krsi onako najcrnje na 3:0 (imam negde snimljeno na VHS to i CL iz tih godina :)). A ja Inter tih godina bas nisam voleo, meni su Zidan i Del Piero bili omiljeni tih godina, jednostavno si palio svaku utakmicu da gledas Zubu, cak je i moja keva gledala fudbal tada bukvalno samo zbog njega. :D

Link to comment

Igrač koji celu karijeru igra sa viškom kilograma ne može da krivi Cocua, Couta i Stama za sjebana kolena.

Naravno da je čisti talenat veći kod originalnog Ronalda ali smo daleko od toga da to bude presudan faktor kod odredjivanja ko je veći igrač.

Sve zavisi šta hoćeš od svoje ekipe. Ako hoćeš žogu, uzbudjenje i kokainski seks da trandžama onda je Nazario taj, ako ko ceni robotizovano trpanje svih redom i kakvu takvu predvidivost onda je za takvog Cristina pravi čovek.

Link to comment

Džaba bežanje od brojki, Cristiano za jednu sezonu zvekne više golova nego što je Luis za svih 5 u Interu. Možemo da se pravimo da to ništa ne znači, ali što više razmišljam o ovome sve mi se više čini da jednostavno nije fer nipodištavati nekoga ko ima 8(!) vezanih sezona sa 44-61 golom. Osam! Šezdeset jedan gol u sezoni, jebo te bog. Pa neka je i Surdulici. U pravu je goofs ovde.

Link to comment
26 minutes ago, Grandilof said:

Samo da se zapljunem i dam glasic Zubi na takvo pitanje. Ja sam odrastastao na italijanskoj ligi i njihovim pasnjacima, i meni je prosto bilo neverovatno koliko su coveka bili i bili, a on sa takvim zarom i borbenoscu ustajao, to me je oduvek fasciniralo. E sad najgore, danas se to vise sankcionise, a opet ima mngo vise glumatanja. :sad:

 

Kao sto smo rekli ima milion stavki na kome mozemo da razmatramo, dugovecnost, ostatak ekipe, povrede i sta sve ne. Eto ja da se ogradim do prvog kidanja ligamenata i donekle posle iako nije bio skroz isti. Onaj Kup Uefa '98 cu uvek pamtiti, cak i tu ima scena kad ga Almeyda krsi onako najcrnje na 3:0 (imam negde snimljeno na VHS to i CL iz tih godina :)). A ja Inter tih godina bas nisam voleo, meni su Zidan i Del Piero bili omiljeni tih godina, jednostavno si palio svaku utakmicu da gledas Zubu, cak je i moja keva gledala fudbal tada bukvalno samo zbog njega. :D

kako to ide sa VAR-om, jel se to sankcionise ili ne?

btw, Messi ima veliki plus, ne pamtim nesto njegova foliranja.

Link to comment
Just now, Majo said:

 

btw, Messi ima veliki plus, ne pamtim nesto njegova foliranja.

+1

 

NIje foler, to ga stavlja iznad svih trenutnih zvezdica, nevezano za ostalo...

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

+1

 

NIje foler, to ga stavlja iznad svih trenutnih zvezdica, nevezano za ostalo...

i da pohvalim bracu Hrvate, Modric i Rakitic su za primer. 

Link to comment
5 minutes ago, Majo said:

kako to ide sa VAR-om, jel se to sankcionise ili ne?

btw, Messi ima veliki plus, ne pamtim nesto njegova foliranja.

 

Da, sankcionise se i Jeste malo smanjilo, mada ja bih to kao u NBA po dzepu posle utakmice, ali imalo je i tamo diskutabilnih odluka. :D

 

Ja bih jos pohvalio Iniestu recimo u tom segmentu, njega stvarno ne pamtim da sam video da to radi, a trpi bas dosta startova, za razliku recimo od Jordi-ja i Suareza iz Barce, ima i u Realu kandidata, uce jedni od drugih.

 

 

 

 

Link to comment
17 minutes ago, Majo said:

kako to ide sa VAR-om, jel se to sankcionise ili ne?

btw, Messi ima veliki plus, ne pamtim nesto njegova foliranja.

 

VAR se slabo koristi za glumatanje, ali PL je pocela da kaznjava igrace nakon utakmica za dajvove (i to suspenzijama, ne po dzepu) i mislim da je to dobar pristup i da je urodio plodom. 

 

A Mesi je mentalno potpuno drugi sklop, ja sam njega poceo da gotivim nakon WC 2014 kad je onako posrano i kiselo primio nagradu za najboljeg igraca, za koju se manje-vise svi slazu da je marketinski potez i da nije zasluzena. I njemu bilo neprijatno. Kristina bi s drue strana sijala od ponosa.

Link to comment
5 minutes ago, goofs said:

 

VAR se slabo koristi za glumatanje, ali PL je pocela da kaznjava igrace nakon utakmica za dajvove (i to suspenzijama, ne po dzepu) i mislim da je to dobar pristup i da je urodio plodom. 

 

A Mesi je mentalno potpuno drugi sklop, ja sam njega poceo da gotivim nakon WC 2014 kad je onako posrano i kiselo primio nagradu za najboljeg igraca, za koju se manje-vise svi slazu da je marketinski potez i da nije zasluzena. I njemu bilo neprijatno. Kristina bi s drue strana sijala od ponosa.

Sad mi nesto pade na pamet ono cuveno Busketsovo foliranje, koliko li to suspenzije vredi :lolol:¿ 

Link to comment
38 minutes ago, crtamOrasi said:

Džaba bežanje od brojki, Cristiano za jednu sezonu zvekne više golova nego što je Luis za svih 5 u Interu. 

 

Ma daj, poredis onu Serie A sa danasnjom skotskom ligom. Na to nema potrebe ozbiljno ni odgovarati. :)

Link to comment
1 hour ago, crtamOrasi said:

 Sve zavisi šta hoćeš od svoje ekipe. Ako hoćeš žogu, uzbudjenje i kokainski seks da trandžama onda je Nazario taj, ako ko ceni robotizovano trpanje svih redom i kakvu takvu predvidivost onda je za takvog Cristina pravi čovek.

 

Vazi sto R9 nije trpao sve redom i to na najrazlicitije nacine i sto nije bio predvidiv. Ti se njega ocito i ne secas iz zlatnih dana. Proteklo je dosta vremena, razumljivo, ali zato treba ponovo odgledati te meceve ili barem hajlajtse da bi se moglo diskutovati o tome. Vreme cini svoje, a secanje je varljiva kategorija.

Link to comment
  • radisa locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...